давньоруська Афродіта

Не секрет, що наші предки-слов'яни були язичниками. Кому вони поклонялися? Яким богам? Виявляється, багато наших споконвічно слов'янські боги тотожні богам древнеиндийским, арійським, грецьким, римським, скіфським і багатьом іншим.

Ось візьмемо, наприклад, старшу богиню-Рожаницю Ладу. Лада - красиве давньоруське ім'я, що означає світ, лад, порядок і любов. Який неповторною теплотою і ніжністю віє від цього прекрасного імені.

Слов'яни поклонялися двом богиням-рожаницам: Ладі і її юній красуні-дочки Леле. Астрологічним символом Рожаниц була ранкова і вечірня зірка Венера. Чоловіком Лади виступав Солнцебог Ярило, а в іншому варіанті Лад або оладки. Крім дочки, у Лади було ще троє синів: Купала, і близнюки Лель і Полель. Таке ось склалося прекрасне «сонячне» сімейство.

У греків слов'янський божественний образ Лади інтерпретується, як Богиня Літо і царствена Леда - обидві богині любові і краси. Купала - це сонячний бог Аполлон. А Леля - прекрасна Олена, народжена Ледой від могутнього Зевса. Пізніше Літо перетворилася у еллінів і римлян в «пеннорожденную» Афродіту-Венеру.

Старша рожаница Лада у слов'ян виступала як богиня родючості, весіль, шлюбу, сімейного щастя і любові. Культ молодшої рожанниці Лелі незмінно був пов'язаний з весною, красою, юністю і весняним розквітом природи. Культ Рожаниць тісно перепліталася з образом і обрядом жертвопринесення оленя. А на старовинних російських вишивках обидві богині зображувалися неодмінно з оленячими рогами. Можливо, саме звідси і стався просторічний російський варіант імені Лелі - Олена (суч. Альона), Оленушка. До речі, ім'я головного гіперборейського жерця в давнину було теж Олень. Що це - просто збіг чи щось більше?
Леле був присвячений жіночий язичницьке свято Лельник або Ляльник. Відзначався він так: «Дівчата вибирали з-поміж себе найкрасивішу, і вона виконувала роль Лялі. Для Лялі виготовлялася особлива дернова лава, яка, очевидно, повинна була символізувати землю з почала проростати рослинністю. На середину лави сідала увінчана вінком Ляля, а по боках від неї на лаву укладалися приношення: по одну сторону - хліб, а по іншу - глечик з молоком, сир, масло, яйця і сметана. У ніг Лялі лежали сплетені вінки. Дівчата водили хоровод навколо урочисто сидить Лялі, прославляючи її як годувальницю і подателька врожаю. Після закінчення хороводу танцю і співу Ляля наділяла дівчат вінками ». Додамо ще кілька штрихів: А.Н. Афанасьєв в своїх «Поетичних поглядах слов'ян на природу» пише, що «Лялю» одягали в біле, і прикрашали зеленню; зелень і вінки, які вона роздавала, зберігали до наступної весни. Ляльник справлявся 22 кольорових (квітня). (Б. А. Рибаков «Язичництво древніх слов'ян», - М .: Російське слово, 1997).
Ім'я слов'янської богині Лади крім усього іншого було тісно пов'язане з лебединим культом. А так як наша Лада тотожна грецькій цариці Леду, то не випадково Зевс з'явився до тієї в образі саме білого Лебедя і оволодів нею. Давньоруська Лада - це біла лебідка. Молоді дівчата на Русі так і називалися ласкаво лебідоньки. Що означало, красиві і прекрасні, як лебеді. Є версія, що і земля наша російська в давнину називалася не інакше як лебідь. Цієї думки дотримувався письменник і науковий дослідник В. Дьомін. Лебедия. Назва-то, яке!

Східні слов'яни шанували Ладу особливо. У давнину, задовго до прийняття на Русі християнства на древньої Київської землі, на Подолі, був побудований прекрасний храм Лади. У центрі дерев'яного храму стояла велична статуя гарної жінки з золотим волоссям, прикрашеними перлами і вінком з троянд. Довге плаття богині з золотим поясом було майстерно розшите дорогоцінним орнаментом. Біля підніжжя статуї диміли ароматні пахощі і лежали оберемки свіжих квітів. Сам храм був красиво прикрашений пластинами з чистого срібла, а навколо всюди горіли запалені свічки, яскравими спалахами висвітлюючи багате храмове оздоблення.

Син Лади, прекрасний златокудрий Аполлон, безсумнівно, як я вже говорила, тотожний нашому слов'янському Івану Купали. Він символізує Сонце в літнє сонцестояння. Його ім'я близьке за значенням слов'янському слову «купава», що означає, білий, світлий і красивий. Образ Аполлона також пов'язаний з символом Лебедя.
Грецька богиня-мисливиця Артеміда (римська Діана) в давнину ототожнювалася з Місяцем, її світлою стороною, освітленій Сонцем. А Артеміда - Місяць - Селена, тотожна прекрасної Олені, дочки Леди, і слов'янської молодшої рожанниці Леле.

Звідки ж взялася ця разюча схожість? Існує гіпотеза, що стародавні греки перейняли свій міф про народження небесних дітей Аполлона і Артеміди з нашого російської півночі, а точніше, прийшов він до них з легендарної Гіпербореї. Виходить, що більш пізнім грецьким Солнцебога поклонялися ще гіперборейців. Культ Сонця - таємничий і древній ...

У ведичних гімнах культ небесної богині любові Урании Афродіти займав провідне місце. Сама богиня називалася Зорею або Ушас.

Виходить, що слов'янські та грецькі образи сходять до богів арійського пантеону.

Пізніше давньоіндійська Ушас, за однією з версій, трансформується в Венеру - Лакшмі - теж богиню любові і краси. Прекрасна Лакшмі подібно давньогрецької Афродіті народжується з морських вод, з'являючись з квітки лотоса. Афродіта народжується з морської піни, але це не дуже суттєва відмінність від индоарийской красуні. У більшості випадків ця богиня пов'язана з водною стихією і ідеєю зародження життя з первинних вод світобудови. У давньоіндійській міфології Лакшмі виступає божественної дружиною верховного бога Вішну. А Афродіта еллінів іноді називається уран, що пов'язує її з небесним богом Ураном або Варуною. За однією з версій, Лакшмі-Афродіта тотожна слов'янській богині Ладі, а по інший, її дочки Леле. Давайте з вами розберемося в цій кілька заплутаною класифікації.

Отже, нашій давньоруської Ладі відповідає в грецькій традиції, як ми вже з'ясували, Літо або Леда, Латона. У друїдів і кельтів вона ототожнювалася з богинею Води Дану, а наші російські предки поклонялися Матері-Сирий-Землі, аналогу грецької Геї, подружжя Урана, або Деметри. У іранців Лада відома під ім'ям Ардвісури Анахіти. У шумерів вона - Инанна, у малоазіатських племен - Кибела або Цібелла, в латинській мові її ім'я звучить, як Церера, Юнона і т.д. і т.п. Отже, Лада - це і є Богородиця, старша Рожаниця, велике жіноче божество, ймовірно, аналогічне Матері Миру або Її заступниці, представниці богині на земній плані. Лада є також жіночою іпостассю Рода - Верховного Божества і творця світу. Вона ж дружина Сварога - «батька богів» і богиня земної родючості.

Леля, згідно найбільш широко поширеною версією, це і є давньогрецька Афродіта, вона ж індійська Лакшмі, вона ж скіфська Артімаспа - богиня любові, краси і щастя, і, нарешті, героїня російських народних казок сестричка Оленка або Олена Прекрасна. Чоловік Лелі - Вогневиче, Семаргл - бог Вогню. Тотемні символи - горобець і лебідь. Так само Леля має схожість з іншої слов'янської богинею - Дівою або Дівіей, Дівою. А та, в свою чергу, тотожна місячної богині Діані, древнеисландской Skadi, Артеміді еллінів - богині лісового полювання. Дива у слов'ян - дочка Додоли і Перуна і дружина Змія-Волхова. Її втілення - світла сторона місяця.

Нарешті, Олена уособлює Місяць або Селену, Сонцеву сестру. Від грецького імені Олена сталося згодом просторічне споконвічно російське ім'я Олена або Алена. Відомо також, що ім'я Олена-Алена походить від імені слов'янського божества ранкової зорі - Оленихи. А культ Лелі, наскільки ми пам'ятаємо, був безпосередньо пов'язаний з культом оленя. Звідси і походження імені - Олена-Олениха.
Ім'я Олена в перекладі зі старослов'янської мови означає - червона, вогненна, сонячна.

У перекладі з грецької Олена (Еλένη) означає «вогонь, світлоносні, вогненна," факел ". Саме таким «вогненним смолоскипом» була на нашій Землі Олена Іванівна Реріх і її велика попередниця Олена Блаватська.

В арійської пантеоні Олена є солнцедевой-Сурьей. Грецьке ім'я Олена тотожне Сонця-Геліоса. Таким чином, простежується спільність походження цього імені, безпосередньо пов'язаного з сонячним культом.

Не випадково особливою любов'ю на Русі користувався в казках образ молодої княжни Олени Прекрасної.

У російських казках Олена не самотня. Поруч з нею незмінно фігурує її казковий наречений Іван-царевич або братик Іванко. Всі ми добре пам'ятаємо казку про сестричку Оленку і братика Іванка.

Оленка та Іванко, улюблені герої російських казок, ні хто інші як небесні діти Леди-Лади - Аполлон-Купала та Олена-Леля.

Таке ось несподіване тлумачення отримують ці знайомі всім нам з дитинства казкові імена.

Переглядів: 5015


Кому вони поклонялися?
Яким богам?
Що це - просто збіг чи щось більше?
Звідки ж взялася ця разюча схожість?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация