Демократичні вибори і політичні партії: виборчі системи і багатопартійність

  1. демократичні вибори
  2. Політичні партії та багатопартійність
  3. виборчі системи
  4. політична ідеологія
  5. Потрібна допомога в навчанні?

Демократичні вибори - один з найголовніших інститутів легітимізації чинного політичного режиму і політичної системи.

демократичні вибори

Демократичні вибори є формою прямої влади народу в демократичному державі. Положення про прозорі демократичних виборах закріплено в Основному законі нашої держави.

Основа демократичних виборів полягає в тому, що всі громадяни, які мають право пасивного або активного виборчого права отримують можливість бути обраним до органів державної влади, а також безперешкодно віддати свій голос за політичну силу (при пасивному виборчому праві).

Ніхто не має право впливати на політичні уподобання громадян, або ж впливати на хід виборів шляхом фальсифікації результатів голосування, або іншими протизаконними методами.

Політичні партії та багатопартійність

Політична партія - це ієрархічна політична організація, метою діяльності якої є придбання політичної влади в органах державної влади, а також в органах місцевого самоврядування.

Багатопартійність - ключова ланка демократії. Багатопартійність є політичною систему, при якій існує безліч політичних партій, кожна з яких теоретично має рівними шансами отримати більшість місць в парламенті.

У країні, в якій відсутній багатопартійність, домінантною є виключно одна партія, члени якої узурпують політичну владу.

виборчі системи

Виборчі системи - це сукупність норм права, що регулюють хід виборів в державі. Розрізняють три види виборчих систем: мажоритарна, пропорційна і змішана.

Основою пропорційної виборчої системи є те, що кількість місць в парламенті розподіляється в процентному співвідношенні до кількості набраних в результаті виборів голосів виборців.

Мажоритарна система передбачає голосування за кандидатів в окремих регіонах. Змішана система включає в себе елементи як мажоритарної, так і пропорційної системи голосування.

політична ідеологія

Політична ідеологія є однією з найпотужніших форм політичної свідомості. Політична ідеологія - це чітко сформульована доктрина, яка містить в собі ідеї, близькі частини суспільства.

Дуже часто політичну ідеологію розглядають як вид корпоративного свідомості, яка відображає виключно групову точку зору стосовно політичного і соціального розвитку в державі.

Багато політиків використовують політичну ідеологію з метою підпорядкувати громадську думку своїм ідеям. Яскравим прикладом тому є ідеологія Третього рейху.

Потрібна допомога в навчанні?


Демократичні вибори - один з найголовніших інститутів легітимізації чинного політичного режиму і політичної системи

Попередня тема: Громадянське суспільство і правова держава: основні риси громадянського суспільства
Наступна тема: & nbsp & nbsp & nbsp Участь громадян у політичному житті: політичний процес і політична участь, політична культура

Потрібна допомога в навчанні?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация