Де краще купувати валюту

Українці дуже швидко формують стереотипи і дуже важко їх потім ламають. Один з них - долари треба купувати тільки в «обмінниках», тому що в банках: дорожче, багато не купити, вимагають паспорт і взагалі.

Чи так це насправді?

Помилка №1. У банках дорожче

Пов'язане воно з тим, що до 1 січня 2017 року за продаж іноземної валюти банки в обов'язковому порядку брали з продавця 2% від вартості валюти в гривні - збір до Пенсійного фонду. В результаті, якщо на табло долар коштував 27,00 гривень, то покупцеві він обходився в 27,54 гривень. У той же час багато ПОВ майстерно обходили цю вимогу, продаючи валюту саме за тим курсом, який був написаний на табло. Так тривало протягом двох років, і поступово українці вирішили, що в банках завжди дорожче.
В цьому році з відміною 2% збору до Пенсійного фонду банки відновили активний продаж валюти населенню. При цьому, змагаючись за клієнта, вони почали встановлювати дуже навіть цікаві курси як покупки, так і продажу валюти.

У той же час деякі обмінні пункти за два «хлібних» року просто знахабніли, почавши встановлювати курси як на фото внизу (саме фото зроблено автором 22 квітня в одному з торгових центрів), сподіваючись на фінансову неграмотність клієнтів. Хоча в даному випадку це правильніше назвати «на лоха». І, судячи з усього, такі знаходяться.

І, судячи з усього, такі знаходяться

Помилка №2. У банках багато не купити.

До недавнього часу в банках дійсно не можна було купити більше, ніж на 12 000 гривень. Однак з 5 квітня 2017 року ця сума була збільшена в 12,5 разів: тепер будь-який українець може обміняти в банку на іноземну валюту до 150 000 гривень за день. І це тільки в одному банку! В результаті якщо раніше в банках можна було купити не більше 420 доларів або 400 євро за раз, то тепер - більше 5500 доларів або 5200 євро. І це тільки в жодній банківській установі!

Крім того, банки, активно скуповували валюту і майже не продавали її останні роки, тепер готові задовольнити запити українців і продати їм стільки, скільки потрібно (природно, в межах позначеного вище ліміту). Валюта у вільному продажу є практично скрізь - треба лише поглянути на курси і вибрати, де вони краще. Набагато складніше стало здати валюту за хорошим курсом: там, де курс покупки вище середньоринкового, часто немає готівки гривень. Це пов'язано з тим, що самі валютники здають надлишки доларів і євро в каси банків.

Помилка №3. Треба показувати паспорт, що загрожує інтересом н алоговой інспекції. "І взагалі"

Вимога робити ксерокопію паспорта при обміні давно скасовано. Тепер досить просто пред'явити документ, підтверджуючи, що Ви - резидент (громадянин України і проживаєте тут). Втім, часто-густо в касах банку достатньо лише назвати свої ПІБ, паспорт можуть навіть і не попросити.

І вже точно ніякі дані нікому не «зливаються» - ні податкової інспекції, останнім часом поміняла назву на красиве «Державна Фіскальна служба (ДФС)», ні будь-якої іншої контролюючої організації. Природно, якщо операція буде проводитися на 150 000 гривень, вона може потрапити під дію положення про Фінансовому моніторге. Однак менші суми контролюючі органи не цікавлять. Тому і цього можна не побоюватися.

Де ж краще купувати валюту?

Відповідь на це питання і дає портал «Курс Грошей». Досить зайти на сторінку з курсами валютообміну , Вибрати з переліку потрібну валюту і впорядкувати за зростанням курсу. Там же, клацнувши по назві зацікавив банку, можна дізнатися адресу найближчого відділення і режим його роботи.

Єгор Зелінський

Чи так це насправді?
Де ж краще купувати валюту?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация