Дебет-Кредит № 33-34 :: Єдиний соціальний внесок: Закон прийнято!

Дебет-Кредит № 33-34 (16.8.2010)
Життя :: Почуття обов'язку

Увага! архівна публікація

Ця сторінка містить давню архівну публікацію бухгалтерського тижневика "Дебет-Кредит", яка в даний час, цілком можливо, втратила актуальність і може не відповідати чинним нормам бухгалтерського і податкового обліку.
Для роботи з актуальними матеріалами журналу перейдіть до ONLINE.dtkt.ua
або виберіть потрібний вам розділ ДК-порталу у верхньому рядку навігації.

Закон про єдиний соціальний внесок обговорювався бухгалтерами дуже давно. І ось прийнято Закон України від 08.07.2010 р №2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» 1, який набирає чинності з 2011 року. Що він принесе роботодавцю та найманому працівникові - читайте в цій статті.

Новий закон, нові порядки?

Отже, порядок нарахування і сплати єдиного соціального внеску (далі - ЄСВ) буде регулюватися Законом №2464. Відповідальність за його виконання покладено на Пенсійний фонд України. При цьому інші чотири соціальні закони продовжують діяти, а саме:

1) Закон від 09.07.2003 р №1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»;

2) Закон від 18.01.2001 р №2240-III «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням»;

3) Закон від 02.03.2000 р №1533-III «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»;

4) Закон від 23.09.99 р №1105-XIV «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності».

1 З документом можна ознайомитися в «ДК» № 33-34 / 2010 .

Чотири окремих соціальних закону будуть впливати на порядок нарахування внесків і продовжувати визначати порядок отримання дотацій і допомоги від фондів соцстрахування. Таким чином, всі інші соцфонди залишають за собою право контролю за своїми грошовими коштами.

Втратять чинність тільки Закон від 11.01.2001 р №2213-III «Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування» і частково закони від 26.06.97 р №400 / 97-ВР «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» (в частині зборів) і від 22.02.2001 р №2272-III «Про страхові тарифи на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» (в частині страхових тарифів).

Безумовно, чекаючи Закон №2464, бухгалтери сподівалися, що єдиний соцвнесок в повній мірі буде відповідати своїй назві. Однак це не так. По-перше, як були, так і залишилися нарахування роботодавцем на ФОП та утримання із зарплати найманих працівників. По-друге, так званий єдиний соціальний внесок заснований на семи окремих його розмірах. Тобто бухгалтеру потрібно запам'ятати розміри 7 - 8 окремих внесків, які залежать від видів нарахованих доходів фізособам.

Скільки будемо нараховувати та сплачувати

База нарахування та розміри ЄСВ наведено в статтях 7 і 8 Закону №2464. У таблиці на с. 12 ми визначили основні ключові позиції. Отже, що стосується роботодавця, то:

1) відсоток ЄСВ, який буде нараховувати роботодавець на ФОП (п. 2 Інструкції №51) найманих працівників, зовсім не єдиний для всіх і залежить від класу професійного ризику виробництва, до якого належить кожне окреме підприємство у Фонді нещасних випадків. Оскільки класів ризику існує 67, то і розмірів ЄСВ стільки ж, але у кожного свій - починаючи з 36,76% (1-й клас) і закінчуючи 49,7% (67-й клас);

2) 34,7% ЄСВ нараховуватиме підприємство на винагороду, що виплачується фізичній особі за цивільно-правовими договорами (договором підряду на роботу чи послугу), крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою-підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у свідоцтві про держреєстрацію їх як предпрінімателей2;

3) 33,2% ЄСВ нараховуватиме підприємство на суми лікарняних як на перші п'ять днів, так і на інші дні, які виплачуються за рахунок коштів ФСС;

4) 8,41% ЄСВ нараховуватиме підприємство на ФОП працюючих інвалідів. Якщо ж інваліду нараховуватиметься лікарняний, то розмір ЄСВ на суму такого лікарняного - «звичайні» 33,2%.

1 Інструкція зі статистики заробітної плати, затверджена наказом Держкомстату від 13.01.2004 р №5.

2 Якщо ж у свідоцтві не буде зазначений вид діяльності, за яким підприємство виплачує винагороду, тоді підприємству потрібно буде нарахувати і сплатити 34,7% ЄСВ на суму такої винагороди і утримати 2,6% за рахунок суми винагороди фізособі.

Що стосується працівника, то:

1) 3,6% ЄСВ утримуватиметься із зарплати працівника, в т. Ч. І інваліда, працівника-іноземця;

2) 2% ЄСВ утримуватиметься з суми лікарняного, яка нараховується працівнику (в т. Ч. Інваліду);

3) 2,6% ЄСВ утримуватиметься з винагороди, що виплачується фізособам - не СПД за договорами цивільно-правового характеру (договір підряду на роботи чи послуги), крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою-підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги ) відповідають видам діяльності, зазначеним у свідоцтві про держреєстрацію їх як підприємців.

Для бюджетних установ ЄСВ установлюється в розмірі 36,3% визначеної бази нарахування.

До речі, розміри ЄСВ не є остаточними, оскільки, як визначено в п. 28 ст. 8 Закону №2464, пропозиції про зміну розміру ЄСВ вносяться КМУ одночасно з розглядом проекту закону про Державний бюджет на наступний рік. Крім того, ми чекаємо від КМУ постанови з переліком доходів, на які ЄСВ не нараховується (п. 7 ст. 7 Закону №2464).

Нарахування ЄСВ здійснюється в межах максимальної величини бази нарахування ЄСВ, що дорівнює п'ятнадцяти розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом.

Крім того, в п. 2 ст. 7 міститься новий порядок обчислення ЄСВ для виплат, які нараховуються більш ніж за один календарний місяць. Так, ЄСВ нараховується на суму, яка визначається шляхом ділення зарплати (доходу), виплаченої за підсумками роботи, на кількість місяців, за які вона нарахована, для:

1) осіб, які працюють в сільському господарстві, зайняті на сезонних роботах, виконують роботи (надають послуги) за цивільно-правовими договорами;

2) творчих працівників (архітекторів, художників, артистів, музикантів, композиторів, критиків, мистецтвознавців, письменників, кінематографістів);

3) інших осіб, які отримують заробітну плату (дохід) за виконану роботу (надані послуги), строк виконання яких перевищує календарний місяць.

Зазначений порядок нарахування ЄСВ поширюється також на осіб, яким після звільнення з роботи нараховано зарплату (дохід) за відпрацьований час або за рішенням суду - середня зарплата за вимушений прогул.

Як сплачується і розподіляється ЄСВ

У п. 15 ст. 8 Закону №2464 представлена ​​окрема таблиця з розподілом суми ЄСВ за чотирма видами соцстрахування. На наш погляд, ця таблиця використовується бухгалтерами інформаційно і служить для того, щоб ми розуміли, яка частина ЄСВ піде на кожен окремий вид соціального страхування. Підприємствам самим нічого ділити на частини не потрібно! ЄСВ має бути сплачений при виплаті доходу і не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Тобто якщо до 2011 року підприємства в обов'язковому порядку сплачують внески до ПФ в ПФУ1 не пізніше 20 числа, а всі інші внески - при виплаті зарплати, то з 2011 року відповідно до п. 8 ст. 9 Закону №2464 до 20 числа потрібно сплатити вже повну суму ЄСВ, яка складається з суми і нарахувань, і утримань!

До речі, нас зацікавив п. 10 ст. 9 Закону №2464, в якому сказано, що в разі перерахування сум ЄСВ з рахунку платника на відповідні рахунки ПФУ днем ​​сплати ЄСВ вважається день списання банком або Держказначейством суми платежу з рахунку платника незалежно від часу її зарахування на рахунок ПФУ. Цікаво, куди ж тоді можуть бути зараховані ці кошти? Відповіді на це питання поки в Законі немає. Однак це нам говорить вже про те, що в звітності окремо не зазначатиметься сума сплачених соцвнесків.

Також важливо відзначити, що при наявності у платника ЄСВ одночасно із зобов'язаннями зі сплати ЄСВ зобов'язань зі сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами зобов'язання із сплати ЄСВ виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань з виплати зарплати (п. 12 ст. 9 Закону №2464).

Таблиця

Нарахування та розміри єдиного соціального взноса2

Фонд оплати праці (п. 2 Інструкції №5) найманих працівників, у т. Ч. Іноземців Роботодавці нараховують та сплачують індивідуальний процент ЄСВ, який залежить від їх класу професійного ризику виробництва Наймані працівники сплачують 3,6% із суми зарплати Винагороди фізособам за цивільно -правових договорів, крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою-підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у свідоцтві про держреєстрацію їх як предприн мателей Підприємства нараховують і сплачують 34,7% на суму винагороди Наймані працівники сплачують 2,6% за рахунок отриманого доходу Допомога по тимчасовій непрацездатності (як перші п'ять днів за рахунок коштів підприємства, так і всі інші дні хвороби за рахунок коштів Фонду соцстрахування) Підприємства нараховують і сплачують 33,2% із суми допомоги Наймані працівники сплачують 2% із суми допомоги Заробітна плата працівників-інвалідів Роботодавці нараховують і сплачують 8,41% на фонд оплати праці, крім сум лікарняних Наймані працівники сплачую 3,6% від суми зарплати * * Наймані працівники - інваліди, які працюють на підприємствах УТОГ, УТОС, сплачують 2,85% від суми зарплати.

1 І до 30 числа ПДФО, але в даній статті про цей податок не йдеться.

2 Див. Також у п. 5 ст. 8 Закону №2464 розміри ЄСВ відповідно до класів професійного ризику виробництва (на с. 62).

Про очікуваної звітності

Безумовно, з 2011 року буде нова соцзвітності. І вона вже буде єдиної! Але повністю персоніфікованої (і, напевно, автоматичної)! Як ми вже визначили, для ЄСВ базовим періодом є календарний місяць. Отже, ПФУ за погодженням з усіма соцфондами повинен розробити єдину персоніфіковану звітність з ЄСВ. Часу залишилося небагато. Тому в Законі №2464 є Перехідні положення (розділ 8), в п. 5 яких визначено, що в разі якщо ПФУ не встигне ввести єдину персоніфіковану звітність з ЄСВ, то на перших порах бухгалтери зобов'язані подавати до територіальних органів ПФУ персоніфіковані відомості про застрахованих осіб , з якими стався нещасний випадок на виробництві або професійне захворювання, а також осіб, звільнених з роботи за період після подання останнього звіту щодо персоніфікованого обліку, в порядку, встановленому ПФУ по согласов нію з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики.

Інакше кажучи, краще б ПФУ встиг до 01.01.2011 р ввести персоніфіковану звітність з ЄСВ (і її автоматизувати), оскільки якщо не встигне, то отримаємо тимчасово кілька інших щомісячних персоніфікованих звітів.

Штрафні санкції, відповідальність

Як визначає п. 2 ст. 8 Закону №2464, ЄСВ не входить в систему оподаткування, отже, на нього не можуть поширюватися норми Закону №2181. Відповідно, Закон №2464 прописав окрему відповідальність у вигляді штрафів і пені за порушення цього Закону та окрему адмінвідповідальність за кожним видом соцстрахування за порушення в цих видах страхування.

Адміністративна відповідальність за порушення норм нового Закону

У статті 26 Закону №2464 визначено, що посадові особи несуть адміністративну відповідальність за:

  • порушення порядку нарахування, обчислення та строків сплати ЄСВ;
  • неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо ЄСВ;
  • подання недостовірних відомостей, що використовуються в державному реєстрі, інших відомостей, передбачених цим Законом (а про це в розділі «Про кодексах»).

Так, в п. 11 ст. 25 Закону №2464 визначено, що територіальний орган ПФУ застосовує до платника ЄСВ такі штрафні санкції:

1) у разі ухилення від взяття на облік або несвоєчасного подання заяви про взяття на облік платниками ЄСВ, на яких не поширюється дія Закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців», - штраф у розмірі 10 н. м. д. г. (170 грн);

2) за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) ЄСВ - штраф у розмірі 10% своєчасно не сплачених сум;

3) при донарахування територіальним органом ПФУ або платником своєчасно не нарахованого ЄСВ - штраф у розмірі 5% зазначеної суми за кожний повний або неповний базовий звітний період, за який донараховано таку суму, але не більше 50% суми донарахованого ЄСВ;

4) за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої цим Законом, територіальним органом ПФУ - штраф у розмірі 10 н. м. д. г. (170 грн);

5) за неналежне ведення бухгалтерської документації, на підставі якої нараховується єдиний внесок, - штраф у розмірі від 8 до 15 н. м. д. г. (від 136 до 255 грн);

6) за несплату, неповну сплату або несвоєчасну сплату суми ЄСВ одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок, (авансових платежів) - штраф у розмірі 10% таких несплачених або несвоєчасно сплачених сум.

Якщо ж підприємство самостійно виявляє своєчасно не сплачені суми страхових внесків, то воно зобов'язане самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені (п. 2 ст. 25 Закону №2464).

Перехідні положення Закону №2464 вносять ряд змін до кодексів щодо встановлення порушень і відповідальності за них (про них читайте в останньому розділі статті), яка своїми розмірами неприємно вражає!

Про новий держреєстрі і нових посвідченнях

Додатково новий Закон вводить новий державний реєстр і нові посвідчення.

Державний реєстр соціального страхування - це організаційно-технічна система, призначена для накопичення, зберігання та використання інформації про збір та ведення обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, його платників та застрахованих осіб, що складається з реєстру страхувальників та реєстру застрахованих осіб. Тобто в цьому реєстрі окремо буде накопичуватися інформація про підприємства, які сплачують соцвнесок, і фізосіб, які отримують різні види доходів і посібників. Вона буде надходити звідусіль: з фондів соцстраху, держорганів реєстрації актів цивільного стану, органів ДПС, органів держстатистики, ДСЗ, інших підприємств, установ, організацій та військових частин, органів Держказначейства, територіальних органів ПФУ за результатами перевірок платників єдиного внеску, інших джерел.

Вільний доступ до цієї бази буде мати ПФУ і всі інші соцфонди, ДПАУ. А фізособи і підприємства зможуть отримувати інформацію з Держреєстру тільки за письмовим зверненням до ПФУ в установленому ним порядку. При цьому ПФУ буде захищати інформацію, що міститься в Держреєстрі.

Про реєстр страхувальників написано в ст. 19 Закону №2464, а про реєстр застрахованих осіб - у ст. 20.

Реєстр страхувальників - це автоматизований банк відомостей, створений для ведення обліку платників єдиного внеску - страхувальників. У ньому окремо буде вказуватися інформація про підприємства і роботодавців (назва, код ЄДРПОУ, адреса, види економічної діяльності, кількість працівників і т. П.). Схоже, що всі підприємства і роботодавці отримають нові страхові номера. При цьому, як сказано в п. 3 Перехідних положень Закону №2464, перереєстрація платників страхових внесків та застрахованих осіб не проводиться. ПФУ спільно з фондами соцстраху і ДПАУ проводить звірення платників страхових внесків в певному порядку.

Реєстр застрахованих осіб - це автоматизований банк відомостей, що створений для ведення єдиного обліку фізичних осіб, які підлягають загальнообов'язковому соцстрахування, і буде складатися з трьох частин:

  • в першій буде вказуватіся інформація про фізособу (его П. І. Б., ідентифікаційний номер, дата народження и смерти, номер телефону, підлогу и т. п.);
  • во второй - розмір страхового стажу та суми сплаченого соцвнесків, необхідні для розрахунку и призначення всіх видів соціальної допомоги, суми нарахованих доходів и Кількість днів роботи для стажу и т. п.;
  • в третій - Здійснення виплат за окремий видами загальнообов'язкового державного СОЦІАЛЬНОГО страхування.

Всю Зведення інформацію по фізособі ПФУ планирует перенести в посвідчення застрахованої особи (ст. 22 Закону №2464), но з 2014 року. Тобто на зміну Вже застарілім (і так и не реалізованім) зелених картах - страховим свідченням, Які всі підприємства начали отрімуваті для своих ПРАЦІВНИКІВ з 2001 року, «прийдуть» з 2014 року Нові електронні смарт-карти. І для цього, починаючі з 2011 року, всі підприємства повінні оновіті дані про своих ПРАЦІВНИКІВ, в тому чіслі віділяючі тих, Які НЕ ма ють зелених карт, и повінні стежіті за тім, щоб вся представлена ​​працівнікамі інформація булу вірною та своєчасною! В іншому ж випадку посадові особи підприємства повинні сплатити адмінштраф за неправильну або несвоєчасно подану в реєстр застрахованих осіб інформацію про працівників.

Нове посвідчення застрахованих осіб - що це?

Посвідчення застрахованої особи в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування - це спеціальний документ у вигляді електронної смарт-картки з візуальними персоніфікованими ознаками, який забезпечує документування, збереження і використання індивідуальної інформації про набуті застрахованою особою права у сфері загальнообов'язкового державного соціального страхування, на якому може зберігатися інша інформація для забезпечення захисту прав застрахованих осіб на отримання грошових середовищ ств і послуг за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням.

Сподіваємося, що ПФУ надасть у 2011 році більш детальну інформацію та визначить основні правила для роботодавця і фізособи щодо формування даних в держреєстрі.

На закінчення відзначимо, що номер посвідчення застрахованої особи є обов'язковим для використання підприємствами, установами, організаціями всіх форм власності, фізичними особами у разі виплати доходів, з яких сплачується єдиний внесок! А порядок видачі та зразок посвідчення застрахованої особи затверджуються КМУ, і поки невідомо, якими саме будуть ці електронні смарт-карти.

Про кодексах

Пункт 11 Перехідних положень Закону №2464 передбачає зміни в ряді статей деяких кодексів.

У Кодексі про адміністративні правопорушення в статтях 165-1 - 165-5 зазначено, що є порушенням законодавства про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та соцстрахування з ТВП, безробіття і НСП.

Вносяться зміни в ст. 212-1 КК із зазначенням відповідальності за ухилення від сплати ЄСВ та страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а саме:

1. Умисне ухилення від сплати ЄСВ або страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, вчинене службовою особою підприємства, установи, організації незалежно від форми власності або особою, що здійснює підприємницьку діяльність без створення юрособи, або яким-небудь іншою особою, яка зобов'язана його сплачувати, якщо таке діяння призвело до фактичного ненадходження до фондів соцстраху коштів у значних розмірах, - карається штрафом від 300 до 500 н. м. д. г. (від 5100 до 8500 грн) або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Під значним розміром коштів слід розуміти суми ЄСВ або страхового внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, які в тисячу і більше разів перевищують установлений законом неоподатковуваний мінімум доходів громадян (тобто перевищують 17000 грн).

2. Ті самі діяння, вчинені за попередньою змовою групою осіб, або якщо вони призвели до фактичного ненадходження до фондів соцстраху грошових коштів у великих розмірах, - караються штрафом від 500 до 2 тис. Н. м. д. г. (від 8500 до 34000 грн) або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до п'яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Під великим розміром коштів слід розуміти суми ЄСВ, які в три тисячі і більше разів перевищують установлений законом неоподатковуваний мінімум доходів громадян (тобто перевищують 51000 грн). Під особливо великим розміром коштів слід розуміти суми ЄСВ або страхового внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, які в п'ять тисяч і більше разів перевищують установлений законом неоподатковуваний мінімум доходів громадян (тобто перевищують 85000 грн).

3. Діяння, які описані вище і вчинені особою, раніше судимою за ухилення від сплати ЄСВ або страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, або якщо вони призвели до фактичного ненадходження до фондів соцстраху грошових коштів в особливо великих розмірах, - караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.

4. Особа, яка вперше вчинила діяння, передбачені частинами першою або другою, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона до притягнення до кримінальної відповідальності сплатила ЄСВ або страховий внесок на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а також відшкодувала шкоду, завдану фондам соцстраху їх несвоєчасною сплатою (штрафні санкції, пеня).

Нові зобов'язання роботодавців

У п. 2 ст. 6 Закону №2464 визначено основні зобов'язання роботодавців, які повинні:

1. Перевіряти при прийомі на роботу наявність у фізичної особи посвідчення застрахованої особи (тепер цю інформацію вже потрібно передати відділу кадрів!).

2. Повідомляти територіальний орган ПФУ про прийом на роботу фізичної особи, відомості про який відсутні в Державному реєстрі загальнообов'язкового державного соціального страхування або яка не пред'явила на вимогу платника єдиного внеску посвідчення застрахованої особи, і подавати необхідні відомості і документи для постановки на облік зазначеної особи.

3. Отримувати в територіальному органі ПФУ посвідчення застрахованої особи в порядку, встановленому Пенсійним фондом, і видавати їх застрахованим особам (але це буде вже з 2014 року).

4. Повідомляти територіальний орган ПФУ про зміну відомостей, що вносяться до Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, про застраховану особу, на користь якої він сплачує єдиний внесок, у десятиденний термін після надходження таких відомостей і т. П.

Невиконання норм цієї частини Закону накладає на посадових осіб підприємства адміністративну відповідальність.

Тетяна Мойсеєнко, «Дебет-Кредит»

Нові зміни - на черзі конфіскат   Життя :: Почуття обов'язку   Кабінет Міністрів України Постановою від 30 Нові зміни - на черзі конфіскат
Життя :: Почуття обов'язку
Кабінет Міністрів України Постановою від 30.06.2010 р №537 вніс зміни до деяких своїх постанов щодо конфіскованого майна. Розглянемо їх докладніше ....

Як міндоходов перевірятіме ЄСВ   № 48 (2 Як міндоходов перевірятіме ЄСВ
№ 48 (2.12.2013) :: Життя :: Почуття обов'язку
З жовтня цього року зароб Зміни в части адміністратора ЄСВ: тепер ЦІМ Внески буде займатіся Міндоходов. У «ДК» №40 / 2013 ми Вже аналізувалі основні Зміни в даного пітанні, зокрема ті, что стосується звітності по ЄСВ и довідок від ПФ ...

Платежі до бюджету   № 48 (2 Платежі до бюджету
№ 48 (2.12.2013) :: Життя :: Почуття обов'язку
Наказом №609 від 22.10.2013 р Міндоходов затвердивши новий порядок Заповнення документів на переказ у разі сплат (Стягнення) податків, зборів, Митний платежів, єдиного внеска, Здійснення бюджетного відшкодування податку на Доданий ВАРТІСТЬ, возвр ...

Новий закон, нові порядки?
Цікаво, куди ж тоді можуть бути зараховані ці кошти?
Нове посвідчення застрахованих осіб - що це?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация