Dell: Made in Poland

Відкривши фабрику в польському місті Лодзь, корпорація Dell скоротила витрати на логістику і отримала можливість оперативно реагувати на зростання продажів в Центральній і Східній Європі

Відкривши фабрику в польському місті Лодзь, корпорація Dell скоротила витрати на логістику і отримала можливість оперативно реагувати на зростання продажів в Центральній і Східній Європі.

Історія

Історія будівництва лодзинської фабрики Dell, яка значиться в структурі компанії, як European Manufacturing Facility Poland (EMFP), схоже на казку і багато в чому може вважатися взірцем для наслідування.

З 1990 року європейські виробничі потужності Dell були зосереджені в ірландському місті Лімерик, проте в першому кварталі 2006-го було вирішено відкрити нову фабрику, яка була б розташована ближче до швидко зростаючим ринкам Центральної та Східної Європи. Поки компанія підшукувала відповідне місце, був розроблений проект майбутньої фабрики і розпочато пошуки підрядника. Таким чином, коли 18 вересня 2006 року корпорація Dell оголосив про те, що місцем будівництва нової фабрики стане Лодзь, у неї вже було все необхідне для будівництва.

Взявши на себе зобов'язання побудувати фабрику, корпорація Dell інвестувала в польську економіку 200 млн. Євро, а ще 53 млн. Євро склали непрямі інвестиції постачальників компанії. Гарантії були отримані на найвищому рівні - з боку держави Меморандум про взаєморозуміння підписали прем'єр-міністр Польщі і мер Лодзі.

Урочиста церемонія закладки першого каменя нової фабрики відбулася 21 листопада, а вже через два дні компанія провела так званий Recruitment Day - День набору. Будь-який бажаючий міг дізнатися поспілкуватися з представниками HR-відділу фабрики, дізнатися список вакансій і залишити своє резюме. Результати перевершили всі очікування: хоча компанія планувала набрати лише 1000 Співробітників, Recruitment Day зацікавив понад 5000 осіб (вважається, що це самий великий рекрутингове подія в історії Польщі). За словами старожилів фабрики, в цей день багато підприємств Лодзі зупинили виробничі лінії, так як їх робочі брали законні вихідні і їхали на фабрику Dell, щоб дізнатися умови найму.

За українськими мірками, фабрику побудували практично моментально - будівля була закінчено вже в березні 2007 року, а протягом літа проклали сотні кілометрів кабелю і встановили виробничі лінії. Тим часом, в серпні 400 співробітників лодзинської фабрики Dell вирушили в Лімерик - на двомісячну практику. Після повернення вони стали ядром нового підприємства і могли навчати Нових співробітників.

Вся робота по будівництву і організації виробництва зайняла 14 місяців - перший ноутбук Dell з написом Made in Poland зійшов з конвеєра 20 листопада 2007 року. Його подарували меру Лодзі і судячи з усього, цей комп'ютер успішно працює до сих - у всякому разі мер, якого вже встигли переобрати, жодного разу не звертався в сервіс.

Організація виробництва

Хоча Лодзинська фабрика Dell є одним величезний будинок, де-факто вона розділена на дві частини - адміністративну і виробничу.

В адміністративній знаходиться шоу-рум і величезний дата-центр на 1200 серверів, який обслуговує виключно потреби фабрики.

Виробнича частина зроблена таким чином, щоб складальні лінії починалися і закінчувалися воротами для паркування фур, які привозять запчастини і відвозять готову продукцію.

Основних складальних ліній дві: на одній збирають моделі зі стандартними конфігураціями, на другий - з нестандартними (наприклад, під замовлення великого корпоративного клієнта або роздрібної мережі).

Йде збирання комп'ютерів і серверів

Продукція

До недавнього часу в Польщі випускали корпоративні ноутбуки Dell Vostro і Dell Latitude, корпоративні десктопи, ігрові десктопи серії Alienware і сервери.

Правда, збірку ноутбуків Dell недавно перенесли в Китай, так що мобільну техніку зараз на заводі не збирають. Втім, на експозиції шоу-руму Лодзинського заводу це не відбилося. Там виставлено все, що випускає корпорація Dell - починаючи від проекторів і закінчуючи планшетами.

У шоу-румі лодзинської фабрики Dell

Логістика

У це важко повірити, але на польському заводі Dell ніхто не знає, що таке склад - поляки не ховають «на чорний день» ні запчастини, ні готову продукцію. Справа в тому, що запчастини привозять кожні дві години, а готову продукцію прямо з печі відправляють замовнику. Таким чином, якщо компанії необхідно освоїти новий техпроцес, потрібно лише завезти нові комплектуючі та провести тренінги для персоналу, на які йде кілька тижнів.

Щоб не виникало плутанини, сервери і комп'ютери, призначені для певної країни, складають біля спеціально відведеного для неї складського гейта - і запам'ятати легше, і вантажити в фуру недовго. Наприклад, компьютеи, які відправляють до Німеччини, складають біля гейта №1, для Австрії - біля гейта №2 і т.д.

Основний частина готової продукції розвозять по Європі на вантажівках і, в меншій мірі, транспортними літаками - благо, до великого варшавського аеропорту всього 120 км. Є біля фабрики і залізнична станція, але цей вид транспорту компанія не використовує.

персонал

Сьогодні на лодзинської фабриці працюють понад 1800 осіб. Робота йде в дві зміни, по вісім годин, з невеликими перервами для їжі. Поляки працюють дуже швидко і злагоджено - наприклад, на збірку одного десктопа вони витрачають від 3 до 10 хвилин чистого часу (без урахування тестування).

Отримати місце на фабриці дуже престижно - зарплата тут вище, ніж в середньому по Лодзького воєводства. Якщо ж співробітник заводу отримує профільну освіту, він може отримати посаду в команді інженерів заводу або переїхати в представництво Dell, яке знаходиться у Варшаві. До речі, ніяких проблем з кваліфікованими кадрами на заводі немає: більшу частину відбирають з випускників семи лодзінських ВНЗ, і цей фактор мав велике значення при виборі місця будівництва фабрики.

PS

Залишаючи фабрику, ми помітили великий сміттєвий контейнер, який стояв недалеко від головного входу.

Виявилося, туди складають застарілу або вийшла з ладу техніку для подальшої утилізації. Цікава деталь: в контейнері не виявилося жодного пристрою з логотипом Dell ...

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация