ДЕНЬ АНГЕЛА

  1. Радійте тому, що імена ваші написані на небесах. Євангеліє від Луки (X, 20)
  2. Молитва небесному покровителю

Привіт Гість Привіт Гість День Ангела, іменини, імена жіночі, імена чоловічі, пошук імені  Радійте тому, що імена ваші написані на небесах
День Ангела, іменини, імена жіночі, імена чоловічі, пошук імені

Радійте тому, що імена ваші написані на небесах. Євангеліє від Луки (X, 20)

В наше життя повертається чудове свято - іменини.

Як і багато інших культурних традиції, святкування іменин останні десятиліття перебувало в забутті, більш того, в 20-30-х роках було піддано офіційному гонінню. Правда, викорінити вікові народні звички виявилося важко: до сих пір на день народження вітають іменинника, а якщо винуватець торжества зовсім юний, співають пісеньку: "як на ... іменини спекли ми коровай". Тим часом, іменини - свято особливе, який можна було б назвати днем ​​духовного народження, так як він пов'язаний насамперед з таїнством Хрещення і з іменами, які носять наші одноіменні небесні покровителі.

Традиція святкування іменин відома на Русі з XVII століття. Зазвичай напередодні свята родина іменинника варила пиво, пекла іменинні калачі, пироги і короваї. В день самого свята іменинник зі своїми рідними ходив до церкви на службу, замовляв молебень за здравіє, ставив свічки і прикладався до ікони з ликом свого небесного покровителя. Днем друзям і родичам розносилися іменинні пироги, причому часто начинка і величина пирога мала особливий сенс, який визначається характером відносин іменинника і його близьких. Увечері влаштовувався святкову вечерю.

Особливо пишно справлялися царські іменини (день Тезоіменитства), які вважалися державним святом. У цей день бояри і придворні були до царського двору з тим, щоб піднести подарунки і взяти участь в святковому бенкеті, за яким співали многоліття. Іноді цар особисто роздавав пироги. Народу розносилися величезні іменинні калачі. Пізніше з'явилися інші традиції: військові паради, феєрверки, ілюмінація, щити з імператорськими вензелями.

Після революції з іменинами почали серйозну і планомірну ідеологічну боротьбу: обряд хрещення був визнаний контрреволюційним, і його спробували замінити на "Октябрини" і "Звєздін". Був детально розроблений ритуал, при якому новонародженого в суворій послідовності вітали жовтеня, піонер, комсомолець, комуніст, "почесні батьки", іноді немовляти символічно зараховували до профспілки і інш. Боротьба з "пережитками" доходила до анекдотичних крайнощів: так, в 20-х роках цензура заборонила "Муху-цокотуха" К. Чуковського за "пропаганду іменин".

Але все повертається на круги своя, і ми знову вітаємо наших рідних і знайомих з Днем Ангела (ця назва іменин нагадує про те, що в старовину небесних покровителів іноді називали Ангелами їх земних тезок; не можна, однак, змішувати святих покровителів з Ангелами-Охоронцями, посилаються для піклування і охорони людей). Традиційно День Ангела відносять на той день пам'яті одноіменного (тезоіменитого) святого, який слідує безпосередньо за днем ​​народження, хоча існує і традиція святкування іменин в день пам'яті самого прославленого одноіменного святого, наприклад, Св. Миколая Чудотворця, апостола Петра, Св. Олександра Невського і т. д. у минулому іменини вважалися важливішим святом, ніж день "тілесного" народження, крім того, у багатьох випадках ці свята практично збігалися, т. к. традиційно дитини несли хрестити на восьмий день після народження: в осьмой день - це символ Небесного Царства, до якого долучається охрещуваний людина, в той час як число сім - древнє сакральне число, що позначає створений земний світ. Хрестильні імена вибиралися за церковним календарем (святцях). За старим звичаєм вибір імені був обмежений іменами святих, пам'ять яких святкувалася в день хрещення. Пізніше (особливо в міському товаристві) від цього суворого звичаю відійшли і стали вибирати імена, керуючись особистим смаком і іншими міркуваннями - в честь родичів, наприклад.


Молитва небесному покровителю

Моли Бога за мене, святий угоднику Божий (ім'я), бо я щиро до тебе прибігаю, швидкому помічникові і молитовника за душу мою.


День Ангела, іменини, імена жіночі, імена чоловічі, пошук імені

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация