Де дозволені одностатеві шлюби

За минулі три роки до країн, в яких легалізовані одностатеві шлюби, приєдналися ще шість країн. У листопаді 2015 року президент Кіпру підписав відповідний закон . Єдиним обмеженням стала заборона одностатевим парам всиновлювати дітей.

Греки-кіпріоти скасували кримінальне переслідування геїв в 1990-х роках під тиском Європейського союзу. Перший гей-парад пройшов в Нікосії в травні 2014 року.

Слідом за кіпріотами вже в грудні 2015 року відповідна постанова прийняли греки . Закон був прийнятий переважною більшістю голосів, хоча також підтримали поправку про заборону на усиновлення дітей.

Прем'єр-міністр Алексіс Ціпрас сказав, що це історичний день для країни, для парламенту, для боротьби за права людини і для демократії.

Два роки тому одностатеві шлюби легалізували в Італії . Усиновлення дітей одного з партнерів прямо не забороняється, але кожен такий випадок буде розглядатися судом. Партнери також не зобов'язані будуть клястися один одному у вірності, щоб укладення союзу менш схоже на укладення шлюбу.

Католицькі організації і опозиційні сили Італії виступили різко проти прийнятого закону, називаючи його «неконституційним», «незаконним» і «ляпасом сім'ям». Втім, це ніяк не вплинуло на ситуацію.

Парламент Мальти в липні 2017 року проголосував за легалізацію одностатевих шлюбів на території країни. Відзначається, що за прийняття закону виступили 66 членів парламенту, один проголосував проти. Відповідно до рішення парламенту терміни «чоловік» і «дружина» замінюються словом «подружжя». Закон дозволить гей-парам всиновлювати дітей.

«Мальта хоче зайняти лідируюче місце в питаннях цивільних свобод ЛГБТ-спільноти, щоб служити зразком для решти світу», - заявив прем'єр-міністр Мальти Джозеф Мускат.

У свою чергу архієпископ Мальти Чарльз Шиклуна сказав, що церква «Не проти геїв», але піддав критиці запропоновані зміни.

З 1 жовтня 2017 року в ФРН почали реєструвати одностатеві бра ки. Уже в перший день дії закону в Німеччині був зареєстрований одностатевий шлюб. Свідоцтво про укладення шлюбного союзу в ратуші берлінського району Шенеберг отримали 60-річний Бодо Менде і 59-річний Карл Крайль.

До 1969 року гомосексуальні відносини в Німеччині кримінально переслідувалися. З 1999-го на території федеральної землі Гамбург були дозволені одностатеві офіційні союзи (вони отримали назву «гамбурзький шлюби»). З 2001 року одностатеве партнерство легалізували у всій країні.

Конституційний суд Австрії прийняв рішення скасувати з 31 грудня 2018 року законодавчі обмеження , Що забороняють реєстрацію одностатевих шлюбів в країні.

Одностатеві пари зможуть з 1 січня 2019 офіційно укладати шлюби в органах реєстрації актів цивільного стану. Суд обгрунтував своє рішення забороною дискримінації принципу рівності всіх перед законом.

«Постанова набуде чинності з 31 грудня 2018 року», - йдеться в заяві суду.

У 2001 році Нідерланди не тільки зробили одностатевий шлюб легальним, а й пішли далі, давши людям з нетрадиційною сексуальною орієнтацією раніше неприйнятну можливість усиновити дитину.

У Великобританії шлюби між людьми однієї статі були легалізовані в минулому році коаліцією ліберальних демократів і консерваторів.

За останні 15 років близько 25 країн дозволили поєднуватися узами шлюбу людям з нетрадиційною орієнтацією, за даними Міжнародної асоціації лесбіянок, геїв, бісексуалів, трансексуалів і інтерсексуалів (ILGA).

Люксембург, Фінляндія та Словенія приєдналися до цього списку кілька років тому.

Перша ж церемонія одруження людей однієї статі відбулася 1 квітня 2001 року. Анну-Марію і Елен, а також три чоловічі пари, поєднував узами шлюбу мер Амстердама.

Анну-Марію і Елен, а також три чоловічі пари, поєднував узами шлюбу мер Амстердама

Цивільний союз, що визнається законом співжиття осіб однієї статі, вперше був схвалений Данією ще в 1989 році.

Незважаючи на те, що питання наділення таких пар усіма правами в світі опрацьовується дуже жваво, ще дуже багато потрібно зробити для того, щоб гарантувати рівність прав людей з нетрадиційною орієнтацією.

Як відзначають представники організації Stonewall, рівному шлюбу в Британії надається надзвичайно велике значення, як самими одностатевими парами, так і їх сім'ями, друзями, спільнотами і об'єднаннями. Те ж вірно і для Ірландії.

«Рівний шлюб залишається важливим кроком на шляху до повної рівності прав лесбіянок, геїв, бісексуалів і трансексуалів. Однак для досягнення повної рівності ще дуже багато потрібно зробити », - зазначає організація.

Ще більше цікавого в нашому каналі Яндекс.Дзен. Підпишіться!

Читайте також

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация