Де правосторонній рух в світі. Правостороній і лівосторонній рух.

  1. Географія феномена: країни з лівостороннім рухом
  2. Чому так? Гіпотези виникнення лівостороннього руху
  3. Держави, які змінили рух
  4. На закінчення

Автомобільний рух у Росії лівосторонній або правосторонній? Відповісти на це питання дуже просто. А от як щодо інших держав? Як їздять на дорогах Африки, Британії чи далекої Австралії?

Географія феномена: країни з лівостороннім рухом

Походження того чи іншого географічного феномена (казусу) можна пояснити, виходячи з історичних особливостей, рис національного менталітету або ж випадкових факторів. Так, всі країни світу поділяються на дві групи: держави, в яких їздять по правій стороні, і ті, в яких прийнято лівосторонній рух. Перших значно більше, так як серед населення земної кулі переважають правші. Для таких людей правосторонній рух набагато природніше. Але далеко не всі країни і народи пішли "за течією", прийнявши лівосторонній рух.

Для отримання додаткової інформації з цього питання в наступній статті наводиться захоплююча картина історії і походження руху зліва і справа. Деякі смішні факти про те, як вести ліву і праву в історії. Як британська колонія, лівша в деяких частинах Канади до 1950-х років, Ньюфаундленд був останньою провінцією, яка позбулася лівого руху. Однак це те, що незалежна держава Самоа частково частково пояснює своїм географічним положенням; Ця зміна дозволяє самоанцям купувати дешевші автомобілі з сусідніх країн, таких як Японія, Австралія і Нова Зеландія, де вони їдуть вліво. Рідко для країни відмовитися від правостороннього руху для лівої. . Цілком можливо, що весь світ в один прекрасний день може поїхати на одній і тій же стороні; Однак витрати, пов'язані зі зміною інфраструктури з одного боку на іншу, є надмірними з урахуванням нинішнього стану економіки.

В яких країнах планети воно поширене? По лівій стороні їздять транспортні засоби в 47 державах нашої планети (або близько 34% населення Землі). В основному ці країни сконцентровані в Океанії, Південно-Східної Азії і Південній Африці.

Найвідомішим прикладом держави, де прийнято лівосторонній рух, є Великобританія. У цій країні воно було офіційно узаконено ще в 1756 році. Інші відомі приклади - це Австралія, Індія, Ямайка, Індонезія, Японія, Таїланд, ПАР. Найбільше таких держав в Азії (17). В Європі тільки в трьох країнах їздять по лівій стороні дороги: в Великобританії, сусідній Ірландії, а також на Мальті.

Тому краще за все дотримуватися списку країн нижче, щоб дізнатися, куди йти, перш ніж вибирати свій наступний пункт призначення. Любитель порома, який бере море до завоювання Англії по дорозі, знає це добре: колись з човна, дивний знак «Рух ліворуч» стоїть на відкритті перших доріг, Довер, в Кенті. Дивне почуття звернення для всіх користувачів континенту, новий доказ, якщо потрібно, що наші британські друзі - великі ексцентрики. Але ми не повинні покладатися на зовнішність. З одного боку, згортання вліво - історичний спогад; З іншого боку, щось невідоме, майже третина країн світу вибрали цей сенс.

Всі країни, в яких прийнято лівосторонній рух, відзначені на карті нижче зеленим кольором.


Всі країни, в яких прийнято лівосторонній рух, відзначені на карті нижче зеленим кольором

Чому так? Гіпотези виникнення лівостороннього руху

Лівосторонній рух виник в Британії. Є дві основні версії, чому ж англійці вирішили їздити по лівій стороні:

Ще в давнину мандрівники, особливо ті, хто їхав верхи, перетнули справа і, таким чином, перетнули дороги вліво. Причина цього зовсім невблаганна: більшість чоловіків були правими, ті, що були в той час, носили свої мечі зліва, щоб правильно малювати. Саме це почуття природної циркуляції збереглося, і воно залишиться таким же до відносно недавнього періоду, коли коні ще не були замінені автомобілями. Водіння справа знало своїх перших адептів. В Європі Наполеон, як стратег, знав, що за історичною традицією бойові дії почалися з лівого флангу кавалерії.

  • морська;
  • лицарська.

Всім відомо, що Британія - морська держава. Традиції і правила відкритого океану дуже міцно увійшли в повсякденне життя англійців. Згідно старовинним правилам, британські судна повинні були обходити один одного виключно зліва. Передбачається, що пізніше це правило перекочувало і на сушу.

Другу гіпотезу можна вважати скоріше легендарною. По лівій стороні дороги воліли їздити лицарі середньовічної Англії: так їм нібито було зручніше вітатися з іншими наїзниками, які проїжджають повз, або ж зустрічати ворога зі зброєю в руці.

Під час своїх перших перемог він наказав своїм людям атакувати по праву, щоб насолодитися несподіванкою. Цей трюк працював так добре, що завойовник, що став господарем Європи, наклав правосторонній рух на всі завойовані землі. Англійці і англосаксонські колонії чинили опір загарбникові, тоді світ розділився на два табори.

Прихід автомобіля посилив історичний розрив між цими двома баченнями водіння. Сьогодні, крім Англії, Австралії, Нової Зеландії, Маврикію, Індонезії, Таїланду, Непалу, Ірландії, Сейшельських островів, Сінгапуру, Індії, Японії, Мальдіви, Південна Африка, Кіпр, Ямайка і Пакистан входять в число країн, серед іншого, продовжувати рух по лівому краю. І так би мовити, що ця зміна полюсів було важливим: для досягнення своїх цілей уряд підготував країну Крім того, більшість, вороже цих змін, протягом майже п'яти років.


І так би мовити, що ця зміна полюсів було важливим: для досягнення своїх цілей уряд підготував країну Крім того, більшість, вороже цих змін, протягом майже п'яти років

У XVIII-XIX століттях традиція лівостороннього руху поширилася також і в інших країнах світу. Майже всі вони так чи інакше були пов'язані з Британією: були її колоніями (як Австралія), або дружили з нею (як, наприклад, Японія).

Держави, які змінили рух

Існує чимало прикладів, коли країни змінювали схему свого транспортного руху. Це траплялося з різних причин: через політичні, географічним або цілком прагматичним.

Напередодні всі правильні дорожні знаки і вогні були на місці. У 4: 50 ранку автолюбителям було наказано зупинитися до 5 годин і довелося залишити справа! Було 125 нещасних випадків, жоден з яких, на щастя, не був фатальним. Після прибуття в Довер, Кент, автомобіліст, який прибуває з «материка», не може пропустити знак «Диск зліва» на поромі. Це також мета його присутності: попередити «європейського» водія, який забув, що суб'єкти Її Величності рухаються по «неправильній стороні» дороги.

Але те, що він не знає, полягає в тому, що напрямок руху залишалася довший час правилом. І сьогодні третина країн світу все ще їде наліво від проїжджої частини. Трохи історії: ми повинні повернутися до античності, щоб знайти, що вже чоловіки перетинали їх справа. Причина: більшість людей мають рацію, наші предки носили свої мечі на лівій нозі, щоб легко їх малювати. Коли кінь став способом пересування для дворян і солдатів, використання лівостороннього руху тривало з тієї ж причини.

Самим знаковим прикладом переходу на протилежну систему руху в Європі можна вважати Швецію, яка зважилася на цей крок в 1967 році. Цей день (3 вересня) увійшов в історію держави під назвою День Н. Причина була чисто географічної: все сусідні зі Швецією країни були правостороннім, що створювало масу проблем при перетині кордону. До речі, на кордонах країн з різними напрямками руху на дорогах будуються спеціальні та значні транспортні розв'язки. Такі існують між Таїландом і Лаосом, Бразилією і Гайяні, Китаєм і Гонконгом.

Таким чином, коли два лицаря скористалися, їх мечі не могли торкатися один одного. Це було б ясно інтерпретовано як провокація в дуелі. Це правда, що в той час ми не жартували з ноу-хау. Саме в цей час прийшов Конестога, і, зокрема, з однойменної долини Пенсільванії, з'явився в новому брезентовому і великокаліберні екіпажі. Сидів на лівій коні найближчій до фургона пари і міг направити упряжку своїм хлистом. В результаті ці візки часто скочувалися вправо, тому що легше було керувати кіньми під час переправи, які потім були залишені, на відміну від гонщиків.


Деякі держави переходили на іншу схему руху виключно за принципом "насолити вчорашнім окупантам". Так поступила Корея в 1946 році, звільнившись з-під японської окупації. Також зробили США в 1776, проголосивши свою незалежність від Британії.

Є в світі і такі приклади, коли країни переходили з правостороннього руху на лівосторонній. Таким є острівна держава Самоа. Причина цього кроку цілком прагматична: країна була перенасичена автомобілями з Австралії, в яких кермо був з правого боку. Рішення про перехід на лівосторонній рух в Самоа було прийнято в 2009 році.

З іншого боку Атлантики справа стала більш ясним в Європі трохи пізніше, з неминучим Наполеоном. Як великий стратег, Імператор знав, що в битві традиція вимагала, щоб бій почався з лівого флангу кавалерії, і він вирішив, щоб зіграти повний ефект несподіванки, навчити своїх людей атаці Правильно.

Результат був сплачений, особливо проти австрійців. Будучи майстром Європи, Наполеон потім наклав весь рух праворуч на «національні дороги». За деякими винятками, такими як Австро-Угорська імперія і Опір, норма на континенті стала Трафік справа.

Що стосується Росії, то тут спочатку вкоренилося правосторонній транспортний рух . Правда, на Далекому Сході в багатьох машинах кермо розташоване з правого боку. Вся справа в тому, що тут дуже багато старих автомобілів, які прибули з Японії (де, як відомо, прийнята левосторонняя схема транспортного руху).

Прибуття автомобіля підтвердить це відмінність між країнами під британським впливом і, отже, переміститься вліво, а решта. Однак праве кермо буде виправданий тим, що на перших машинах стояв гальмо стоянки, розташований на зовнішній стороні корпусу з правого боку. Положення руху праворуч також дозволяло часто контролювати придорожній У поганому стані і не потрапити в колії. Коли ручне гальмо перемістився в центр автомобіля, рульове колесо повернуло вліво, щоб водій міг продовжувати використовувати ручне гальмо правою рукою.

На закінчення

Дослідники досі не можуть однозначно відповісти на питання про те, як виникло лівосторонній рух.

В яких країнах світу воно поширене? Тут все просто. В першу чергу це Великобританія, а також ще 46 держав. Майже всі вони більшою чи меншою мірою були пов'язані з колишньою імперією історично, а тому і привнесли в своє життя цю незвичайну "звичку".

Британці, непереможні, кинулися вліво. Однак англійці не змінили своїх звичок. Однак, як виняток з правила, в Великобританії, в самому центрі Лондона, є вулиця праворуч. Савойський суд, приватна вулиця, що веде в міфічну готель «Савой». Ця особливість навіть була предметом Їм не потрібно спускатися, щоб відкрити двері, і пасажир може спуститися, не здійснюючи екскурсію по машині, дами за звичкою і традицією завжди сидять за водієм.

Відповідно до цього акта водії не порушують Британські правила дорожнього руху . Уряду знадобилося п'ять років, щоб організувати це зміна, якого 85% шведів не хотіли. Однак всі країни, які межують з Швецією, вже їхали верхи, і майже всі автомобілі мали лівобічний привід. У понеділок, 4 вересня, було 125 нещасних випадків, В попередній понеділок була від 130 до 1 Ісландія візьме приклад Швеції 26 травня. Самоа - остання країна в світі, яка змінила рух.

Традиції лівостороннього і правостороннього руху зародилися задовго до винаходу автомобіля.

За однією з версій, правосторонній рух виник в Європі за часів середньовіччя, коли по вузьких дорогах між населеними пунктами їздили не автомобілі, а вершники на конях. Всі вони були озброєні. У лівій руці вершники тримали щит, щоб захиститися в разі раптового нападу, тому і трималися вони правого боку. Існує ще одна версія появи правостороннього руху: коли кінні вози роз'їжджалися, легше було направляти екіпаж на узбіччя вправо, натягуючи віжки правою рукою, яка у більшості людей більш розвинена. Роки пройшли, засоби пересування змінилися, а традиція залишилася ...

Залишається загадка: чому японці рухаються вліво? Сьогодні ми все ще їдемо вліво приблизно в 50 країнах, включаючи Великобританію. Водіння на іноземних дорогах не завжди просто, але їзда в країні, де ви можете їздити по лівій руці, може давати холодні поти навіть найдосвідченішим водіям. Ось кілька порад, щоб пережити страхи перед першим за кермом вправо.

В Австралії дорожні знаки нагадують відвідувачам, що рух вліво. Попри те, що можна було б подумати, рух вліво було нормою в далекі дні, коли необхідно було легко намалювати свій меч в разі сварки. Сьогодні ми все ще їдемо з протилежного боку до нашої в П'ятдесят країн, більшість з яких є колишніми британськими колоніями.

Вважається, що лівосторонній рух виник в Англії. Ця острівна держава була пов'язана із зовнішнім світом тільки морськими шляхами, активно розвивалося судноплавство. Для впорядкування руху суден морське відомство видало указ, за ​​яким кораблі зобов'язані були триматися лівої сторони. Пізніше це правило поширилося і на автомобільні дороги , А також перейшло на всі країни, що знаходяться під впливом Британії. Деякі дотримуються його до сих пір. Ще одна версія пов'язує традицію лівостороннього руху з тим, що, коли по вулицях рухалися кінні вози, кучер тримав батіг в правій руці і, поганяючи коней, міг зачепити пішоходів. Тому екіпажі повинні були їхати по лівій стороні.

За умовою, за його словами, робити домашнє завдання перед поїздкою. При русі зліва ви міняєте смугу руху праворуч. В перехрестях з круговим рухом , Зокрема у Великій Британії, саме автомобілі з пріоритетом мають пріоритет. «Але якщо ви пропустите свій вихід, не панікуйте і продовжуйте циркулювати навколо кільцевої розв'язки, поки не зможете відновити вихід», - говорить г-н.

Даніель Фортьє також радить уникати створення свого першого зброї в годину пік, навіть щоб взяти кави перед запуском в тираж. «Ви навіть можете замовити годину практики в автошколах, якщо ви плануєте багато їздити, щоб професіонал перевіряв наші рефлекси і наше розуміння вивісок».

Що стосується нашої країни, в 1752 році російська імператриця Єлизавета Петрівна видала указ про введення на вулицях російських міст правостороннього руху для карет і візників.

В різний час в багатьох країнах було прийнято лівосторонній рух, але вони перейшли на нові правила. Наприклад, через сусідство з країнами, колишніми французькими колоніями, що мають правосторонній рух, правила змінили колишні британські колонії в Африці. КНДР і Південна Корея поміняли лівобічний рух на правосторонній в 1946 році, після закінчення японської окупації.

Оренда автомобіля з автоматичною коробкою передач, а не з ручною коробкою передач, також може звести до мінімуму ризик неправильного поводження. Оскільки дуже часто спрацьовують склоочисники замість сигналів повороту, все, що може сприяти Для зменшення плутанини через інверсії команд може виявитися корисним розглянути.

Даніель Фортьє не рекомендує водити автомобіль у Великобританії, наприклад, тому що видимість буде дуже поганий при обгоні. Якщо ви відвідуєте ці дві країни в ту ж поїздку, краще найняти два різних автомобіля і витратити час, щоб звикнути до змін.

Однією з останніх країн, що перейшли з лівостороннього руху на правосторонній, була Швеція. Це сталося в 1967 році. Підготовка до реформи почалася ще в 1963 році, коли шведський парламент утворив Державну комісію з переходу на правосторонній рух, яка повинна була розробити і провести в життя комплекс заходів для забезпечення такого переходу. 3 вересня 1967 року о 4:50 ранку всі транспортні засоби повинні були зупинитися, змінити сторону дороги і продовжити рух о 5:00. На перших порах після переходу було встановлено спеціальний режим обмеження швидкості.

У будь-якому випадку, нехай компанія по найму знає, що це перший раз, коли ви їдете наліво, оскільки у неї можуть бути рекомендації, - додає він. Девіс повинен зосередитися на водінні і не маніпулювати об'єктами, такими як стільникові телефони, які, крім заборони водіння в багатьох країнах, можуть швидко відвернути водія.

У Великобританії можна «щасливо» розраховувати на терпіння англійців, на його думку, приручити систему. Оскільки ми дуже чемні, ми не чуємо цілий день, щоб висловити наше розчарування, якщо водій занадто повільний або робить помилкові маневри.

Туристам, які приїжджають в країну з незвичним для них рухом, рекомендують з метою безпеки не водити автомобіль самостійно, а вдаватися до послуг водія.

А от як щодо інших держав?
Як їздять на дорогах Африки, Британії чи далекої Австралії?
В яких країнах планети воно поширене?
Чому так?
В яких країнах світу воно поширене?
Залишається загадка: чому японці рухаються вліво?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация