Дефолт - це хрест на товарних кредитах, банкрутство підприємств і безробіття

Київ, 29 червня.

Всі розмови про те, що дефолт ні на що не вплине - це маячня, вважає глава Українського аналітичного центру Олександр Охрименко. На думку аналітика, дефолт створить більший проблеми банкам і підприємствам, перекривши доступ до "довгих" грошей років на п'ять.

Технічний дефолт, який може оголосити Україна, не повинен вплинути на банківську систему країни і позначитися на звичайних громадянах, заявила міністр фінансів країни Наталя Яресько. За її словами, українські банки не тримають зовнішній борг на своїх балансах, тому дефолт не вплине на їх платоспроможність. Вона також стверджує, що дефолт ніяк не відіб'ється на банківських вкладах українців та курс гривні. Однак у аналітиків ринку інша думка.

Однак у аналітиків ринку інша думка

«Дефолт - це завжди погано. Якщо Україна оголошує офіційний дефолт, то це означає, що в найближчі п'ять років у нас будуть проблеми з закордонними інвесторами та кредиторами », -вважає голова Українського аналітичного центру Олександр Охрименко.

За словами аналітика, дефолт - це свого роду клеймо, стерти яке швидко не вийде.

«А банки як працюватимуть, підприємства? Що буде з кредитними лімітами? Підприємства завжди брали товарні кредити. А тепер всі двері перед ними зачинитися і, перш за все, в Європі. З підприємствами країни-банкрута європейці працюють тільки за умови 100-відсоткової передоплати », - констатував аналітик.

Для тих, хто хоче оцінити наші перспективи, пропонуємо поглянути на Грецію. Правда, держборг Афін 174% від ВВП, в той час як нас - тільки 100%. Але, як то кажуть, хрін редьки не солодший. У перекладі на всьому зрозумілу мову, це означає, що кожен українець вже зараз повинен заморським кредитором по 60 тисяч гривень. Тому навіть вчорашні союзники Порошенко і Яценюка звинувачують їх у тотальному зубожінні громадян.

Тому навіть вчорашні союзники Порошенко і Яценюка звинувачують їх у тотальному зубожінні громадян

Найпопулярнішим товаром на Україні стали курячі лапки з кігтиками - на більше грошей у народу немає.

Як заявила з телеекрану Юлія Тимошенко, найпопулярнішим товаром на Україні сьогодні стали не курячі ніжки, а курячі лапки з кігтиками - на більше грошей вже немає.

Що буде далі? Подивіться на Грецію? Закриття і банкрутство банків, виведення капіталів з країни, масове зняття готівки з депозитів рядовими вкладниками. Тільки за один день в червні 2015 року греки зняли з вкладів понад 1 млрд євро. Нагадаємо, в четвертому кварталі минулого року і першому нинішнього українські вкладники забрали з банків 200 млрд гривень.

Безробіття в Греції, за даними на початок року, склала 27% від усього працездатного населення країни, а серед молоді - понад 60%. На Україні, за офіційними даними, цей показник на початок року становив 8,8%. Однак, в разі банкрутства підприємств у нас є всі шанси наздогнати і перегнати евроконкурента в цьому питанні вже на стадії асоціації. До речі, за рівнем зарплати ми їх вже «переплюнули». Якщо в Греції середня заробітна становить 1004 євро, то у нас - 170 євро (3998 гривень), а "мінімалка" і пенсії - на рівні найбідніших африканських держав.

Загалом все закономірно. Промислові гіганти стоять. Контракти з РФ розірвали, а ЄС продукцію не бере. Згідно зі звітом Держстату, експорт продукції хімічної промисловості за чотири місяці цього року впав на третину, продукції чорної металургії - майже на 40%. А в графу «Машинобудування» (ядерні реактори, котли і машини) взагалі краще не заглядати - загальне падіння 50%. При цьому експорт літаків скоротився на 70%, локомотивів і суден - на 90%.

Україна завжди торгувала зерном і вважалася житницею світового класу. Однак за п'ять місяців цього року експорт зерна впав на 20%. Країна втрачає позиції і на продуктовому ринку. За п'ять місяців 2015 року експорт продуктів харчування скоротився в середньому на чверть. А поставки знаменитих українських плодово-овочевих консервів і шоколаду - на всі 50%.

Так, звідки ж гроші, пані Яресько, якщо товари на експорт не продаємо, а кредити нам давати перестануть?

Раніше міжнародне рейтингове агентство Bloomberg оцінило вірогідність дефолту в Україні в 57%, ряд економістів заявило про банкрутство України з ймовірністю 75%. На думку ж медіаексперта Олександра Роджерса, дефолт неминучий.

Рита Самойлова

«А банки як працюватимуть, підприємства?
Що буде з кредитними лімітами?
Що буде далі?
Подивіться на Грецію?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация