Де вчитися: відмінності державних і приватних університетів Чехії

26.11.2014

У Чеській Республіці ви можете вибирати між десятками ВНЗ. Щороку заяв абітурієнтів чекають більше 25 державних вищих навчальних закладів і майже 50 приватних.

Але як вибрати між державним і приватним університетом? Які відмінності між ними? Дізнайтеся, як вибрати той, який підходить саме вам.

Вартість навчання

У той час як державне утворення на чеською мовою і раніше є безкоштовним, за навчання в приватному університету треба платити.

Разом з цим, багато приватних ВНЗ пропонують програми стимулювання сумлінних студентів - за хорошу успішність можна отримати знижку. І навпаки, якщо в державному університеті ви збільшуєте терміни навчання, наприклад, повторно здаєте іспити, будьте готові до того, що за це часто стягується окрема плата.

Навчальний процес

Приватні університети часто використовують більше «зовнішніх» викладачів-практиків, забезпечують більше можливостей для стажувань, а також приділяють більше уваги практичним навичкам. Державні ж ВНЗ, навпаки, залишаються підвалини академічних і теоретичних знань. Але, якщо ви порівняєте імена тих, хто викладає в державних університетах, з тими, хто викладає в приватних, то виявите, що часто одні й ті ж професора викладають і там, і там.

Не всі спеціальності, які викладаються в державних ВУЗах, існують в приватних. Наприклад, якщо ви хочете стати лікарем, то у вас немає інших варіантів, крім як вибрати державний вищий навчальний заклад. Разом з цим, є деякі спеціальності, які пропонують тільки приватними університетами.

Наприклад, Катка до вивчення права в Карловому університеті в Празі додала ще «управління людськими ресурсами» в Університеті Яна Амоса Коменського:

«В Університеті Яна Амоса Коменського я вчилася на комбінованій формі навчання. Це означає, що більшість людей були старше і хотіли доповнити свою першу освіту ще одним, необхідним для роботи. Напевно тому, тут не робилося упору на великі обсяги теоретичних знань, а розглядалися практичні речі ».

«Але комбінована форма навчання, на мій погляд, сильно відрізнялася від денної. Там були в основному люди, які не змогли закінчити державні ВНЗ. Університет Яна Амоса Коменського є для таких студентів місцем ідеальним, тому що, по крайней мере, вчитися по моїй спеціальності було досить неважко. Разом з тим, складно оцінити рівень освіти цього університету, якщо порівнювати його з факультетом права в Карловому університеті, де рівень принципово інший. Для тих, хто має свіжий досвід навчання в визнаному державному ВУЗі, вимоги приватного здаються досить низькими », - додає вона.

індивідуальні програми

У приватних вузах ставлення вчителів до студентів дещо інше (ніж в державних). По-перше, тому, що студенти часто люди вже не такі молоді, з досвідом, часто заробили ім'я у своїй індустрії, або люди, які хочуть розширити свої знання, отримати ще одну освіту, необхідне для кар'єрного зростання. По-друге, тому, що студенти є одночасно і клієнтами приватного університету (в той час як державні ВНЗ фінансуються з бюджету, приватні отримують кошти від своїх студентів.)

Крім того, приватні університети, як правило, більш доброзичливо ставляться до питань відвідуваності, більш гнучко підходять до вибору дат і часу здачі робіт і іспитів, тут більше можливостей скласти свій індивідуальний графік.

«Я думаю, що індивідуальні програми в рамкам очного навчання є звичайною практикою. Навчання ж на комбінованій формі проводилося два дні на місяць. Відвідуваність враховувалася: той, хто ходив на заняття, мав переваги - наприклад, отримував по кредиту додатковий бал, міг не писати письмову роботу тощо. Але, на мій погляд, прямо-таки обов'язковим присутність не було, це питання завжди можна було якимось способом вирішити, "- каже Ковзанки.

держіспити

Навчання як в державних, так і в приватних ВНЗ закінчується держіспитами.

За словами Ковзанки, і в цьому питанні відбивається, по крайней мере в її випадку, інший підхід до студентів: «Держіспити на юридичному факультеті, ймовірно, досить своєрідні і відрізняється від інших вузів і факультетів, де, сподіваюся,« топити »студента не є звичайною практикою. В Університеті Яна Амоса Коменського держіспит був досить приємною розмовою, викладачі спілкувалися зі студентами на рівних, що для мене після Карлова університету стало справжнім шоком ».

випускники

Випускники приватних ВНЗ, як правило, мають переваги, пов'язані з великим досвідом, а також «західним» стилем викладання.

Можливо, вони не знають визначень і не прочитали стільки наукової літератури, як студенти державних університетів, зате краще розбираються, наприклад, в практичних моментах роботи в своїй галузі.

З іншого боку, в Чехії, де концентрація приватних університетів досить висока, якість викладання в деяких з них все ще залишається під питанням. Саме тому не вщухають розмови про те, що «титул тепер є вже у кожного».

В цілому, перевагами приватних університетів є цікаві вчителя, наявність більшої кількості вільного часу, а також більш доброзичливий підхід до студентів. Недоліками ж для більшості студентів залишаються, по-перше, фінансові витрати, а, по-друге, недовіра деяких роботодавців до рівня знань, одержуваних у приватних ВНЗ.

Хочете вступити в чеський ВНЗ? Залиште заявку прямо зараз і дізнайтеся, як легко отримати освіту в Чехії!

Задати питання

Замовити дзвінок

Вам може бути також цікаво:

Задайте питання

26.11.2014 © EuroEducation JPR sro

Але як вибрати між державним і приватним університетом?
Які відмінності між ними?
Хочете вступити в чеський ВНЗ?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация