Давньогрецькі судини. Керамічні вази, вазопись

Давньогрецькі судини служили ємністю або контейнером, які призначалися для зберігання рідини, вина, фруктів і т.д. Їх використовували стародавні греки в релігійних церемоніях, в повсякденних господарських потребах, для зберігання їжі.

Це були найпоширеніші предмети стародавнього світу і до цього дня їх відшукують при розкопках в місцях, де були давні поселення греків. Найзнаменитіші і цінні з них: «ваза Франсуа» (Музей Флоренції), «посудину Портленда» (Британський Музей), «кратер Дервені» (Музей Салоніки).

Перші судини були зроблені з каменю, мармуру або алебастру, але від цих матеріалів швидко відмовилися через складність виготовлення з них. Найчастіше, для виготовлення посудин застосовували глину, багато було судин з металу: бронзи, срібла, золота.

керамічні вази

Від неоліту і в наступні періоди, в виготовленні давньогрецьких судинах все більше починається використання глини. Виготовлення судин з глини переважало у всіх доісторичних народів через велику кількість сировини і легкості в виготовленні предметів. Художні або побутові вироби, виготовлені з глини, обпалені в печі або висушених на сонці, називалися керамічними.

Для випалу глини, на схилах будувалися з каменю печі різних розмірів, для всіляких видів судин, сам процес триває близько 10 годин.

В IV тис. До н.е. був винайдений гончарний круг. Древній гончарний круг був зроблений з дерева, він був міцним і важким, крутив його учень гончара, слухаючи його команду.

Древні греки з багатою уявою створювали глиняні судини, зображуючи на них сцени з повсякденного життя. Грецька кераміка була дуже відомою, навіть за межами Еллади. Професія кераміка була почесною, в древніх Афінах був великий район, який називався «Керамікос», де жили і працювали гончарі. До речі, в наш час цей район в сучасних Афінах має таку ж назву.

За малюнками на давньогрецьких керамічних вазах, сучасники дізналися багато інформації про повсякденне життя стародавніх греків, релігії, міфології, театру.

Керамічні вази мали різне призначення, наприклад кратер - великий глечик з двома ручками використовували для змішування вина з водою, килики використовували для напоїв, амфора використовувалася для зберігання продуктів, в невеликих амфорах зберігалися пахощі, кіафос - велика чаша з ручкою, їй черпали вино. Подавалося вино в ойнохої ​​і гідро. Використовувалися кальпіди - керамічна ваза для води, псіктори - для охолодження води, гуттус - для культових обрядів і пахощів, Дінос (різновид кратера) - для змішування вина з водою і для пиття. Великим попитом у гончарів в Стародавній Греції користувалися невеликі керамічні вази для для парфумерії, ароматичних масел, косметики.

Вазопис Стародавньої Греції

Вперше розписувати керамічні вази греки стали приблизно з 2500 р до н.е, включаючи в себе різні історичні періоди від мінойської і кикладской епохи до епохи еллінізму. Давньогрецькі вази представляли собою чудові зразки художньої кераміки. Спочатку це були прості геометричні візерунки, які гончар наносив білою фарбою на матовий посудину.

В темні століття (900-700 рр. До н. Е.) Керамічні вази розписують в так званому протогеометричний стиль - кола, горизонтальні смуги навколо горла судини.

Чёрнофігурная вазопись

В архаїчний період (VII-IV ст), з'являється чёрнофігурная вазопись, місце її появи - Коринф . Керамічна ваза спочатку висушувалася і перед випалюванням, вазописець наносив малюнок за допомогою насічок на шлікером. Після випалу, шликер ставав чорного кольору, а глина отримувала червонуватий відтінок.

червнонофігурний розпис

Червнонофігурний розпис з'явилися в V в до н. е. В цьому випадку зафарбовували фон посудини, фігури залишалися зафарбованими, стала застосовуватися кисть, за допомогою якої малюнки ставали тоншими, витонченіше.

В цьому випадку зафарбовували фон посудини, фігури залишалися зафарбованими, стала застосовуватися кисть, за допомогою якої малюнки ставали тоншими, витонченіше

на фото сувеніри - керамічні вироби

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация