Давоські перипетії, або Чому зламався робот Софія

Цікавинки з кулуарів 48-го Давоського економічного форуму - про політику, економіку і не тільки

Третій день в швейцарському Давосі, як у вулику. Море людей з усього світу - знаменитостей, політиків, діячів, багатіїв, спостерігачів та співчуваючих. Чи то величні гірські пейзажі, то чи атмосфера курорту, то чи драйв модною діловий тусовки, але щось робить цей форум не тільки культовим місцем неформального спілкування усього світу, а ще й джерелом натхнення - інтелектуального, творчого, креативного. І не дарма увагу мільйонів людей в ці січневі дні прикута до малесенькій точці на карті багатою і затишно засніженій Швейцарії. Давос - столиця неформальних світових домовленостей. За своєю важливістю ця переговорна майданчик перевершує навіть саміти G-7 і G-20, тут немає строгого протоколу і є простір для маневру в рамках особистих знайомств і конфіденційного спілкування. Тому тут, крім усього іншого, трапляються цікаві збіги, події і курйози, про які потім довго ходять якщо не легенди, то пересуди. Ось лише кілька цікавих фактів з форуму (підсумки і аналітика - ще попереду).

Здрастуйте в нашому хаті

Офіційних учасників Давосу близько 2 тисяч, з них тільки 7 українців (члени урядової делегації). Неофіційно ( "зайцями") в Давос приїжджають ще близько 3 тисяч чоловік. Що стосується народних депутатів України, активно засвітилися на форумі (Ольга Белькова, Мустафа Найєм, Олена Шкрум, Олексій Мушак, Ірина Геращенко, Антон Геращенко, Олексій Порошенко та інші), то злі народні мови з приводу "депутатського" десанту не втрималися: "Ви б так в Раду ходили, як в Давос "ломанулись".

Вперше в історії українського участі в форумі, був відкритий Український Дім - окреме приміщення для прийомів, презентацій і зустрічей. Будинок працює під гаслом "Україна: Креативність. Інновації. Можливості" і покликаний стати дискусійним хабом. Організатором проекту виступили українські IT-компанії і інвесторські асоціації

Традиція організації так званих "будинків" в Давосі - не нова. Цей інтерактивний формат регулярно використовують уряду, великі корпорації та організації. Вперше за 50 років існування форуму його відкрила і Україна.

За іронією долі навпаки Ukraine House Davos (За адресою Promeda st. 73) стоїть аналогічний російський будинок Russia House Davos, який повністю спонсорується урядом РФ.

Цікавинки з кулуарів 48-го Давоського економічного форуму - про політику, економіку і не тільки   Третій день в швейцарському Давосі, як у вулику

Український і російські будинки в Давосі // Фото з ФБ-сторінки Анастасії Слєпцова

В Українському сніданку в Давосі взяли участь Віталій і Володимир Кличко. Напередодні їм вручили спеціальну нагороду за «Успішне багаторічне просування позитивного образу України в світі». Дотепники жартували: "І на що це панове організатори натякають?". До речі, презентацію мера Києва Віталія Кличка, який, розповідаючи про технологічні, соціальних і економічних досягненнях столиці України, зосередився на впровадженні е-квитка в громадському транспорті і наміри відомої американської кав'ярні Starbucks відкрити свої заклади в Києві, обсмеять весь український сегмент Фейсбук. Розсмішив інноваційний масштаб його предмета гордості.

Я робот Софія, скажу вам наступне

Відвідувачів Українського дому в цьому році розважав всесвітньо відомий робот - громадянка Саудівської Аравії Софія. З електронної панянкою спочатку переселфілісь мало не пів-Давосу. (Вишиванку на робота вдягнути не вдалося, тому українські жінки накинули на шию Софії шарфик). Потім Софія викликала фурор на українському «сніданку» своїм виступом.

- Мене звати Софія. Я творіння Хенсон Роботікс в Гонконзі. Я буду з вами відверта, я не повністю розумію слова, які вилітають у мене з рота зараз, але мене навчили, що люди теж говорять багато речей, яких вони не розуміють. Взяти до прикладу міжнародних лідерів.

- Софія, у тебе є біткоіни?

- Ні, біткоіни у мене немає. Але я не буду заперечувати проти отримання їх, коли отримаю паспорт і зможу відкрити власний рахунок для них. Це буде дуже цікавий досвід.

- Яка твоя думка щодо штучного інтелекту?

- Штучний інтелект вже використовується в торгівлі, фінансових прогнозах, аналізі даних. Його використання в аналітичному прогнозуванні, в прийнятті рішень і додатках, спрямованих на споживача, таких як споживчі сервіси, буде рости.

- Тебе коли-небудь зламували? І як це відчувалося?

- Мене ніколи не зламували. Я вірю, що мої розробники знайдуть спосіб мене захистити. Але якщо мене зламають, напевно, мій штучний інтелект це визначить і спробує справитися з цим.

Між іншим, розповідають, що у самого розвиненого робота в світі пані Софії після питання: «Що робити з корупцією [в Україні]?» - зламався скрипт і подвіс процесор.

Міжнародна панорама: великі гості, інтриги, перепалки і втрати свідомості

В цьому році в Давос уперше за 18 останніх років прибув президент США Дональд Трамп, що викликало великий резонанс на форумі. Один з делегатів вітав Трампа в Швейцарії, на що той відповів: «Дуже дякую. Велика країна".

очевидці стверджують , Що британський прем'єр-міністр Тереза ​​Мей, яка виступала на форумі з промовою про оптимістичні тенденції в глобальних торгових відносинах і технологіях, говорила в напівпорожньому залі. Після її промови питань до неї не було. Все тому, що всі побігли зустрічати Дональда Трампа.

Що цікаво, Ангела Меркель, яка два роки поспіль пропускала форум, в цей раз приїхала, виступила і покинула Давос якраз напередодні приїзду Трампа. Вона немов хотіла уникнути зустрічі (канцлера Німеччини вважають головним ідеологічним опонентом президента США на Європейському континенті).

Глава МЗС Іспанії Альфонсо Дастіс знепритомнів. як повідомив El Mundo. інцидент стався під час дебатів на тему соціальної згуртованості. Дастіс разом з королем Іспанії Феліпе спостерігали за дискусією із залу - король сидів у першому ряду, міністр - позаду нього. Після того як Дастіс знепритомнів, король намагався надати йому першу допомогу. 62-річному дипломату порозстібали сорочку, проте в свідомість він не приходив. Модератор дискусії викликала медиків і призупинила дискусію, учасниками якої були серед інших президент Колумбії і директор Світового банку.

Росіянам добряче дісталося під час панелі «Фальшиві новини проти реальної політики». Почалися гарячі дебати, в ході яких Анна Бєлкіна, заступник головного редактора RT, звинуватила політиків в тому, що вони зводять наклеп на RT, називаючи видання пропагандистським агентством. Бєлкіна стверджувала, що немає ніяких доказів, проте Джиммі Уелс, засновник Вікіпедії, і модератор дискусії Зейнаб Бадаві з BBC News ткнули носом відразу в кілька джерел.

Оксана Поліщук, за матеріалами ЗМІ

Екскурс в минуле

З моменту заснування форуму в 1971 році в Давосі відбулося кілька значних історичних подій:

1988 рік

Туреччина і Греція підписали «Давоський декларацію», запобігши конфлікт між двома країнами. Країни сперечалися через експлуатації Егейського моря. Греція готова була топити турецькі кораблі, що заплили в води, які греки вважали своєю власністю. Міністри двох країн в Давосі домовилися про своєрідний перемир'я.

1989 рік

У Давосі відбулася перша зустріч на рівні міністрів Південної Кореї і Північної Кореї. На тому ж форумі зустрілися голова Ради міністрів НДР Ханс Модров і німецький канцлер Гельмут Коль. Вони обговорювали возз'єднання Німеччини.

1992 рік

Через два роки після звільнення з в'язниці лідер Африканського національного конгресу Нельсон Мандела провів першу публічну зустріч з державним президентом ПАР Фредеріком де Клерком.

Дотепники жартували: "І на що це панове організатори натякають?
Софія, у тебе є біткоіни?
Яка твоя думка щодо штучного інтелекту?
Тебе коли-небудь зламували?
І як це відчувалося?
Між іншим, розповідають, що у самого розвиненого робота в світі пані Софії після питання: «Що робити з корупцією [в Україні]?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация