Де знаходиться пам'ятник Петру I "Мідний вершник"

Де знаходиться пам'ятник Петру I "Мідний вершник", і чому він так називається? На перше питання відповідь дадуть багато, а ось над другим напевно задумаються майже все. Тим часом, історія одного з символів Санкт-Петербурга стоїть того, щоб її дізнатися.

З дитинства відомі рядки «Люблю тебе, Петра створіння ...», присвячені Санкт-Петербургу, взяті з поеми Олександра Сергійовича Пушкіна "Мідний вершник". Поема дала «народне» назва одного з найвідоміших пам'ятників Росії - монументу царя-реформатора Петра Першого. Це ім'я міцно увійшло в побут, і мало хто віддає собі звіт, що насправді кінна статуя Петра відлита з бронзи.

Увічнити пам'ять творця північній столиці задумала Катерина Друга, яка вважала себе послідовником його реформ. Освічена імператриця полягала в дружній листуванні з Вольтером і Дідро, які дали чудові рекомендації французькому скульптору Етьєну-Морісу Фальконе. Контракт був укладений без зайвих зволікань, і в 1766 році скульптор прибуває в Росію і починає роботу.

Цікаво, що творіння француза докорінно відрізнялася від того, як представляли його собі російські державні чини і навіть сама Катерина. За їх задумом, Петра Першого належало зобразити державним правителем, велично сидить на коні, подібно римських імператорів. Неймовірно, але автору вдалося відстояти свої ідеї. Хто зображений на пам'ятнику «Мідний вершник» в результаті? Ми бачимо не просто самодержця і воєначальника, а великого царя - благодійника своєї країни, який розгорнув її історію до розвитку і процвітання.

Ми бачимо не просто самодержця і воєначальника, а великого царя - благодійника своєї країни, який розгорнув її історію до розвитку і процвітання

На створення шедевра було потрібно більше десяти років. Спочатку була створена гіпсова статуя Петра, що сидить верхи на коні. Виліпити голову імператора довірили помічниці Фальконе Марі Анн Колло. Сам майстер був зосереджений на коні - настільки для втілення його ідей була важлива пластика коні, необхідність точно передати її рух. Ліпив він з натури - в приміщенні колишнього дерев'яного палацу імператриці Єлизавети була створена майстерня зі спеціальним помостом, де вершники ставили на диби своїх коней.

На виготовлення статуї пішло три роки. Наступні 10 років зайняла виливок статуї, якою керував спочатку французький майстер Ерсман, потім сам Фальконе, а завершували роботи архітектор Ю.М. Фельтен і ливарних справ майстер Єкімов. Процес йшов з великими труднощами, і Фальконе виїхав з Росії в 1778 році, так і не закінчивши виливок.

У перший раз пам'ятник був представлений публіці в 1769 році, після закінчення робіт над гіпсовою скульптурою. Монумент в бронзі був урочисто відкритий в столітню річницю вступу Петра Першого на престол 7 серпня 1782 року в найвищій присутності імператриці Катерини Другої. Примітно, що самого Фальконе на відкритті не було - його просто не запросили.

Як постаменту був обраний величезний Грім-камінь, знайдений в невеликому селі під Санкт-Петербургом. Доставка його зайняла півроку. За цей час Грім-камінь подолав майже вісім кілометрів по суші, потім був занурений на корабель і перевезений по Фінській затоці до Санкт-Петербурга. Камінь вагою в 2500 тонн і висотою в 11 метрів було вивантажено на спеціально побудованому причалі і доставлений в місце встановлення пам'ятника. Весь цей час над каменем працювало безліч людей, щоб надати йому певну форму. Але Катерина особисто зупинила ці роботи, бажаючи, щоб камінь зберіг свій природний вигляд і гігантський розмір.

Величний пам'ятник встановлений на Сенатській площі Санкт-Петербурга поруч з будівлями Адміралтейства. З ним пов'язано безліч цікавих фактів.

  • Фальконе наполягав, що пам'ятник повинен бути встановлений без огорожі. Однак загородження все-таки з'явилося. А в наш час воно знято, і пам'ятник повністю відповідає задуму автора.
  • Змія, розчавлена ​​копитом коня, була виліплена Федором Гордєєвим.
  • Після відкриття монумента площа була на час перейменована в Петровську.
  • Є легенда, що якось гуляючи по Сенатській площі, Великий князь Павло зустрів там привид Петра. Імператор сказав спадкоємцю, що він обов'язково побачить його тут ще раз. Ця обіцянка була виконана.
  • Фальконе вдалося наполягти на своєму і в питанні вибору місця установки свого творіння. Катерина Друга бачила пам'ятник в центрі площі, але автор зміг переконати її перемістити статую ближче до берега Неви.
  • У роки заснування Санкт-Петербурга на місці пам'ятника була розташована перша дерев'яна Ісаакіївська церква.

Чудовий пам'ятник не раз надихав поетів, письменників і художників. У його підніжжя проходило повстання декабристів . І зараз Мідний вершник - чи не головний символ Санкт-Петербурга, навіки відобразив творця одного з найкрасивіших міст на планеті.

Читайте також:

Велика Китайська стіна: цікаві факти з історії та сучасності

Статуя Ісуса Христа в Ріо-де Жанейро: сучасне чудо світу

Де знаходиться пам'ятник Петру I "Мідний вершник", і чому він так називається?
Хто зображений на пам'ятнику «Мідний вершник» в результаті?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация