давньоруська живопис

Живопис Київської Русі живопис після навали монголів Живопис 17 століття 1) Живопис Київської Русі Характеристика: тісний зв'язок з християнством і культурним будівництвом. Фрески - живопис водяний фарбою по сирій штукатурці. Основні теми - зображення святих, сцен з Євангелія, зображення світських осіб і побутових сцен. Фрески Софійського собору в Києві.

Мозаїка робилася зі шматочків кольорового скла. У здебільшого не використовувалася самостійно і окремо, а тільки як прикраса декоративно-прикладного мистецтва. Найвідоміша мозаїка зображення величезної фігури Богоматері Оранти ( «молиться») в Софійському соборі в Києві. Ікони - головне в церкві. Прийшли з Візантії і з'явилися на Русі в 12 столітті.

Найвідоміша ікона Володимирська Богоматір. Найбільш відомі школи іконопису: Новгородська Псковська Московська Ярославська Київська

Найбільш відомі школи іконопису: Новгородська Псковська Московська Ярославська Київська

Характерні особливості ікон: Символіка жестів Символіка кольору Площинна композиція Ікони Спас Нерукотворний і Ангел Золоті Влас.

2) Живопис після навали монголів Характеристика: помітне посилення світських елементів і стирання кордонів між школами. В іконопису панує московська школа і стає основною загальнонаціональної. Найбільші живописці Діонісій і Андрій Рубльов ( «Трійця»). Вони зробили фрески собору Різдва Богородиці Ферапонтова монастиря. Поява книжкової мініатюри. Її малюють вже не на пергаменті, а на папері. Характерні риси - зображення побутових сцен і багатоплановість композиції, особлива роль відводиться Богоматері, відхід від класичних норм, поява інтересу до реальних історичних осіб і подій (зображували царів за стародавніми зразками).

Фрески Феофана Грека в новгородської церкви Спаса на вулиці Ільїна 3) Живопис 17 століття Інтерес до людської особистості. Панування годуновского і строгановского (купецький рід Строганових) листи.

Годуновскій стиль - орієнтація на традиції Рубльовсько-Діонісіевская епохи, суворе дотримання канону. Строгановський стиль - мистецтво іконній мініатюри. Риси: Ретельне і дрібне лист Тонкий віртуозний малюнок Вишуканість Багатство орнаментації Використання золота і срібла

Прокопій Чиріно - відомий представник строгановской школи.

Поява реалізму, злиття строгановского і годуновского стилю. Все це розвивалося в творчості представників Збройової палати. Наприклад, Симон Ушаков «Трійця» і його учні Відновлення храмів після часів смути відродило небувалий інтерес до фресок. Зародження жанру портретного живопису. Портрети реальних історичних осіб як святих на іконах називається парсуни.

Портрети царя Федора Івановича і Скопина-Шуйського.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация