Де подивитися роботи Рафаеля Санті в Римі

  1. Рафаель Санті - біографія
  2. Живопис Рафаеля Санті в Римі
  3. лоджії Рафаеля
  4. станці Рафаеля

Життя і творчість Рафаеля Санті тісно пов'язане з Римом, саме тут знаходиться більшість його робіт. Життя і творчість Рафаеля Санті тісно пов'язане з Римом, саме тут знаходиться більшість його робіт

Картини Рафаеля в Пінакотеці Ватикану - «Мадонна Фоліньо» та «Преображення»

Рафаель Санті - біографія

Рафаель Санті прожив щодо коротке життя (1483 - 1520), він народився в Урбіно в Папської області і навчався у П'єтро Перуджино. Ранні роботи Рафаеля схожі на творіння його вчителя. У 1504 - 1508 роках Рафаель працював у Флоренції, там же в ці роки працювали Мікеланджело і Леонардо да Вінчі.

Вважається, що під впливом Леонардо в картинах Рафаеля з'явилася м'якість і ідеальна композиція, а від Мікеланджело він взяв сильну динаміку. Проте, персонажі Рафаеля так само як і у Леонардо занурені в себе.

Похований Рафаель в Римі, в Пантеоні.

Живопис Рафаеля Санті в Римі

Рафаель багато разів повертався до теми мадонни з немовлям. Красиві і жіночні мадонни Рафаеля є гордістю багатьох великих музеїв.

Знайомство з Рафаелем Санті в Римі ми почали в Ватиканської Пінакотеці, де у самого входу знаходиться кілька його картин.

Крім картин Рафаель писав фрески, їх можна побачити ще й на віллі Фарнезина , А також у Ватикані. Їх ще називають «Станція Рафаеля» і лоджіями Рафаел я. Туристи, як правило, йдуть натовпом повз залів, розписаних Рафаелем, прямо до Сикстинській капелі, хоча в цьому місці варто було б пригальмувати й озирнутися.

Рафаель виступав і як архітектор: при будівництві вілли Мадама. Після смерті Браманте, він обійняв посаду головного архітектора собору Святого Петра. У Римі їм же була побудована капела Кіджі церкви Санта-Марія дель Пополо (1512-1520).

Звільнення Святого Петра

лоджії Рафаеля

У 80 - х роках XV століття в Римі виявили руїни Золотого будинку Нерона, в яких збереглися фрагменти античних фресок. Оригінальні античні фрески можна побачити в будинку Лівії на Палатинському пагорбі

На художників XV століття фрески справили велике враження, вони із захопленням взялися вивчати стиль, в якому вони були зроблені. Оскільки Золотий будинок вже перетворився в печери, його стали називати гротом, а стиль настінного розпису «гротеском». Саме в цьому стилі Рафаель вирішив розписати лоджії двору Бельведера.

Саме в цьому стилі Рафаель вирішив розписати лоджії двору Бельведера

Лоджії розписані учнями і послідовниками Рафаеля за його проектом. У XVIII столітті точні копії лоджій Рафаеля у Ватикані були зроблені в царському Зимовому палаці (Ермітажі).

Лоджії Рафаеля в Ермітажі

станці Рафаеля

Станці Рафаеля - це розписані ним і його учнями кімнати в папському палаці. Станца дель Інчендіо ді Борго (Stanza dell'Incendio di Borgo) присвячена епізодами пов'язаним з діяльністю пап Льва III і Льва IV , Що дозволяло прославити який перебував тоді на папському престолі Льва Х .

Станца дель Інчендіо ді Борго (Stanza dell'Incendio di Borgo) присвячена епізодами пов'язаним з діяльністю пап   Льва III   і   Льва IV   , Що дозволяло прославити який перебував тоді на папському престолі   Льва Х

На фресці пожежа в Борго видно старий фасад собору Святого Петра

На фресці «Пожежа в Борго» зображений пожежа 847 року. Тоді папа Лев IV чудесним чином зупинив його, поклавши на знаком хреста рятується від пожежі натовп.

Карла Великого коронував імператорською короною в 800 році папа Лев III

Карла Великого коронував імператорською короною в 800 році папа Лев III

Фреска «Битва при Остії»

Битва при Остії - морський бій, яке відбулося в 849 році між мусульманськими і християнськими військами, що закінчилося перемогою християн. Християнський флот перед битвою благословив папа Лев IV .

Станція делла Сеньятура (Stanza della Segnatura) була папським кабінетом. Фрески цієї кімнати представляють чотири області діяльності людини: «Афінська школа» - філософію, «Диспут» - богослов'я, «Парнас» - поезію, а «Мудрість, помірність і сила» - правосуддя.

На фресці Рафаеля «Афінська школа» зображені, в числі інших, Леонардо да Вінчі в образі Платона (в центрі в червоному плащі), Мікеланджело в образі Геракліта (сидить в глибокій задумі), Браманте в образі Евкліда (з циркулем в руках) і, нарешті, сам Рафаель в образі Аппелеса.

Станція д'Еліодоро (Stanza d'Eliodoro) Рафаель розписав в 1511-1514 роках. Тематика її розписів - чудове заступництво, який чиниться Богом церкви.

Тематика її розписів - чудове заступництво, який чиниться Богом церкви

На фресці «Вигнання Еліодора» розповідається про те, як небесний вершник виганяє сирійського воєначальника Еліодора з Єрусалимського храму, який той хотів розграбувати. Ця фреска натякає на вигнання французів з Папської області.

На фресці «м ЄСУА в Больсене» зображено диво, яке сталося в 1263 році. Під час богослужіння причетний хліб в руках у невіруючого священика покрився кров'ю.

У цій же кімнаті знаходиться фреска «творам Петра», що розповідає про чудесне звільнення апостола Петра з темниці.

У цій же кімнаті знаходиться фреска «творам Петра», що розповідає про чудесне звільнення апостола Петра з темниці

Далі по Риму і Ватикану: Роздуми про грецьку скульптурі і Лаокооне в музеї Пія Климента

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация