Де немає системи ППО - чекай «демократії» по заокеанському зразком

Минулий тиждень в оборонній політиці Співдружності Незалежних Держав ознаменувалася проведенням на території Узбекистану вчення протиповітряних сил, що входять в об'єднану систему ППО СНД. Відпрацьовувався перехоплення порушника повітряного кордону країн Співдружності.

За задумом навчання, чергові сили виявили непізнаний літак, що швидко наближається до Ташкенту. На перехоплення цілі було піднято винищувач МіГ-29 ВПС Узбекистану. Відкрити вогонь на поразку був готовий також зенітний ракетний дивізіон FD-2000 бригади ППО, дислокованої недалеко від столиці Узбекистану.

Ракетники і виконали місію знищення «порушника» повітряного простору - він був умовно вражений шляхом електронного пуску зенітної ракетної системи FD-2000. Контрольний обліт місцевості здійснив вертоліт.

Пояснимо, що стоять на озброєнні військ ППО Узбекистану зенітні ракетні системи FD-2000 зроблені в Китаї. Вони призначені для ураження всіх типів аеродинамічних цілей (літаків, вертольотів, безпілотних літальних апаратів і крилатих ракет), що летять зі швидкістю до 1 тис. М / с на відстані до 125 км і на висотах від 25 м до 27 км. FD-2000 виявляє до 100 цілей одночасно, супроводжує 30, а знищує до 8 повітряних об'єктів.

За діями воїнів ППО РУз спостерігали члени Координаційного комітету ППО СНД на чолі з начальником головного штабу - першим заступником головнокомандувача Повітряно-космічними силами Росії генерал-лейтенантом Павлом Кураченко. На полігоні вони виявилися не випадково: справа в тому, що в ці ж дні в Ташкенті відбулося засідання Координаційного комітету, до якого і була приурочена тренування чергових сил ППО.

Члени Координаційного комітету з питань протиповітряної оборони при Раді міністрів оборони держав-учасниць СНД зібралися в цілому в 48-й раз. В якості однієї з головних тем було обговорено основні напрямки вдосконалення та розвитку об'єднаної системи протиповітряної оборони держав - учасниць СНД. Обговорення пройшло за участю делегацій від міністерств оборони Вірменії, Білорусії, Казахстану, Киргизії, Росії, Таджикистану і Узбекистану, а також представників об'єднаного штабу ОДКБ, підприємств військово-промислового комплексу Російської Федерації, керівників базових організацій держав СНД в галузі дослідження проблем ППО і підготовки військових кадрів.

Загальновизнано, що найбільш важливим напрямком удосконалення та розвитку об'єднаної системи ППО сьогодні є створення і розвиток єдиних (об'єднаних) регіональних систем протиповітряної оборони, взаємодія органів військового управління, а також сил, що входять до складу об'єднаної системи ППО. У перспективі учасники припускають вийти на створення єдиних (об'єднаних) регіональних систем ППО в Східно-Європейському, Кавказькому та Центрально-Азіатському регіонах колективної безпеки.

Довідково. Об'єднана система протиповітряної оборони держав-учасниць СНД створена на основі угоди 10 країн Співдружності, підписаної 10 лютого 1995 року в Алма-Аті. Термін дії угоди не обмежений, воно відкрито для приєднання інших країн.

Система створена для забезпечення охорони державних кордонів країн СНД в повітряному просторі і спільного контролю за порядком використання повітряного простору. Її найважливішою функцією є оповіщення про повітряно-космічну обстановку і попередження про ракетний і повітряний напад. У разі такого нападу війська ППО країн-учасниць СНД будуть вести узгоджені дії в рамках об'єднаної системи протиповітряної оборони.

В даний час до складу об'єднаної системи ППО входять Вірменія, Білорусія, Казахстан, Киргизія, Росія, Таджикистан і Узбекистан. Від спільної оборони повітряного простору офіційно відмовилися Грузія і Туркменія, а в останні роки неофіційно, але по факту - Україна.

В даний час до складу сил і засобів об'єднаної системи ППО входять близько 20 авіаційних частин, більше 50 частин зенітних ракетних і радіотехнічних військ, близько 10 бригад ППО. Також до складу об'єднаної системи ППО СНД входять частини радіоелектронної боротьби. Керують цими силами і засобами національні командування, а координацію здійснює голова координаційного комітету з питань ППО.

Виступаючи перед журналістами за підсумками засідання в Ташкенті, генерал-лейтенант П. Кураченко заявив , Що Об'єднана система ППО країн СНД зарекомендувала себе з кращого боку. «Вже 23 роки працює об'єднана система ППО держав-учасниць СНД, аналогів якої немає у всьому світі. В рамках цієї системи успішно здійснюється спільне бойове чергування з ППО, на регулярній основі проводяться спільні заходи щодо оперативної і бойової підготовки, реалізується військово-технічне співробітництво », - підкреслив він.

Начальник Головного штабу ВКС Росії в якості основного критерію ефективності об'єднаної системи ППО СНД назвав «стійку систему управління, здатність швидко і ефективно виконати поставлені завдання, повний контроль повітряного простору в своїх зонах відповідальності, всебічну взаємодію та обмін інформацією про повітряну обстановку».

В рамках вдосконалення об'єднаної системи ППО, починаючи з 1995 р, в ході командно-штабних тренувань скоєно понад 1 тис. Вильотів авіації. У тренуваннях беруть участь літаки винищувальної авіації Су-27, МіГ-29, МіГ-31, бомбардувальної авіації Су-24, штурмової авіації Су-25, дальньої авіації Ту-22М3, Ту-160, Ту-95МС, вертольоти Ка-27, Мі-8, авіаційні комплекси радіолокаційного дозору і спостереження а-50, а також підрозділи зенітних ракетних і радіотехнічних військ.

Потенціал у об'єднаної системи такий, що здатний охолодити запал будь-яких політичних сил, бажаючих впровадити західні стандарти демократії за допомогою ракет і бомбардувальників.

У поточному році вишкіл планується відточити, зокрема, в ході спільного комп'ютерного командно-штабного навчання об'єднаної системи ППО країн СНД «Регіональна безпека - 2018». На засіданні було сплановано проведення і ряду інших спільних заходів оперативної і бойової підготовки. Що ще важливо - розглянуто проект концепції розвитку Єдиної системи державного радіолокаційного розпізнавання ( «свій-чужий»), необхідної для миттєвого розрізнення своїх військ і озброєнь від військ противника.

Нагадаємо, вперше за багато років засідання Координаційного комітету пройшло в столиці РУз. Це - крім усього іншого - відображення великого зсуву у зовнішньополітичній та оборонній сферах Узбекистану, події з приходом до керівництва президента Шавкат Мірзіёева. До останнього часу у республіки був тільки один двосторонній договір про взаємну співпрацю в області ППО - з Росією. Тепер же, як повідомив заступник міністра оборони - командувач військами ППО і ВПС Узбекистану генерал-майор Ахмад Бурханов, його країна планує укласти двосторонні угоди з протиповітряної оборони з усіма сусідніми країнами СНД. «У нас в останні роки відкрита політика, ми у всіх питаннях, в тому числі в питаннях оборони, розглядаємо як пріоритет своїх найближчих сусідів, Центрально-Азіатський регіон», - підкреслив він.

«На сьогоднішній день опрацьовуємо і будемо опрацьовувати з усіма своїми сусідами взаємодія ... напевно, найближчим часом підпишемо з Казахстаном документ по двосторонньої взаємодії в питаннях ППО», - цитує міністра РІА Новини. Також, за словами А. Бурханова, аналогічні угоди планується укласти з усіма іншими сусідами РУз - Киргизією, Туркменістаном, Таджикистаном. І це - при збереженні Росії як важливого стратегічного партнера.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация