День пам'яті святої Марії Магдалини

  1. походження святий
  2. Марія Магдалина і Христос
  3. проповідницька діяльність

Ім'я «Марія» в біблійній традиції, як правило, асоціюється у всіх без винятку з жінкою, яка здійснила колись на світло Богонемовля, з доброї волі і завіту Бога Отця приніс себе в жертву в спокутування гріхів людства. Однак крім Пречистої Діви той же ім'я носила ще одна представниця прекрасної статі, зцілена Сином Божим від бісів блуду. Мається на увазі свята рівноапостольна Марія Магдалина. День пам'яті Марії Магдалини Церква постановила святкувати щорічно 4 серпня.


Зміст статті:


походження святий

Марія народилася і виросла в містечку Магдала, на узбережжі Геннісаретського озера, що на півночі Ізраїлю. Звідси і прізвисько святий «Магдалина», яке розшифровується як «уродженка міста Мигдал-Ель». Якщо говорити про буквальне значення топоніма, то його можна охарактеризувати словом «вежа». Саме так розшифровуються єврейський термін «migdal» і арамейська - «magdala». Вежа є благородним, лицарським символом, тому смисловий відтінок його було перенесено в епоху Середньовіччя на образ мироносиці Марії Магдалини. Майбутня послідовниця Христа з'явилася на світ приблизно в кінці I ст. до н.е. - поч. I в. н.е.


Про сім'ю, в якій виховувалася Марія, а також про дитячі, підліткових роках і юності її історикам нічого невідомо, а якщо відомо, то до широкої публіки ця інформація донесена була. Зате є підтвердження того, що в минулому, до доленосної зустрічі з Ісусом Христом, зазначена жінка вела гріховне, розпусне життя. Напевно всі пам'ятають епізод з Біблії, де Син Божий пропонує кинути людям з ополчилися проти Марії Магдалини натовпу камінь в останню, якщо хто з них безгрішний. Ісус очистив жінку від нечистих духів, що провокують її на вчинення розпусти: бісів, що сидять в Марії, виявилося рівно сім, згідно з церковним переданням. Після цього Марія Магдалина залишила все і пішла за Месією в числі інших жінок-мироносиць, ставши його старанною ученицею.


Марія Магдалина і Христос

Марія Магдалина виділялася серед жінок, що були послідовниками Ісуса. Вона проявляла про Христа зворушливу, майже ніжну турботу, вірою і правдою служила йому, не залишала ні за яких обставин. Єдиною людиною, яка перебувала поруч з Сином Божим, коли того взяли під варту, була саме Марія Магдалина. Не можна сказати, що вона не відчувала страху - напевно відчувала. Але якщо учні Ісуса піддалися цьому почуттю, а апостол Петро під впливом його відрікся від Месії, то в серці мироносиці Марії любов до Вчителя виявилася сильнішою боязні за власне життя. Разом з Богородицею, матір'ю Христа, Магдалина стояла біля хреста, на якому розпинали Сина Божого, разом з нею жінка журилася, розділяючи велику біду Пречистої Діви. А в мить, коли серце Ісуса один з воїнів проколов списом, серце Марії вибухнуло нестерпним болем.


У Святому Письмі сказано, що тіло Христа з розп'яття зняли Йосип і Никодим, після чого воно було оповите, згідно іудейським звичаєм, тонкою тканиною, просоченою пахощами і званої плащаницею. Десь опівночі Никодим і Йосип, перебуваючи в цілковитому мовчанні, понесли тіло Учителя до скелястого підніжжя гори Морія. Там в кам'яній стіні був висічений труну, де ще ніхто ніколи не лежав. Вхід в печеру затуляв величезний камінь. Слуги відвалили його і тіло Ісуса було внесено в труну, належить на кам'яний гладкий виступ всередині печери. При всьому при цьому були присутні Пресвята Богородиця і Марія Магдалина. Коли люди вийшли назовні, камінь знову був привалі до входу в труну.


Марія Магдалина перша побігла до місця упокоєння свого Вчителя на наступний день після суботи. Вона несла пахучі масла, щоб намастити по іудейської традиції тіло Месії, щоб дати йому таким чином останню шану. Який же був жах жінки, коли та побачила, що камінь відвалений від гробу каменя, де лежав Христос. Марія кинулась, ридаючи, до учнів Ісуса: Іоанну і Петру. «Забрали Господа з гробу, і не знаємо, де поклали Його» - ось, що сказала їм Магдалина. Чоловіки, негайно, пішли за мироносицею до Гроба Господнього, але не побачили там Христа - лише матерія лежала на камені, куди їх було покладено Учитель, акуратно згорнута.


Тоді в глибокому мовчанні, не знаючи, що робити, учні пішли геть, а Марія Магдалина залишилася одна-однісінька. Жінка стояла біля Гробу і плакала. Скорбота і незнання мучили її серце. Вона заглянула в усипальницю і на свій подив побачила двох ангелів у білих шатах, що сидять на камені всередині печери. Ангели запитали Марії, чому та плаче. Магдалина відповідала: «Забрали Господа мого, і не знаю, де поклали Його». Потім жінка обернулася і побачила Ісуса, який стояв позаду неї. Однак Марія не впізнала в даному людині свого Вчителя - подумала, що перед нею садівник. Христос поставив Марії той же питання. Мироносиця відповідала: «Пане! Якщо ти виніс Його, скажи мені, де ти поклав Його, і я візьму Його ». І раптом почула з вуст псевдо-садівника дорогий голос, який вимовив її ім'я. Тоді з криком «Учитель» Марія, дізнавшись, нарешті, Ісуса, кинулася до ніг Месії. Христос же велів Магдалині до себе не торкатися, а йти до учнів і повідомити тим про швидке сходження Сина Божого до Бога Отця на небеса.


Окрилена щастям, Марія Магдалина побігла виконувати заповіт Ісуса. Прибувши на місце, вона з блаженним захоплено вигукнула, звертаючись до учнів: «Христос Воскрес! Він воістину Син Божий! Я бачила Господа! Він говорив зі мною! ». Скорбота з серця жінки зникла без сліду, повністю замінив величезною радістю. Таким чином, перша в світі проповідь про воскресіння належала саме мироносиці рівноапостольної Марії Магдалини.

проповідницька діяльність

Якщо вірити переказам, то їм Євангелію, здійснене святий, цим не обмежилася. Після того, як апостоли з Єрусалиму розійшлися хто куди з місією проповідництва, Марія вирушила з аналогічною місією в Рим, суцільно населений язичниками. Там вона розповідала людям про Христа і несла оточуючим Слово Боже. Коли ж зустрічалися Марії не вірять в почуте особи, їм жінка говорила те ж, що і апостолам: «Я бачила Господа! Він говорив зі мною! ». Так, проповідуючи, вона обійшла уздовж і поперек всю Італію.


Зрештою, Марія Магдалина розповіла про життя і чудеса Сина Божого, а також про його воскресіння римського імператора Тиверія. Правитель не повірив жінці і заявив, що йому потрібні докази сказаного. Тоді Марія взяла в руки яйце і подала Тиверія зі словами «Христос Воскрес!». На очах у імператора біле яйце забарвилося в червоний колір. Так, завдяки мироносиць і вірною учениці Ісуса, з'явилася великодня традиція фарбувати яйця до світлого свята Великодня - Христового Воскресіння і дарувати їх одне одному. Звичай цей набув поширення серед християн усього світу.

Марія Магдалина проповідувала Слово Боже до самої смерті. Досягнувши похилого віку, вона оселилася в Ефесі - місті Малій Азії. Там вона продовжувала нести в маси вчення Христа і допомагала Іоанна Богослова в написанні Євангелія. Церковний переказ називає Ефес місцем спочинку і поховання Марії Магдалини. Мощі святої спочатку були перевезені до Константинополя (X століття), потім потрапили в Рим. Сьогодні часткам мощей Марії можна поклонитися у французькому Проваже, в Єрусалимі та на Афоні.

Ми сердечно вітаємо всіх зі святом, з Днем пам'яті Марії Магдалини!

Автор: Пономаренко Надія
Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий сайт www.inmoment.ru обов'язкова!

Теги: Марія Магдалина , День пам'яті Марії Магдалини

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация