Де в світі п'ють найбільше спиртного?

  1. Рівень споживання алкоголю в країнах Європи
  2. Всі проблеми - з голови
  3. Європа - в перших рядах
  4. Алкоголь і рак: чи є між ними зв'язок?

Титул найпалкіших шанувальників алкоголю в Європі і навіть у світі належить ... литовцям. За кількістю споживаного спиртного на душу населення Литва - абсолютний рекордсмен і свої позиції поступатися не збирається.

згідно дослідженням Всесвітньої організації охорони здоров'я , Середньостатистичний житель цієї прибалтійської країни вживає 18,2 літра чистого алкоголю в рік. А це майже на чотири літри більше, ніж десять років тому.

Тобто за рік литовці випивають 910 Пінту (1 пінт містить 500 мл) пива або середніх келихів вина (по 152 мл).

Рівень споживання алкоголю в країнах Європи

Титул найпалкіших шанувальників алкоголю в Європі і навіть у світі належить

З метою вирішити проблему з пияцтвом влада країни заборонила продаж алкоголю на бензозаправних станціях і підвищили акцизи. Результат не змусив себе чекати: "продажу спиртного в країні значно скоротилися в 2015 р", - йдеться в доповіді Euromonitor International .

Але ось у чому біда: на обсягах споживання ці заходи ніяк не позначилися.

Всі проблеми - з голови

"Литва, як і її сусіди - Латвія, Естонія і Польща, - відноситься до скандинавських країн, 90% жителів яких люблять пити пиво у себе вдома. Зате більше 60% жителів Греції, Ірландії, Мальти, Португалії та Іспанії вважають за краще вживати його в пивних барах ", - за даними Дослідження культури пиття Литви , Що фінансується Європейським союзом.

"Одна з причин, по якій литовці п'ють так багато спиртного, криється в психології. Люди відчувають себе нещасними і п'ють алкоголь, щоб відчути себе краще. Для литовців (особливо - чоловіків) - це найкращий спосіб розслабитися. Вони вважають, що ці напої допомагають їм забути про повсякденні турботи ".

Європа - в перших рядах

Незважаючи на те, що обсяги споживання міцних напоїв в Литві ростуть, у багатьох інших країнах ЄС вони падають. Про це свідчить статистика ВООЗ.

Проте, в цілому, європейці випивають вдвічі більше, ніж жителі інших регіонів світу.

"Європа має проблеми з алкоголем не тільки через великі обсягів його споживання, але і через доставляється їм шкоди. Показник смертності від алкоголізму, число захворювань цирозом печінки, нещасних випадків і травм, отриманих в стані сп'яніння, дуже високі ", - пояснює Маріанн Скар, генеральний секретар Європейського союзу з питань алкогольної політики .

В середньому, на одного європейця в 2016 році довелося 10,3 літра випитого алкоголю, згідно зі звітом ВООЗ. У Північній і Південній Америці цей показник склав 8,2 літра, в Африці - 6, а в Південно-Східній Азії - всього 4 літри.

Алкоголь і рак: чи є між ними зв'язок?

Зниження рівня споживання спиртного - наслідок прямого втручання уряду. У цьому плані, експерти часто призводять Францію в якості прикладу успішного вирішення проблеми.

Маріанн Скар закликає до того, щоб на етикетках алкогольної продукції вказували більше інформації про її зміст і шкоду для здоров'я.

"Я думаю, що сьогодні в нашому арсеналі ще мало знань про можливий зв'язок між раковими захворюваннями і споживанням алкоголю, - аналізує Скар. - Ми намагаємося просунутися в цих дослідженнях і змусити виробників писати про небезпеки для здоров'я на етикетках. Але це, звичайно ж, не сприяє рекламі напоїв. Необхідність в цих заходах очевидна, але дуже складно їх застосовувати ", - додає вона.

"Є одна дуже актуальна проблема: маркування. При покупці пакета молока або апельсинового соку на упаковці ви бачите список інгредієнтів. Але чомусь алкогольної промисловості це не стосується. 60% виробників пива будуть використовувати нове маркування до кінця 2017 г. На жаль, винороби поки відмовляються піти на цей крок ".

Алкоголь і рак: чи є між ними зв'язок?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация