Де шукати скарби? інформація

Про вибір місць для пошуку. Кілька простих порад для початківців.

Про вибір місць для пошуку

Кілька простих порад.

Скарб знайти легко, а ось шукати його важко. Можна все життя займатися пошуком скарбів, але не знайти жодного, а можна почати копати яму під забірний стовп і випадково наштовхнутися на скарб. Це цілком і повністю справа удачі. Але, як то кажуть, на Бога надійся, а сам не зівай.

Чим краще ти оснащений, тим більше у тебе шансів знайти скарб. Що стосується металошукачів - цю інформацію ви можете знайти в інших розділах на нашому сайті. Тут ми будемо говорити про вибір місця пошуку.

Пошук місця треба починати вдома. Озбройтеся старовинними картами, інтернет вам в цьому допоможе, зараз можна вільно скачати практично будь-яку карту. Не поспішайте купувати карти. Більш детально ми поговоримо про картах з спеціальному розділі «Старовинні карти». У новачків існує думка, що чим далі від міста поїдеш, тим більше знахідок. Це не зовсім правда. Більше знахідок завжди там, де були багатші села. А селища були тим більш багаті, чим ближче перебували до великих міст або великим торговим шляхах.

Знайдіть в інтернеті інформацію про стародавніх торгових шляхах, наприклад про водні. Подивіться по яким річках вони проходили. Виділіть декілька населених пунктів, введіть їх в пошуковику і вивчіть їх історію. Як пошукових слів можна використовувати, наприклад: «Історія N», «Археологія N» і ін.

Можна почати пошук по найменуванню річки. Я часто зустрічав розповіді мандрівників, в яких докладно описуються занедбані села, і вони не лінувалися піднімати історію цих місць. Це заощадить вам час.

Можна підійти з іншого боку: з пошуку місць, де в стародавні часи проходили битви. Підніміть історичні джерела, вивчіть військові походи, знайдіть інформацію про те, де проходили бої й де стояли табори противників.

Ще один варіант пошуку місця - випадковий вибір по найменуванню місця. Дивіться сучасний атлас або старовинну карту і вибираєте певний селище. Потім в пошуковику вводите необхідні слова і вивчаєте історію цього місця. Може бути там виявиться маєток, давно зруйноване більшовиками, або це село було відома як дуже заможна і її довго і наполегливо розкуркулювали. Або це було єврейське поселення, або недалеко був скит старообрядців. А може бути вам пощастить і ви дізнаєтеся що там проходив ярмарок.

Ярмарок - це ще одна зачіпка. Постарайтеся знайти в інтернеті записи про місця проведення ярмарків. Ярмарки, як правило, проводилися недалеко від церкви, в поле і звичайно там має бути дуже багато монет-потеряшек. Але пам'ятайте, що всі копачі починали з пошуку ярмарків, зараз це не найкращий варіант.

Якщо у вас є будиночок в селі, то рекомендую почати пошук з навколишніх полів і свого городу. Так вам буде комфортніше. Подивіться, що знаходилося раніше за старовинними картами, подивіться як проходили дороги, чи не змінила ваше село свого розташування (селища часто міняли своє місце, особливо в разі пожежі, також селища могли трохи зрушуватися). Але не обмежуйтеся тільки урочищами (місцями колишнього розташування селищ). Обстежте всі поля, навіть якщо там нічого не було, судячи за старовинними картами. Я часто зустрічав велике скупчення знахідок в місцях, де старовинні картки не обіцяли нічого путнього. Найчастіше це виявлялися місця дислокації військ або місця боїв або бойових навчань.

І, мабуть, останній спосіб вибору місця - це виїхати на машині і просто шукати гарне і «правильне» місце. Але для такого вибору потрібен досвідчене око і великий досвід. Залиште цей спосіб на майбутнє, спочатку зробіть акцент на старовинні карти і на історію. Окремо можна згадати пошук на місцях колишніх шинків, харчевень, питних будинків і заїжджих дворів. Але я вас засмучу, сказавши, що 99% цих злачних місць «вибиті» вже давно і не нами. Знайти там що-небудь практично неможливо, а ось походити з металошукачем в окрузі, це може принести результат.

Також слід звернути увагу на млини. Селяни звозили туди і продавали зерно, а мельник продавав борошно заїжджим купцям.

Стратегія вибору місця пошуку може змінюватися в залежності від пори року. Наш головний супротивник - це трава. У липні дуже важко знайти місце для пошуку. Намагайтеся навесні вести пошук на тих місцях, де не косять траву. А в серпні і восени переходите на ті місця, де її косять. Крім того, звертайте увагу на зорані поля. Якщо поле зорано і там колись було село, значить варто їхати. Неможливо знайти всі монети, деякі з них лежать на ребрі, а деякі за межами досяжності приладів або маскуватися залізом. Оранка допомагає підняти такі монети і зробити їх «видимими» для металошукачів. Тому на таких полях можна вести пошук десятиліттями і знахідки будуть радувати нові покоління шукачів скарбів.

Пара простих порад щодо вибору місця або де почати пошук.

Головна помилка, яку здійснюють початківці шукачі скарбів, це починати пошук у себе на дачній ділянці. Ось що виходить в цій ситуації: детектор пищить на все як різаний, і у новачка з'являється думка розбити його об дерево або повернути по гарантії. З одного боку пошук на дачну ділянку має ряд переваг: ніхто не бачить, можна спокійно вивчити прилад, а заодно і пошукати бабусин горщик із золотом. Але перше з чим ви зіткнетеся у себе на ділянці, це неймовірно величезна кількість металевих предметів в землі. А робота на засміченому ділянці вимагає великого досвіду і певних навичок. Ви здивуєтеся скільки різного сміття виявиться у вас під ногами. Я так одного разу знайшов лежить на глибині близько півметра двигун від мопеда. Хозяінучастка був сильно здивований, так як він його туди не закопував, а більше і нікому.

Інший раз мені пощастило на грядці з картоплею знайти не розірвався снаряд часів ВВВ. Вчасно копа на дачній ділянці очікуйте знайти близько сотні цвяхів, пару десятків пивних і горілчаних кришок, кілька пачок від сигарет (дзвенить фольга), кілька радянських і російських монет, жменю незрозумілою жбоні з кольорового металу і звичайно аллюмінієвую дріт. А якщо ділянка знаходиться в місці колишніх військових дій, то буде ще веселіше. Гори осколків, мідні паски від снарядів і всюдисущі гільзи. Думаю Вам не варто так знущатися над собою, і тому для першого копа рекомендую вибрати більш спокійне місце.

Підійде поле біля села або сусідній ліс. Я вас запевняю, що навіть в глухому лісі будуть потрапляти знахідки. Особливо якщо це буде берег річки або озера. Так ви побережете свої нерви, та й прилад залишиться цілим. В ідеалі треба вибрати поле близько вашого села, а також пройтися уздовж села, так би мовити "за городами". Там і знахідок буде не мало, і сміття відносно не багато. Тримайтеся подалі від доріг, там ви крім сміття врядли. Звичайно всі мої поради стосуються тільки початківців копачів, так як потім, у міру набуття досвіду, ви навпаки будете рватися на сільські двори, старі дороги і навіть шурфів фундаменти. Але це все потім, а для першого разу слід вибирати більш спокійний вид пошуку.

У мене часто беруть металошукач, щоб знайти скарб в підвалі свого будинку. Не варто і в цьому випадку відразу бігти в підвал. Утримайтеся від цього бажання, скарб нікуди не втече від вас, якщо він там є звичайно. Спочатку вивчіть прилад, вийдете в поле! Походіть хоча б пару годинок. Якщо ви відразу підете в підвал, то шанси знайти скарб будуть набагато менше, ніж якщо ви спочатку вивчіть повадки приладу в чистому полі. А для пошуку скарбів всередині будинку (стіни, підлогу, камін ітд) потрібно набагато більше досвіду. Треба розуміти, що будь-який об'єкт, що знаходиться над шуканої монетою, буде маскувати її. Тому якщо ви абсолютно впевнені, що в підвалі вашого будинку заритий скарб, то будьте готові викопати все! металеві предмети, використовуючи режим "все метали" (якщо такий є у вашому металошукачі).

Втрачені прикраси або ключі. Цей вид пошуку теж користується великою популярністю. Взимку люди часто втрачають ключі від машини в снігу, а влітку ювелірні прикраси на пляжі або в траві. Вірогідність знайти ключі безпосередньо залежить від того з якого металу вони були зроблені. Чим більше ключ, тим легше його знайти. Якщо ключ або брелок зроблений з кольорового металу, то шанси різко зростають. А якщо все ключі були з заліза, то вам доведеться дуже нелегко. Я пам'ятаю як мій друг, відпочиваючи в поле, втратив хрестик. Невеликий срібний хрестик. Площа була відома і становила близько 10 кв.м. Ми - досвідчені пошуковці з професійними металошукачами - шукали удвох цей хрестик близько години. А вся проблема полягала в тому, що місце було дуже відро, і доводилося відволікатися на кожну дрібницю (фольга, пробки, язички від банок, гільзи, осколки ітд). Плюс до всього, хрестик ліг ребром, а це суттєво ускладнює пошук. Однак знайти предмет, що лежить на поверхні землі набагато простіше, ніж закопаний. Тому уявіть собі скільки всього виявить ваш детектор у дворі будинку в снігу. Готуйтеся до того, що буде потрібно кілька годин копіткої праці. Вірогідність знайти ключі в снігу становить не більше 50%, ймовірність знайти ланцюжок на пляжі - не більше 5%, якщо на ланцюжку був кулон або хрестик, то ймовірність підвищується до 30%, ймовірність знайти кільце - не більше 40%. Якщо шукати ваші втрачені речі буде фахівець, досвідчений копач з професійним детектором, то зазначені відсотки ймовірності виростуть приблизно вдвічі, але ніколи не досягнуть 100%.

На зльотах шукачів скарбів часто організатори закопують ігрові жетони. Статистика показує, що приблизно 30-50% залишається в землі не знайденими. Така сувора правда копа.

Найкраще випробувати свій детектор на пляжі. Є кілька причин в полльзу такого вибору. Ви обов'язково знайдете монети. Звичайно це будуть в основному "ходячі" монети, тобто сучасні монети, які ви зможете отоварити в найближчому кіоску. За пів дня ви легко наберете пару сотень рублів, якщо звичайно пляж до вас не почистили інші копачі. Знаходити монети завжди приємно, навіть якщо це звичайний сучасний рубль. А значить ви отримаєте задоволення від пошуку.

Для першого виходу вкрай важливо отримати задоволення. Є ймовірність, що ви знайдете срібні і золоті ювеліние прикраси. На одне золоту прикрасу припадає близько 10-20 срібних.

Насправді знайти в піску на пляжі золоту прикрасу дуже не просто. Це буває рідко. Інша справа під водою - там золота дуже багато. Але ймовірність є, так як знайти без металошукача впало в пісок прикраса майже неможливо. на пляжай часто втречаются обручки, хрестики, кулони та сережки. На пляжі мало сміття, це не розорані фундамент з мільйоном цвяхів і не город в селі, в який сотню років падав хазяйський сміття. Щоб адекватно працювати на смітті - потрібно мати хороший досвід, інакше швидко виникне стійке бажання розбити прилад. А прилад не винен, це оператор не вміє працювати з приладом на смітті.

Тому не варто робити перший вихід на свій город, ступайте на пляж. Копати на пляжі вам ніхто не заборонить, якщо це звичайно не приватна земля. Не варто забувати, що на пляжах можна зустріти і монети радянського періоду. Всі вони в хорошому стані і можуть коштувати дуже хороших грошей. Монети після 1961 роки не варті нічого, хоча і трапляються раритетні екземпляри, а ось серед монет до 1961 року дорогих монет вже не мало.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация