Деміс Руссос: Людина світу

  1. юні роки
  2. Початок кар'єри і політичні проблеми

15 червня міг би виповнитися 71 рік неповторного Деміс Руссос. Найзнаменитіший грецький співак пішов з життя в січні 2015 року, але його прекрасний і миттєво впізнаваний голос, як і раніше залишається з нами. Soyuz.Ru зібрав для вас найцікавіші факти про творчій кар'єрі Руссоса, а також знамениті, маловідомі і просто несподівані відеоролики за участю цього колоритного грека.

Ru зібрав для вас найцікавіші факти про творчій кар'єрі Руссоса, а також знамениті, маловідомі і просто несподівані відеоролики за участю цього колоритного грека

юні роки

юні роки

Найзнаменитіший виконавець з Греції народився 15 червня 1946 року в Єгипті, в місті Олександрії, в грецькій родині. Сім'я майбутнього співака була музичною - батько був класичним гітаристом, а мати - співачкою. Тому не дивно, що при повній підтримці батьків Деміс вивчав музику з самих юних років. З дитинства він співав у церковному хорі грецької православної церкви. Атмосфера Олександрії, в якій ще з давніх-давен панувало змішання мов і культур, також вплинула на музичну освіту хлопчика - крім іншого, він слухав джаз, а також арабську і традиційну грецьку музику. Його першим музичним інструментом стала труба.

Незважаючи на всі музичні захоплення, в юному віці Деміс завжди мріяв стати актором. Він регулярно брав участь у шкільних постановках. Той факт, що сценічна майстерність завжди було з Демісом прекрасно ілюструє наступне відео, зняте італійським телебаченням в 1975 році - на ньому співак танцює сіртакі разом з поп-дівою Рафаелло Карой.

Коли Деміс було 15 років, в Єгипті стався Суецький криза, іноземні організації почали закриватися, і сім'ї Руссос довелося бігти з Єгипту до Греції, захопивши лише найнеобхідніше. В Афінах юний Деміс щосили намагався підтримати своїх збанкрутілих батьків. Щоб принести хоч якісь гроші в сім'ю, він почав грати на трубі в джазових ансамблях, а потім на бас-гітарі в різних поп-групах. Одного разу у вокаліста його тодішньої групи пропав голос, і Деміс довелося вийти до мікрофона на парі пісень - в цей момент він зрозумів, що може не тільки грати на музичних інструментах!

Одного разу у вокаліста його тодішньої групи пропав голос, і Деміс довелося вийти до мікрофона на парі пісень - в цей момент він зрозумів, що може не тільки грати на музичних інструментах

Початок кар'єри і політичні проблеми

Початок кар'єри і політичні проблеми

Перша поп-група, до якої приєднався Руссос, називалася The Idols. Саме в цьому колективі він познайомився зі своїми майбутніми колегами по групі Aphrodite's Child - Евангелосом Папатанассіу (який на той момент був уже досить відомий в Греції під ім'ям Вангеліс), барабанщиком Лукасом Сідерасом і гітаристом Сильвером Кулуріс.

На жаль, проблеми, пов'язані з політикою, продовжували переслідувати Руссоса і його друзів. У 1967 році Греції прийшли до влади так звані «чорні полковники», і в умовах військової диктатури перспектив для занять рок-музикою практично не залишилося. Руссос, Вангеліс і їх музичні соратники вирішили покинути країну. Пунктом призначення юних музикантів був Лондон, в якому на той момент відбувалося все найцікавіше і найважливіше в рок-музиці. Однак на в'їзді в країну музикантів, у яких не було ні грошей, ні конкретних планів, просто розгорнули і відправили літаком ... в Париж.

У французькій столиці музикантам вдалося домогтися контракту з солідним звукозаписним лейблом Philips. І хоча за контрактом їм були покладені зовсім вже смішні гроші, це був хоч якийсь шанс записати свою власну пластинку. Однак і тут групу чекали складності, пов'язані з політикою. У той самий час, коли греки готувалися до старту своєї музичної кар'єри, Париж був охоплений студентськими заворушеннями. Першу ж сесію звукозапису довелося відкласти через те, що в місті відбувалися заворушення.


«Дитя Афородіти» заявляє про себе

«Дитя Афородіти» заявляє про себе

Aphrodite's Child: Лукас Сідеріс, Вангеліс і Деміс Руссос

Першим синглом групи, що отримала назву Aphrodite's Child ( «Дитя Афродіти»), стала пісня "Rain and Tears" ( «Дощ і сльози»). Ця витончена і піднесена композиція відразу стала грандіозним хітом у багатьох європейських країнах і розійшлася більш ніж мільйонним тиражем. В основу пісні ліг «Канон ре мажор» німецького композитора епохи бароко Йогана Пахельбеля, а автором тексту виступив Борис Бергман - англійський поет і письменник російського походження. Однак, якщо вірити Деміс Руссос, текст пісні має мало спільного з романтичними почуттями: «Ідея" Rain and Tears "виникла після того, як поліція використовувала бомби зі сльозогінним газом під час студентських демонстрацій. Бомби утворювали «дощ», від якого на очі наворчівалісь сльози ».

Успіх синглу "Rain and Tears" і першого альбому групи, "End Of The World" , Дозволив Aphrodite's Child записати свій другий альбом, "It's Five O'Clock", в Англії - на тій же самій студії Trident, де The Beatles записували свою пісню "Hey Jude". І сам альбом, і заголовна пісня, випущена на окремій пластинці, знову були прийняті з захопленням слухає публікою.


Кінець світу чи кінець групи?

Однак всередині групи не все було так гладко. Між Вангелісом і Руссосом назрівав конфлікт: Вангелісом було цікавіше сидіти в студії і працювати над новою музикою, ніж виступати на сцені, проте Руссос не міг собі дозволити припинення гастролей - на відміну від Вангеліса він не складав пісень, не отримував авторських відрахувань, і тому головним джерелом його доходу залишалися живі виступи. На перших порах конфлікт між лідерами колективу було врегульовано мирним шляхом - Вангеліс залишився в студії сидіти над музикою, а Руссос поїхав на гастролі з Aphrodite's Child і запрошеним клавішником (на представленому нижче відеофрагменті Вангеліс прістуствует).

Однак по-справжньому розколов групу наступний проект Вангеліса, дуже амбіційний альбом «666» - адаптація Одкровення Іоанна Богослова в стилі прогресив-рок. Руссос і решта музикантів Aphrodite's Child виступали проти ідеї такого серйозного і складного альбому, вони вважали, що група повинна триматися ближче до ліричної поп-музиці, яка принесла їм комерційний успіх і визнання масового слухача. Під час роботи над альбомом Руссос і Вангеліс практично не розмовляли один з одним.

Одержаний подвійний альбом вийшов настільки експериментальним і не схожим ні на що з сучасної йому музики, що компанії звукозапису відмовлялися випускати його. У числі шанувальників диска був навіть сам Сальвадор Далі, який порівнював це монументальний твір зі знаменитим собором Саграда Фамілія в Барселоні. До того моменту, коли альбом був нарешті випущений в 1972 році, групи Aphrodite's Child вже не існувало.

Деміс Руссос: «Я одержимий числом 666, тому що кращий спосіб боротися зі ворогом - знати його, і звичайно ж, мій ворог - диявол, як і ворог будь-якого нормального людини. Я православний, але я дуже відкритий. Я дуже поважаю єврейський Талмуд, тому що я його читав, і я також читав Коран ».


Початок сольної кар'єри

Початок сольної кар'єри

Перший сольний сингл Деміса Руссоса, знаменита пісня "We Shall Dance", вийшов в 1971 році. У записі композиції взяли участь музиканти Aphrodite's Child Лукас Сідерас і Сільвер Кулуріс, і тому не дивно, що вона звучить як ще один номер Aphrodite's Child «ліричного» зразка. Текст до пісні написав вже знайомий нам Борис Бергман, а музику - сам Руссос, довівши, що він вміє складати мелодії не гірше свого колеги Вангеліса. Сингл увійшов на перший сольний альбом Руссоса, "Fire And Ice" (в деяких країнах він вийшов під назвою "On The Greek Side Of My Mind"). Як не дивно, ні сингл, ні альбом серйозного успіху в чартах не мали.

Прорив в кар'єрі Руссоса настав з виходом другого альбому, "Forever And Ever", в 1973 році. І сам альбом, і обидва синглу з нього (титульний номер і "Goodbye My Love, Goodbye") очолили чарти в ряді європейських країн.

До середини 70-х років кар'єра Деміса Руссоса досягла піку. Його платівки очолювали хіт-паради по всій континентальній Європі. Телекомпанія BBC навіть зняла про нього документальний фільм «Феномен Руссоса», хоча британський успіх співака на той момент був досить скромним. Тим не менш, платівка з музикою з фільму очолила британський чарт, принісши співакові довгоочікуваний сольний успіх на туманному Альбіоні. У той же час Америка так і не підкорилося Руссос. Однак життєлюбний грек, який не соромився ні свого коріння, ні своєї комплекції і, здавалося, являв собою справжнє уособлення сибаритства, не дуже сумував. Поки музичні критики іронізували над «співочої наметом» і «товстим секс-символом в халаті», любителі легкої музики просто заслуховувалися його піснями, від яких віяло свіжим морським бризом Середземномор'я, романтикою і відпусткою у моря.

У більш пізні роки співак завжди з теплотою згадував музичну епоху, яка принесла йому успіх. У чому ж секрет привабливості старої музики? Думка Руссоса: «Зараз талант знаходиться на службі у технології, але в 60-е і 70-е технології були на службі у таланту».


Людина світу

Людина світу

Незважаючи на всю любов до грецької музики і культури, Деміс Руссос завжди відчував себе «людиною світу» - саме так називався його сольний альбом 1980 року. Можливо, той факт, що в молодості йому два рази довелося стати біженцями, наклав свій відбиток на подальше світосприйняття співака: «Я завжди відчував себе кимсь, у кого немає особливих коренів ніде, і я думаю, що вся моя подальша життя довело це . Я міг би вирушити куди завгодно - приїхати і жити тут, ніяких проблем. Для мене неважливо, де ти знаходишся, важливо з ким ти і як ти себе відчуваєш ». Для виконавця, який говорив на семи мовах, ця заява - не порожні слова.

До початку 80-х років в розпорядженні Руссоса був маєток в околицях Парижа, нерухомість на півдні Франції і особистий літак. Однак співак не сидів склавши руки. Він продовжував випускати нові альбоми, а також боровся з надмірною вагою: за десять місяців 1980 роки йому вдалося скинути вагу з 145 кілограм до 100! Свій досвід він описав в дуже цікавій і повної забавних історій книзі «Питання ваги», що вийшла в 1982 році, миттєвої стала бестселером і з тих неодноразово перевиданий.

У 70-е і 80-е році Руссос не припиняв періодичне співпрацю з Вангелісом. Колишній колега по Aphrodite's Child взяв активну участь в роботі над альбомами Руссоса "Magic" (1976), "Demis" (1982) і "Reflection" (1984), на останньому з яких до них навіть приєднався колишній гітарист Aprodite's Child Сільвер Кулуріс. У свою чергу, Руссос в 1982 році взяв участь у записі нині культового саундтрека Вангеліса до не менш культовому фільму Рідлі Скотта «Той, що біжить по лезу» - його вокал можна чути на композиції "Tales Of The Future". У той час участь Руссоса не було відзначено на вихідних даних пластинки, і лише через багато років ця прикра помилка була виправлена ​​на перевиданнях диска. Цікаво, що деякі фрагменти саундтреку за участю Руссоса досі не видані офіційно. Всі зацікавлені слухачі можуть звернути увагу, наприклад, на музичний супровід до сцени, де Декард вистежує репліканта Зору в нічному клубі Теффі Льюс.


Співак, у якого було все

Співак, у якого було все

14 червня 1985 року Деміс Руссос знову опинився в центрі уваги всього світу - хоча це було увагу, якого йому хотілося уникнути найбільше на світі. Літак рейсу Афіни - Рим, на якому знаходився співак і його дружина Памела, був захоплений терористами ісламістського угруповання Хезболла, які вимагали звільнення ліванських ув'язнених з в'язниць Ізраїлю. Співак перебував у заручниках кілька днів - і навіть зустрів в полоні свій день народження. Терористи поставилися до Руссос з повагою і навіть просили заспівати для них. І хоча багато газет з обуренням повідомили, що співак відповів згодою на їх прохання, сам Руссос завжди заявляв, що для терористів він ніколи не співав і не збирається цього робити.

За словами Руссоса, сумний досвід перебування в полоні у терористів пішов йому на користь - допоміг переосмислити своє життя і з новими силами взятися за музику. Невтомний грек виступав та записувався до кінця свого життя. Звичайно ж, на концертах він ніколи не забував і про свої класичні номери. Чи не втомився він співати "Forever And Ever", - запитав якось Руссоса один з журналістів. Співак відповів:

«Ні. Всі мої пісні - це мої діти, а я не думаю, що будь-який батько коли-небудь може втомитися від своїх дітей. Інакше він поганий батько ».

Сумарний тираж випущених записів Руссоса налічує 60 мільйонів. Його останній альбом, "Demis", вийшов в 2009 році.

Знаменитий співак пішов з життя 25 січня 2015 року в віці 68 років. В одному з інтерв'ю Деміс Руссос сказав:

«Якщо я помру завтра, я не збираюся вмирати по-дурному. Я все бачив. Я все прожив. У мене було все ».

Кінець світу чи кінець групи?
У чому ж секрет привабливості старої музики?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация