Де Аліса з Країни чудес зустрічається з Альбертом Ейнштейном

24 листопада 2015 7:03:19

Де Аліса з Країни чудес зустрічається з Альбертом Ейнштейном

Рівно сто років тому в цьому місяці Альберт Ейнштейн опублікував свою загальну теорію відносності, що стала одним з найважливіших наукових досягнень останнього сторіччя.
Ключовим висновком з теорії Ейнштейна є те, що матерія викривляє простір-час, і таким чином масивний об'єкт може викликати доступне спостереженнями відхилення від первісного напрямку руху світла, що йде від далекого об'єкта, розташованого на задньому плані. В даний час астрономи знайшли численні підтвердження цього феномена, відомого як гравітаційне лінзування.
Останні результати, отримані при вивченні групи галактик «Чеширський кіт» демонструють, як застосування теорії Ейнштейна, створеної 100 років тому, може привести до нових відкриттів сьогодні. Астрономи дали цій групі галактик таку назву через зовнішню схожість з усміхненим котом.
Маса, що спотворює світло, що йде від далеких галактик, зосереджена навколо двох гігантських галактик «очей» і галактики «носа». Численні «дуги», окреслюють «обличчя» утворюються в результаті гравітаційного лінзування світла, що йде від чотирьох далеких галактик, розташованих на задньому тлі.
Астрономи вважають, що група галактик «Чеширський кіт» є так званої «викопної групою», яка, згідно з визначенням, містить одну гігантську еліптичну галактику і інші, невеликі і тьмяні галактики. Викопні групи представляють великий науковий інтерес, оскільки можуть бути тимчасовою еволюційної стадією, через яку проходять в своєму розвитку всі групи галактик.
Нове дослідження, присвячене групі галактик «Чеширський кіт» з'явилося в журналі Astrophysical Journal і доступно онлайн; головний автор роботи Дж. Ірвін.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация