Де «селяться» модні бренди в Мінську?

Присутність світових модних брендів в Мінську, на жаль, вельми обмежена - по крайней мере, в порівнянні з іншими столицями європейських країн Присутність світових модних брендів в Мінську, на жаль, вельми обмежена - по крайней мере, в порівнянні з іншими столицями європейських країн. Так, як виявляється, і місць, де могли б «оселитися» в Мінську люксові салони, не так вже й багато. Точніше - їх практично немає. Втім, вже через пару років ситуація може радикально змінитися - до цього часу почне роботу Grand Fashion Mall, де планується налагодити виключно брендовий торгівлю. Крім вже відомих білорусам марок тут з'явиться і близько двох десятків нових для нашого ринку брендів. кореспондент порталу www.interfax.by поговорив про особливості просування в нашій країні світових брендів з генеральним директором СП «Автобізнес» ТОВ Дмитром Розумом - саме його компанія будує GFM.

Магазини (вони ж бутики), в яких можна придбати дійсно продукцію відомих торгових марок в Мінську, можна перерахувати по пальцях. Та й асортимент в них залишає бажати кращого. Від так званої «брендового торгівлі» в столиці Білорусі Дмитро Розум, як і безліч споживачів, не в захваті. «Якщо говорити про одяг, то у нас часто продається торішній або позаторішній сезон. Та ще й розмірний ряд відсутня. Пояснюють, що товар - ексклюзив, проведений в єдиному екземплярі. Та який це ексклюзив? Це - стік! У цій одягу ще запах нафталіну не вивітрився. Все це найчастіше закуповується в стокових магазинах в Європі і перепродується у нас з націнкою 200 - 300%. Скажімо, продукція Армані (молодіжної марки Emporio Armani) по каталогу коштує 30-40 євро, в наших же бутиках реалізується за ціною $ 100-150. Це нормально? », - питання, ясна річ, риторичне.

Бувають і зовсім «оригінальні» випадки Бувають і зовсім «оригінальні» випадки. «Був у нас взуттєвої, нібито« брендовий »магазин, який пропонував« фірмову »італійське взуття. Я зацікавився цією торговою маркою, і, як виявилося, її придумали росіяни, взуття шиють в Китаї, і ніякого відношення до Італії вона не має ... А «цінник» виставлявся дійсно італійський. Ви готові купити китайські нехай і досить якісні черевики під псевдоітальянской маркою за $ 350-500? Природно, немає. Тому магазин і закрився ».

Причин, за якими модні торгові марки не йдуть в Білорусь, чимало. Одна з них банальна: їх власники просто не знають, що таке Білорусь і де вона знаходиться. «Показуєш їм на карті, а вони питають: це що, західна Росія або окрема держава? Шукають найближчу точку, де у них є брендова торгівля і пропонують нас «закріпити» за Москвою або Варшавою, так як вважають, що у нас дуже маленький ринок », - розповів Д.Розум.

Є і куди більш об'єктивні причини. Так, в Мінську дуже мало місць, де могли б розміститися люксові магазини - як відомо, виробники відомих торгових марок вельми педантично ставляться до розміщення своїх торгових точок і сусідам. Стандартно такі люксові магазини розміщуються в історичному центрі міста, якого у нас практично немає. Проспекту Незалежності так і не вдалося перерости в «вулицю бутиків». «Чомусь у нас практикується якийсь азіатський принцип формування торгівлі. Відкрили на проспекті в колишньому цеху заводу люксовий салон, в ньому знаменитий ювелірний бренд (реальний і дорогий) - а поруч, за стінкою - ширвжиток по три рубля ... Є і куди більш об'єктивні причини Це в Шанхаї така організація, коли «Ролекс» за $ 50 тисяч сусідить з шаурмою. Але це Азія - а ми-то в Європі! », - оцінює організацію торгівлі на головному проспекті столиці гендиректор СП« Автобізнес »ТОВ.

На його думку, на сьогоднішній день найперспективніша спроба організувати брендову торгівлю - це торговий комплекс на Немизі. Природно, і площі там коштують відповідно - до $ 10 тисяч за квадратний метр. Але нічого кращого поки немає. «Спробували зробити щось на вулиці Торгова - розкопали каналізацію, рік закопати не можуть. Були спроби організувати торгівлю брендами на Комарівці (?!).

Є ще вулиця Карла Маркса, де також почали селитися відомі торгові марки. «Коли ми ведемо переговори з відомими брендами, вони відразу запитують: а що у вас вже є? Згадуємо «Макс Мару», і нам відразу відповідають: хочемо бути на тій же вулиці, що і вони - якщо «Макс Мара» вибрала це місце, значить там можна і нам відкривати магазин », - розповідає наш співрозмовник. Позначається і «примхливість» брендів. Далеко не всі готові йти навіть в спеціалізований торговий центр. У деяких, наприклад, філософія така: коли людина дивиться на їх вітрину, його ніщо більше відволікати не повинно. Мовляв, вони самодостатні, і ніяких сусідів через стінку їм не треба.

Заплановане поява на карті Мінська Grand Fashion Mall може стати проривом в «завезенні» брендів в Білорусь - на жаль, але працюють на білоруському ринку і білоруських модних торгових марок недостатньо для заповнення молла, тим більше, що об'єкт позиціонується як middle + Заплановане поява на карті Мінська Grand Fashion Mall може стати проривом в «завезенні» брендів в Білорусь - на жаль, але працюють на білоруському ринку і білоруських модних торгових марок недостатньо для заповнення молла, тим більше, що об'єкт позиціонується як middle +. І творцям молла довелося займатися залученням нових торгових марок, ще не представлених в нашій країні.

«Бренди виставили вимоги, через які проект був змінений на 70% - лише після цього вони почали погоджуватися. Переговори з кожним з них за своїм особливі - хтось вимагає грошей тільки за свій прихід на білоруський ринок, інші висувають вимоги по організації роботи і сусідству в молле ... », - розповів Д.Розум. В цілому гендиректор «Автобізнесу» пообіцяв, що в Білорусі з'явиться не менше 20 відомих у всьому світі і нових для Білорусі брендів. «Їх раніше у нас ніколи не було. Хіба що «ліваком» завозили », - підкреслив він.

Дмитро Розум впевнений, що продукція всесвітньо відомих торгових марок затребувана в Білорусі Дмитро Розум впевнений, що продукція всесвітньо відомих торгових марок затребувана в Білорусі. «Візьміть« Біггз », де на другому поверсі заселили підприємців, які купують речі на Черкізовському в Москві і продають втридорога у нас. Коли на першому поверсі відкрилася брендовий торгівля (класу middle і нижче) - відвідуваність другого зійшла нанівець! », - навів приклад Д.Розум.

Звичайно, навряд чи Мінськ в найближчі років двадцять зрівняється за кількістю модних бутиків, які торгують всесвітньо відомими брендами, з Парижем, Міланом або Москвою. Однак чим чорт не жартує - можливо, вже в найближчі роки замість шоп-турів в Москву, Вільнюс або Варшаву можна буде просто «пройтися» по мінським модних магазинах. Білорусь любить моду. Залишилося, щоб мода полюбила Білорусь.

А там, дивись ти, і вітчизняні виробники підтягнуться. Шлях то в міжнародну систему фешніндустріі відомий - через інтеграцію (ви нам - ми вам), і приклади є. А поки в GFM-е від місцевих брендів всього три заявки. Або цілих три! Час покаже.

Та який це ексклюзив?
150. Це нормально?
Ви готові купити китайські нехай і досить якісні черевики під псевдоітальянской маркою за $ 350-500?
«Показуєш їм на карті, а вони питають: це що, західна Росія або окрема держава?
«Коли ми ведемо переговори з відомими брендами, вони відразу запитують: а що у вас вже є?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация