Дефіле по-радянськи

«В СРСР кожна праця почесна!» - цей знайомий кожному радянській людині гасло був суто декларативний, бо в країні переможного соціалізму, як і в будь-якому суспільстві, існувала ієрархія професій. Нагорі «розташовувалися» дипломати, науковці, військові і, зрозуміло, партійно - комсомольські бонзи.

Робочий клас, оголошений «гегемоном» всіх минулих і майбутніх революцій, на жаль, не був таким - в СРСР навіть існувала цинічна розшифровка абревіатури «ПТУ» - допоможи тупому влаштуватися. Найпоширенішим способом професійної самореалізації вважалася навчання в технічному ВНЗ з подальшим розподілом на профільне підприємство. В кінці 1970-х рр. так і жартували: «Кинь камінь - в інженера потрапиш». Професії негласно ділилися на важливі і другорядні, на престижні і не престижні.

На цьому тлі професія манекенниці виглядала, як щось абсолютно чуже і (як вважали багато!) Навіть мало пристойне. Дівчина з обкладинки модного журналу своєю приналежністю до світу моди, до так званої «красивого життя», не вписувалася в образ ідеальної радянської дівчини.

Манекенниці прирівнювалися до різноробочим самого останнього розряду і отримували одну з найнижчих в країні зарплат.

Більш того, ця професія служила постійною мішенню для сатири. Пам'ятаєте епізод з «Діамантової руки», де герой Андрія Миронова разом з красивими дівчатами дефілює по подіуму? Вважалося, що саме манекенниці з їх «зниженим почуттям соціальної відповідальності» можуть бути вірними подружками злодіїв і казнокрадів.

Але найбільш несправедливим було, мабуть, те, що імен дівчат, що ходили по подіуму і знімалися для журналів мод, не знав практично ніхто - вони позбавлялися навіть права на популярність.

Про радянських манекенницях раптом згадали в розпал Перебудови, а в 1990-і рр. про них стали знімати фільми, писати статті, а історик моди А.Васильєв в своїй книзі «Російська мода» скрупульозно вказав всі прізвища юнаків і дівчат, які демонстрували одяг в 1940 - 1980-ті рр.

Долі радянських манекенниць склалися по-різному - одні з них стали дружинами визнаних метрів, інші - ледь животіють типових пенсіонерок, треті ...

... У листопаді 1987 року легендарна манекенниця 1960-х - Регіна Збарский наклала на себе руки. Їй було всього 51 рік. А починалося все, як у казці про Попелюшку.

Сімнадцятирічної дівчинкою, після закінчення школи, Регіна Колесникова приїхала з Вологди підкорювати Москву. Метою красивої дівчини був (зрозуміло!) ВДІК, однак, знайомство з модельєром Вірою Абросимова, призвело Регіну на подіум.

Регіна, ставна брюнетка, схожа на італійську кіно - диву, швидко захворіла «зіркову хворобу» - вона стала зарозумілою і постійно висловлювала мало приховуване презирство до дівчат - колегам.

Вона вважала себе королевою, і, в общем-то, небезпідставно. Регіна, як ніхто, вміла подати демонструється плаття, а кривуваті ноги ставила таким чином, що це зовсім не впадало в очі. У західній пресі її захоплено іменували «радянської Софі Лорен». Крім того, Регіна мала славу розумницею і постійно оберталася в колі столичної богеми.

Зрештою, королева подіуму знайшла свого короля. Ним виявився диссидентствующий художник Лев Збарський, чий батько - відомий вчений Борис Збарський - свого часу бальзамував труп Леніна.

Регіна, як всі жінки, мріяла про материнство, однак, Збарський був категорично проти облаштування потомством - королева подіуму була за сумісництвом його Музою, а хіба музи бувають вагітними ?!

... Після аборту Регіна вперше спробувала антидепресанти, проте, пережита біль, як не дивно, лише сприяла її кар'єрі. Саме в ті роки Збарский стала працювати з молодим кутюр'є В'ячеславом Зайцевим.

Як би там не було, але Лев Збарський все одно кинув Регіну - художники так непостійні! Втім, блудний син радянського вченого, в кінці - кінців, змінив не тільки дружині, а й Батьківщині - в середині 1970-х Збарський поїхав за кордон, що в ті часи вважалося чи не злочином.

А що ж Регіна? Вона більше не могла працювати на показах, тому що антидепресанти, доза яких все збільшувалася, впливали на твердість ходи. Її старий друг - Зайцев влаштував Регіну прибиральницею до себе в будинок моди, хоча і розумів, що це не врятує жінку. Бути прибиральницею колишня королева подіуму так і не змогла.

Життя найстильнішою жінки Москви, діви, музи трагічно обірвалося холодної восени 1987 року.

... Тетяна Соловйова прийшла влаштовуватися на роботу з одного рукавичкою в руці. Білява худенька дівчина просто побачила оголошення на дверях: «Потрібні манекенниці», ну і вирішила спробувати. Соловйова, не в приклад, багатьом своїм колегам, мала вищу освіту, за що і отримала смішне прізвисько «інстітуточка». А ось В'ячеслав Зайцев називав її Боттічелліевской дівчиною.

Її життя складеться цілком успішно - заміжжя з Микитою Михалковим, народження дітей, світське життя ... У 1997 році Тетяна створила і очолила в Благодійний фонд «Російський силует», заснований з метою підтримки російських дизайнерів та вітчизняних виробників модного одягу.

Тетяна Чапигина, одна з найкрасивіших манекенниць 1970-х, за її словами, ніколи не мріяла про кар'єру «демонстратора одягу». Після школи вона отримала професію медпрацівника і скромно трудилася в санепідемстанції. У Загальносоюзний будинок моделей на Кузнецькому мосту Чапигина потрапила тільки в віці 23 років.

На роботу її приймав сам В'ячеслав Зайцев, а вже через два роки дівчина вперше опинилася за кордоном, в НДР. Потім були Америка, Мексика, Японія.

Якщо Ви відкриєте будь-який радянський журнал мод 1970-х, то неодмінно побачите суворе і, разом з тим, неймовірно добре, спокійне обличчя Тетяни Чапигина.

Коли Тетяні виповнилося 35 років, вона зустріла людину, яка стала їй дорожче будь-якої кар'єри ...

Багато з тих, «кому за 30», пам'ятають фантастичний кіно-хіт 80-х - «Через терни до зірок», але мало, хто знає, що роль инопланетянки Нийи зіграла манекенниця Олена Метьолкін.

Не маючи ніякого кінодосвіду, дівчина чудово впоралася з роллю. Для того щоб перетворитися в Нійю, дівчині довелося розлучитися з ... волоссям - Нійя носила на поголеною голові дивний паричок.

Робота Метьолкін була високо відзначена професіоналами - в 1982 році, на міжнародному кінофестивалі науково-фантастичних фільмів в Трієсті манекенниця була нагороджена спеціальним призом журі «Срібний астероїд» за кращу жіночу роль.

Чотири роки по тому Олена знялася в дитячій фантастичній стрічці «Гостя з майбутнього», де зіграла епізодичну, але запам'ятовується роль жінки з майбутнього - Поліни.

В даний час Метелкина працює консультантом в салоні-магазині.

Кажуть, що коли Зайцев побачив Румію, він вигукнув: «Богиня! Негайно взяти! »Румия представляла вельми актуальний в 1970-і роки образ -« жінка Майбутнього », така холодна, загадково - містичність красуня з фантазій Івана Єфремова.

Фотографії Румії постійно з'являлися на обкладинках «Журналу мод». Вона показувала, в основному, вечірні, святкові туалети, так як повсякденні костюми їй зовсім не йшли.

На початку 1990-х Румия організувала власну модельну агенцію, у свій час була навіть кандидатом в депутати Московської Думи. В даний час Румия займається організацією концертів, презентацій, виставок.

Мілу Романовський все частіше згадують, завдяки двом фактам з її біографії - негласному суперництва з Регіною Збарський і «втечі» в Англію.

Романовська, вилицювата блондинка, вважалася за кордоном «втіленої слов'янської красунею», такою собі берёзонькой. Вона зривала оплески, коли виходила на подіум у сукні «Росія».

Сукня «Росія» спочатку шилося на Збарський - в ньому Регіна була схожа візантійську принцесу, розкішну і зарозумілу. Але коли «Росію» приміряла Романовська, художники вирішили, що це більш точне попадання в образ Росії. Крім того, на відміну від примхливої ​​Регіни, Міла була поступливою і спокійною - вона витримувала багатогодинні примірки.

Однак в остаточному підсумку, саме «тихоня» Романовська збагнула, що в СРСР з її унікальною красою робити просто нічого і поспішила емігрувати в «цивілізовану» капстрану.

Зараз, коли професія манекенниці стала вельми актуальною, гостро модною і бажаною, юним дівчатам дивно, що в ті далекі роки вважалося чи не ганьбою одружитися на манекенницях. Кажуть, що навіть сам Микита Михалков тільки на початку 1990-х прилюдно зізнався, що його Таня зовсім не перекладачка ..

за матеріалами "Леді" .

Читайте по темі:

Мода в тоталітарних державах

Стиль 50-х знову в моді

Стиль 50-х знову в моді

Підписуйся на наш Telegram . Отримуй тільки найважливіше!

Пам'ятаєте епізод з «Діамантової руки», де герой Андрія Миронова разом з красивими дівчатами дефілює по подіуму?
Регіна, як всі жінки, мріяла про материнство, однак, Збарський був категорично проти облаштування потомством - королева подіуму була за сумісництвом його Музою, а хіба музи бувають вагітними ?
А що ж Регіна?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация