Декларація з податку на прибуток за півріччя-2018: терміни і правила подачі

  1. Хто звітує за півріччя
  2. Термін подання декларації та сплати податку
  3. Спосіб подачі декларації
  4. Пояснення до декларації
  5. Подача «порожній» декларації
  6. Фінансова звітність як додаток ФЗ
  7. Звіт про суми податкових пільг

Акценти статті:

  • хто з платників податків повинен подати декларацію з податку на прибуток (далі - декларація) за півріччя 2018 роки;
  • в який термін слід відзвітувати перед контролюючим органом і сплатити податок;
  • з якими «звітними особливостями» може зіткнутися платник податків в цей період.

Хто звітує за півріччя

Відзвітувати перед органом УКРІНФОРМ за півріччя 2018 року зобов'язані:

  • платники податку на прибуток, у яких дохід від усіх видів діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений у Звіті про фінансові результати (Звіті про сукупний дохід) за 2017 рік, перевищив 20 млн грн. ( п. 137.4 Податкового кодексу , Далі - ПК). До цієї категорії платників належать в тому числі сільгосппідприємства, а також постійні представництва нерезидентів;
  • підприємства, які з 1 липня 2018 року перейшли із загальної системи оподаткування на спрощену (ТВР, категорія 102.23.01);
  • суб'єкти, які займаються випуском та проведенням лотерей, незалежно від доходу за минулий рік ( п. 137.8 НК );
  • неприбуткові організації, які в І або у ІІ кварталі 2018 року порушили вимоги, передбачені п. 133.4 НК ;
  • платники єдиного податку третьої групи, які в І та / або у ІІ кварталі 2018 року виплатили на користь нерезидентів-юросіб дохід з джерелом походження з України (підстава - пп. 141.4.2 ПК ) (ТВР, категорії 102.18 і 108.05). Такі суб'єкти повинні подати декларацію із заповненими рядками 23-25 ​​і додаток ПН.

Нагадаємо, що з 1 січня 2018 року платники єдиного податку:

  • звільнені від сплати авансового внеску з податку на прибуток при виплаті дивідендів (зміни внесені в абзац сьомий пп. 57.11.2 НК );
  • зобов'язані нараховувати та сплачувати податок з доходів нерезидента - юридичної особи або уповноваженої ним особи (крім постійного представництва на території України) в порядку, розмірах і терміни, встановлені розд. ІІІ ПК . Це прямо прописано в п. 297.5 НК .

Термін подання декларації та сплати податку

Декларацію за півріччя 2018 року треба подати не пізніше 9 серпня (четвер).

Сплатити задекларований податок на прибуток слід протягом 10 календарних днів після закінчення терміну подання декларації ( п. 57.1 ПК ). Тобто в нашому випадку термін сплати податкових зобов'язань закінчується 19 серпня. Але ця дата припадає на вихідний (неділя). Відповідно, 18 серпня - це субота. Тому податок потрібно сплатити не пізніше 17 серпня (п'ятниця).

Як звітують єдинники по нерезидентським виплат?

Тут слід зазначити протиріччя: згідно п. 297.1 НК , Платники єдиного податку звільняються від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на прибуток підприємств. Але якщо в звітному періоді (кварталі) вони виплачували дохід нерезидентам, їм доведеться подати до контролюючого органу звіт про виплачені доходи, утримані та перераховані до бюджету податки в терміни і за встановленою формою ( п. 103.9 НК ).

Такий встановленою формою є декларація з податку на прибуток і додаток ПН. Тобто по утриманого з нерезидента податку єдинники зобов'язані подавати декларацію. Причому за підсумками кварталу, півріччя, трьох кварталів та року - в залежності від періоду, в якому були виплати нерезиденту. Такі висновки наведені і в ОИР (категорія 108.05).

Терміни подання декларації (з заповненим додатком ПН) - звичайні (див. Вище).

Спосіб подачі декларації

Платник податків може подати декларацію до органу УКРІНФОРМ ( п. 49.3 НК ):

  • особисто або через уповноважену особу;
  • поштою рекомендованим листом з повідомленням про вручення та описом вкладення. Лист потрібно надіслати не пізніше ніж за 5 днів до закінчення терміну, встановленого для подання декларації, тобто з запасом на поштовий пробіг ( п. 49.5 НК );
  • засобами електронного зв'язку в електронній формі (такий спосіб є обов'язковим для великих і середніх платників податків - п. 49.4 НК ).

Для довідки. Великими і середніми платниками податків є особи, які за підсумками минулого року відповідають як мінімум двом з трьох наведених нижче критеріїв (ч. 2 ст. 2 Закону від 16.07.99 р № 996-XIV , Далі - Закон № 996):

  • середня чисельність працівників - понад 50 чоловік;
  • балансова вартість активів - понад 4 млн євро;
  • чистий дохід від реалізації - понад 8 млн євро в еквіваленті за середнім курсом НБУ.

Декларація в електронній формі повинна бути відправлена ​​не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає термін її подачі ( п. 49.5 НК ). Тобто крайній термін - 9 серпня. Додатки до неї також повинні подаватися в електронній формі ( п. 46.4 НК ).

В якому випадку контролюючий орган має право не прийняти декларацію?

Про це сказано в п. 49.11 НК : Декларація не буде прийнята, якщо вона заповнена з порушенням вимог п. 48.3 і 48.4 НК . При цьому контролюючий орган зобов'язаний надати платнику податків письмове повідомлення про відмову у прийнятті податкової декларації із зазначенням причин.

Якщо декларація була подана до органу УКРІНФОРМ:

  • поштою або засобами електронного зв'язку - повідомлення надсилається платнику протягом 5 робочих днів з дня отримання декларації;
  • особисто платником податків або його представником - протягом 3 робочих днів з дня отримання.

Хочемо попередити! Навіть якщо платнику податків відмовили в прийомі декларації, він все одно зобов'язаний сплатити задекларований в ній податок в установлені терміни ( п. 49.16 НК ).

Коли дані декларації заносяться в інтегровану картку платника (далі - ІКП)?

Дане питання регулюється Порядком, затвердженим наказом УКРІНФОРМ від 07.04.16 р № 422 (Далі - Порядок № 422). Як випливає з пп. 2 п. 4 розд. IV Порядку № 422 , Дані звітних документів, поданих платниками до закінчення терміну сплати грошового зобов'язання, відображаються в ІКП датою, яка відповідає останньому дню строку сплати такого платежу.

Пояснення до декларації

Припустимо, при складанні звітності платник виявив, що діюча форма не дозволяє йому правильно (згідно з нормами НК ) Визначити податкові зобов'язання. У такій ситуації він має право ( п. 46.4 НК ):

  • повідомити про це податкову службу в спеціально відведеному місці декларації;
  • доповнити декларацію відповідними додатками (доповненнями).

З цією метою в декларації передбачена спеціальна таблиця для пояснень: поле «Наявність ДОПОВНЕННЯ». У разі її заповнення тут потрібно проставити позначку про наявність додатків (додаток може бути не одне) і коротко викласти їх суть.

Самі доповнення подаються на окремих аркушах у вигляді додатків до декларації, складених у довільній формі, з поясненням мотивів їх подачі. Кількість таких листів вказується внизу таблиці для пояснень.

Візьміть до уваги! Додатки заповнюються на тій же мові, що і декларація (українському), оскільки вони є її невід'ємною частиною і будуть використовуватися контролюючим органом при аналізі показників декларації.

Найчастіше необхідність дати пояснення виникає через інформації, наведеної в додатку ВП (в разі, якщо помилка була допущена в будь-якому з додатків - див., Наприклад, « Платник податку на прибуток помилився при нарахуванні резерву відпускних: що робити? »).

Можна без доповнень! Вище ми вже відзначили, що платник податків, який подає звітність в електронній формі, доповнення теж повинен подавати в електронній формі ( п. 46.4 НК ). Правда, це не завжди можливо з причин технічного характеру. Тому на практиці будь-якої платник податків може надійти в такий спосіб: обмежитися коротким викладом в таблиці для пояснень причин нестандартного заповнення декларації або додатків. Якщо відведеного для пояснень місця буде достатньо, щоб все зрозуміло викласти, то доповнення не доведеться подавати.

Подача «порожній» декларації

Подавати чи не подавати декларацію з прочерками? Це питання, як і раніше актуальний. з п. 49.2 НК випливає, що платник податків зобов'язаний подавати податкові декларації за кожний звітний період, якщо в цей період:

  • виник об'єкт оподаткування;
  • є показники, що підлягають декларуванню.

Про які саме показниках йдеться, неясно. Підказки контролюючого органу в даному випадку не особливо допомагають платникам податків. Наприклад, в ОИР (категорія 102.23.02) сказано, що при відсутності об'єктів оподаткування та показників, що підлягають декларуванню відповідно до вимог НК , Декларацію, в тому числі і фінансову звітність, можна не подавати. У той же час в Індивідуальної податкової консультації УКРІНФОРМ від 01.06.17 р № 435/6 / 99-99-15-02-02-15 / ІПК зроблено такий висновок: незалежно від того, ведеться підприємством госпдіяльність чи ні, є у нього в штаті працівники чи ні, підприємство зобов'язане подати декларацію до контролюючого органу.

Тому ми рекомендуємо подати контролюючому органу «порожню» декларацію, приклавши до неї фінансову звітність (в ній-то будуть показники).

Фінансова звітність як додаток ФЗ

Додаток ФЗ істотно відрізняється від інших додатків до декларації з податку на прибуток. Відзначимо деякі особливості його подачі:

  • як правило, фінансова звітність подається за допомогою автоматизованої системи «Єдине вікно подання електронної звітності». Щоб перевірити наявність форм фінзвітності (додатки ФЗ до декларації), контролюючий орган здійснює їх пошук серед представлених раніше і зареєстрованих в центральній базі даних діючих форм фінансової звітності за відповідний звітний період (періоди);
  • фінзвітність є не тільки додатком до декларації, але і самостійною формою звітності. Причому встановлений термін подання фінзвітності органам держстатистики (за підсумками півріччя - не пізніше 25 липня 2018 роки) настає раніше, ніж термін подачі декларації до контролюючого органу (не пізніше 9 серпня 2018 року). Тому не виключено, що, заповнюючи декларацію, бухгалтер знайде помилку, яка позначилася на правильності складання раніше поданої органам держстатистики фінзвітності. Тобто дані рядка 2 декларації не будуть відповідати даним рядка 2290 форми № 2 ( № 2-м ). В такому випадку платнику податків доведеться скористатися нормами п. 46.4 НК , Щоб пояснити відмінності в спеціальній таблиці декларації (див. Вище);
  • передбачені П (С) БО 6 правила виправлення помилок в бухгалтерському обліку та звітності не відповідають механізму виправлення помилок показників декларації та додатків (контролюючому органу потрібна виправлена ​​фінзвітність, де замість неправильних показників вказані правильні).

На замітку! Подати уточнену фінзвітність органам держстатистики теоретично можливо (ч. 6 ст. 14 Закону № 996 ), Але на практиці навряд чи реально. Тому необхідні уточнення підприємству доведеться зробити при складанні фінзвітності за наступний період поточного року.

Які рядки (осередки) декларації заповнюються згідно з поданням додатка ФЗ?

У рядку «Наявність Додатків» (після основної таблиці декларації) навпроти цього додатка проставляється відмітка «+», як і для будь-якого іншого застосування.

Крім того, платник податків, розшифровуючи складу програми ФЗ в окремій таблиці «Наявність поданих індивідуальних до Декларації форм Фінансової звітності», повинен поставити відмітки в осередках, які відповідають поданим формам.

Нагадаємо, що при складанні проміжної фінзвітності підприємства, які звітують згідно з національними стандартами бухобліку, заповнюють дві форми (п. 2 Порядку, затвердженого постановою КМУ від 28.02.2000 р № 419 ):

Є нюанс! Як випливає з роз'яснення в ОИР (категорія 102.23), при заповненні поля «Додаток на __ арк.» Декларації в загальній кількості листів враховується також кількість аркушів фінзвітності. Про те, що при цьому слід заповнювати і таблицю, що стосується доповнень, нічого не сказано. Вважаємо, що таблиця буде задіяна в ситуації, яка відповідає нормам п. 46.4 НК (див. вище).

Звіт про суми податкових пільг

Платники податків зобов'язані вести облік сум податку і збору, несплачених ними в бюджет у зв'язку з отриманням податкових пільг ( п. 30.6 НК ). Такий облік ведеться відповідно до Порядку і за формою, затвердженими постановою КМУ від 27.12.10 р № 1233 (Далі - Порядок № 1233).

Для заповнення Звіту про суми податкових пільг (Далі - Звіт) платники податків користуються довідник податкових пільг (станом на 04.07.18 р діють Довідники № 89/1 та № 89/2 ).

На замітку! Якщо суб'єкт господарювання пільгами не користується, то Звіт він не подає.

У п. 3 Порядку № 1233 сказано, що Звіт подається суб'єктом господарювання за 3, 6, 9 і 12 календарних місяців за місцем його реєстрації протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем ​​податкового періоду. Таким чином, Звіт за підсумками півріччя 2018 року треба подати не пізніше 9 серпня 2018 року.

Нагадуємо! З 1 січня 2017 року Звіт про суми податкових пільг є податковою декларацією в розумінні НК ( п. 46.1 НК ). А значить, за його неподання або несвоєчасне подання платники будуть залучатися до відповідальності згідно п. 120.1 НК . Мінімальна сума штрафу (при одноразовому порушенні) становить 170 грн.

Чи повинні подавати Звіт за 6 місяців 2018 року платники податків, які мають пільги, але звітують з податку на прибуток за підсумками року?

Ні, не повинні. На жаль, чітке і зрозуміле роз'яснення з цього питання з'явилося в ОИР (категорія 102.23) відносно недавно.

А до 08.06.18 р діяло інше роз'яснення, відповідно до якого ніяких винятків щодо квартальної звітності по пільгам для річних платників податку на прибуток не було. До речі, саме тому (щоб убезпечити читачів) в публікації « Звіт про суми пільг з податку на прибуток: питання і відповіді »Було запропоновано розрахунковим шляхом визначити суму пільги для заповнення Звіту. На сьогодні робити такий розрахунок річним платникам немає необхідності.

Джерело: "Баланс" № 59-60, який вийшов з друку 23.07.18 р

Як звітують єдинники по нерезидентським виплат?
В якому випадку контролюючий орган має право не прийняти декларацію?
Коли дані декларації заносяться в інтегровану картку платника (далі - ІКП)?
Які рядки (осередки) декларації заповнюються згідно з поданням додатка ФЗ?
Чи повинні подавати Звіт за 6 місяців 2018 року платники податків, які мають пільги, але звітують з податку на прибуток за підсумками року?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация