Дейч Борис Давидович

17:48

Дейч Борис Давидович. Екс-спікер Криму (2002-2006 р.р.), народний депутат України п'ятого та шостого скликань.

Дейч Борис Давидович. Екс-спікер Криму (2002-2006 р.р.), народний депутат України п'ятого та шостого скликань.

біографія

Всі новини та згадки про Дейча на FaceNEWS

Найбільш тісно пов'язаний з: Віктором Януковичем, Яніною Павленко.

Борис Дейч народився 23 серпня 1938 року в місті Сігет в Румунії. У 1974 році він закінчив Донецький інститут радянської торгівлі за фахом економіка торгівлі.

Свою трудову діяльність розпочав з кравця Сімферопольського райпромкомбінату (1955-1957г.г.), С1960 по 1962 був завідувачем швейної майстерні Азовського райпромкомбінату, потім майстром-закрійником верхнього одягу Тауйского рибкоопа Магаданського облспоживспілки, майстром побутових цехів Радянського райпромкомбінату (Кримська область). З 1963 по 1966 роки перейшов на роботу в Нижньогірський РАЙПОБУТКОМБІНАТ - майстром цеху індпошиву, потім завідувачем побутовими майстернями, голова Нижньогірського сільпо Нижньогірського районного споживчого товариства Кримоблпотребсоюза.

З 1966 по 1967 р.р Бориса Дейча призначають заступником голови Радянського райспоживспілки Кримоблпотребсоюза. З 1967-1973 Дейч стає директор оптової торгової бази, начальником торгового відділу, директором Нижньогірської райзаготконтори Нижньогірського районного споживчого товариства Кримоблпотребсоюза, а з 1973 по 1977 р.р - директором Судакського курортторга.

У 1977 році майбутній спікер автономії працює керуючим Феодосійським трестом ресторанів, потім стає начальником МІЖКОЛГОСПНА бази відпочинку «Новий Світ» (1977 - 1980 р.р.), директором Судакського курортплодоовощеторга (1980 - 1982 р.р.), директором Судакського комбінату громадського харчування (1982 -1989 р.р.), директором санаторію «Сонячний камінь» шахти ім. Засядька, м.Судак (1989-1996).

Ще два роки - з 1996 по 1998 р.р. - Борис Дейч працює директором будинку відпочинку «Судак», генеральним директором ВАТ «Туристично-оздоровчий комплекс« Судак », який, до слова, з ім'ям Дейча пов'язують донині.

Шлях на політичний Олімп

У політику Борис Дейч прийшов в 1991 році. Будучи директором судацького санаторію «Сонячний камінь», він стає депутатом Верховної Ради Криму 1-го скликання (1991-1994), потім 2-го (1994-1998), 3-го (1998-2002) і 4-го (2002- 2006). У травні 1998 року його призначають першим заступником голови Верховної Ради Криму. Цю посаду він обіймав майже чотири роки, спікером автономії тоді був Леонід Грач.

У 2001 році Борис Дейч стає членом Партії Регіонів України, а квітні 2002 року сідає крісло кримського спікера (Грач отримує мандат нардепа). Період спікерства Дейча збігається з прем'єрством Куніцина. Останній назве це золотим часом для Криму. «Саме благополучне, перспективне і продуктивний час, з точки зору просування Криму, - це був період 2002-2005 року, період правління Дейча-Куніцина, до 20 квітня, коли я пішов у відставку. Дейч був мудрою людиною, він не втручався в мої справи », - розповів Куніцин в 2011 році.

Втім, деякі образи на Дейча у Куніцина залишилися. У своїх інтерв'ю Куніцин розповідав, що з приходом Ющенка Дейч «злякався» і спробував «врятувати тільки себе».

Як би там не було, політична кар'єра Куніцина дає тріщину, а Бориса Дейча вдається втриматися на плаву. У квітні 2006 року він отримує мандат народного депутата України, стає членом Комітету Верховної Ради України з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту і туризму, а з грудня 2007 - членом Комітету ВР України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

На початку цього, 2012 року, ЗМІ з'являється інформація про те, що на майбутніх виборах в український парламент регіонали вирішили не пускати в нардепи кримчан. Однак Дейча називають в числі тих небагатьох щасливчиків, яким нададуть таку довіру - поборотися за крісло нардепа від півострова.

Матеріальне становище

Бізнес-ресурси сім'ї Дейч зосереджені в Криму - в Судаку, який довгі роки вважається вотчиною нардепа і який в народі навіть прозвали Дейчлендом, а також в Донецьку, куди свого часу перебралися два його сина - Сергій і Володимир. Їх комерційний інтерес поширюється на самі різні сфери підприємництва: від торгівлі і медичних консультацій до надання туристичних послуг та ресторанної діяльності.

В 1990 років Борис Дейч став співзасновником відразу декількох комерційних підприємств - ТОВ «Аватара» (Севастополь), спільне українсько-ізраїльське підприємство «Консультативно-діагностичний центр« Інтермед »(Севастополь).

Дружина екс-спікера Жанна Дейч також виявилася досить успішним бізнесменом. Принаймні, саме на її ім'я в різний час були оформлені кілька комерційних підприємств, більша частина яких зареєстрована в Судаку - ТОВ «Внедренческая фармацевтична фірма ВФФ», ТОВ «Ольвія», ТОВ «Торговий дім« Роза вітрів », ТОВ« Хіменергоінвест » , ТОВ «Енергофорум», ТОВ «Трансінвест», ТОВ «Здоров'я», ТОВ «Торговий дім« Судак », ТОВ« Геліос ». Останнє підприємство, в свою чергу, виступило співзасновником ще цілого ряду фірм, в тому числі ТОВ «Кутлак» (сфера діяльності - готельне господарство), ТОВ «Белогорськоє кар'єроуправління» (видобуток будівельного каменю), ТОВ «Архітектурно-будівельна компанія« Модерн плюс » , ТОВ «Аква-еко» і ТОВ «Реймарт» (турагентство і бюро подорожей), а також ТОВ «Водно-спортивний, туристко-оздоровчий комплекс« Водний світ », що володіє відомим в Судаку аквапарком. У свою чергу, ТОВ «Реймарт» виступило засновником ДП «База №1» (здача в оренду нерухомості) і ТОВ «Автолайн» (транспортні послуги).

Сини Дейча також стали бізнесменами. Молодший син Володимир виступив співзасновником ТОВ «Парус», «Гран С» і «Геліос». Ще одну фірму - ЗАТ «Підшипникзбут», яка торгує підшипникової продукцією, - Володимир Борисович заснував разом зі своїм старшим братом Сергієм. Компанію їм склали подружжя братів Дейчів Марина і Тетяна.

компромат

16 січня 2014 року голосував за "диктаторські закони" - пакет антидемократичних законів, які суттєво обмежували права громадян і свободу слова.

У 2007 році нардепа-регіонала Бориса Дейча звинувачують в тому, що він намагається активно втрутитися в процес боротьби з незаконно зайнятими землями у себе на «вотчині». Нібито за допомогою адміністрації Президента України, Кабінету міністрів і Міністерства внутрішніх справ він протидіє виконанню судових рішень щодо знесення самозахоплень в Судаку.

У 2011 році в ЗМІ потрапила інформація про те, що Дейч поступився частину свого бізнесу сім'ї Джарти. Фірма «Некрасовський кар'єр» (Білогірський район), підконтрольна народному депутату Бориса Дейча, продала 30% акцій австрійської компанії «Уеллмайнд інвест гмбх». Директором компанії-покупця був Валерій Омельченко - депутат Донецької обласної ради і зять покійного прем'єра АРК Василя Джарти. До угоди по 50% акцій «Некрасівській кар'єра» було у депутата Верховної Ради Криму Анатолія Синюка і дружини нардепа Жанни Дейч. Кілька років компанія нардепа перебувала в стані холодної війни з «Кримським содовим заводом» Дмитра Фірташа. «Конфлікт пов'язаний з тим, що мільярдер розраховував обзавестися власною сировинною базою на території Білогірського родовищ, тоді як монополія по видобутку вапняку в районі належала Дейча. Можливо, зміни в складі засновників «Некрасівській кар'єра» дозволять йому успішніше опонувати планам конкурента-мільярдера », - писали ЗМІ.

Напередодні майбутніх виборів до Верховної Ради України у Дейча відібрали Судак. Незважаючи на те, що його вотчиною вважається Судак, за неофіційною інформацією, балотуватися в нардепи йому буде запропоновано від іншого округу, який знаходиться в Білогірському і Радянському районах. Судак же відійшов до іншого нардепа- «регіонала» - киянину Владиславу Забарському. «Це приклад витонченого цинізму, - пише« Перша кримська ». - Це означає, що патріарх Дейч повинен буде витягнути на своєму авторитеті ще і його. А інакше партайгеноссе не зрозуміють ».

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация