День Жовтневої революції в Бресті

  1. Схожі статті:

За Радянського Союзу демонстрація 7 листопада в місті над Бугом була строго обов'язкове: на підприємства і в організації зверху спускали рознарядки, скільки людина має увійти в колону, які транспаранти, чиї портрети нести, аж до повітряних кульок.

За Радянського Союзу демонстрація 7 листопада в місті над Бугом була строго обов'язкове: на підприємства і в організації зверху спускали рознарядки, скільки людина має увійти в колону, які транспаранти, чиї портрети нести, аж до повітряних кульок

Там в свою чергу рознарядку спускали до цехів і дільниць. Те ж саме - з вузам, училищам і школам ... Коротше, була «обязаловка», яку потрібно було відбути. Невихід на демонстрацію погрожував неприємностями: зняттям преміальних, доганами, спасенними бесідами і т.д.

д

Але тим не менше при всьому цьому, коли люди в колонах підходили до площі Леніна, в них панував святковий настрій, а біля пам'ятника Леніну стояла трибуна, на якій можна було побачити керівників обкому і міськкому КПБ, обласного та міського виконкомів. В цей час звучав репортаж про трудові колективи, які на неї вступали, підготовлений на обласному радіо і напередодні вичитаний і відредагований в міськкомі партії.

В цей час звучав репортаж про трудові колективи, які на неї вступали, підготовлений на обласному радіо і напередодні вичитаний і відредагований в міськкомі партії

Сьогодні цього немає. Сьогодні, 7 листопада, на святково прикрашеній прапорами площі зібралося близько сотні людей, яких ніхто не зганяв і не примушував прийти. Але яких! Сєдих, навчених і переконаних у справедливості цього свята. Вони представляли дві групи: комуністів старої гвардії - членів КПРС, Компартії Білорусі, членів нової Партії комуністів Білоруської, пізніше перейменованої в Партію лівих «Справедливий світ». Зауважимо, незважаючи на державне свято, ніхто з обласної і міської «вертикалі» в урочистостях біля пам'ятника Леніну не брав участі.

Зауважимо, незважаючи на державне свято, ніхто з обласної і міської «вертикалі» в урочистостях біля пам'ятника Леніну не брав участі

Єдиний її внесок, мені здається, була участь Брестського міського духового оркестру під керуванням Валерія Коваля: «Все вище і вище, і вище ...».

Після виконання гімну Республіки Білорусь корзини квітів поклали делегації від членів КПРС, Компартії Білорусі і Партії лівих «Справедливий світ». Ніяких промов ніхто потім не вимовляв.

«Реальний Брест» взяв кілька інтерв'ю, перше з яких - у колишнього секретаря Брестського обкому КПБ 83-річного Олексія Петровича Саєнка:

«Реальний Брест» взяв кілька інтерв'ю, перше з яких - у колишнього секретаря Брестського обкому КПБ 83-річного Олексія Петровича Саєнка:

- Ви давно ходите на ці заходи?

- Завжди, коли здоров'я дозволяє.

- Чим для Вас є День Жовтневої революції?

- Це великий день. Це день всього мого життя: завдяки йому, я став людиною, громадянином. Я люблю свою країну, людей за те, що все, що зроблено, зроблено завдяки Жовтню. А на демонстраціях з приводу 7 листопада було весело, святково, коли обговорювали, ділилися враженнями, спілкувалися. Це велика справа - спілкування людей.

- Ви залишилися членом КПБ і не здали свій членський квиток?

- Ні, я його не здавав, і вважаю себе комуністом. Я вступив в партію в 25 років, після закінчення в 1953 році одного з ленінградських інститутів.

Ви не читали вчорашнє звернення Президента? Він сказав дуже хороші слова на адресу Жовтня: «Ми завжди будемо підтримувати це велике свято!»

»

А ось що сказав з приводу 7 листопада перший секретар обкому Білоруської партії лівих «Справедливий світ» Леонід Майструк:

- Сьогоднішня 96-а річниця Великої Жовтневої соціалістичної революції - це, дійсно, історичне свято. Він завжди був червоним днем календаря в історії Радянського Союзу. Це свято до цих пір залишився, але, на жаль, в умах людей він не до кінця озвучений для молоді в вузах і школах.

Цей день дав можливість розвитку національно-визвольного руху в усьому світі. Країни Європи і світу в цілому, завдяки Жовтневої революції, зуміли захистити соціально-економічні права трудящих, і капіталістичний світ пішов шляхом соціально орієнтованої економіки. На жаль, ми не можемо похвалитися таким захистом в нашій країні, де багато соціально-економічні проблеми перекладаються на плечі трудящих.

Наша партія своєю кінцевою метою ставить побудову соціалізму, розвиненого соціально орієнтованої держави - з регульованою економікою, захистом прав трудящих в галузі освіти, охорони здоров'я. Ми бачимо, що зараз держава приділяє недостатньо уваги питанням соціального захисту своїх громадян. Зокрема, низькі пенсії не дозволяють самотньою сім'ї виживати в умовах непомірного зростання цін на продукти харчування і комунальні послуги. Зрештою чиновник повинен служити для народу, а не народ для чиновника.

У свою чергу 80-річний член КПРС Віктор Андрійович Козюра наголосив:

- На тлі зубожіння народу, коли дорожчає світло, тепло, газ, проходить велика кількість святкових заходів, Презетація, зустрічей, будуються спортивні споруди. Порівняємо, за радянських часів в Білорусі було в 4 рази менше спортивних споруд. А ми зараз з підгорнутим животом повинні йти на спортивні заходи: кататися на льоду, плавати в басейнах. У той же час щеплення проти грипу зробили платними ...

... Пам'ятається, при Радянському Союзі, день скоєння Великої Жовтневої соціалістичної революції з 1918 року відзначався як державне свято протягом двох днів, 7 і 8 листопада. У Білорусі він відзначається тільки 7 листопада, тобто сьогодні.

Ставитися до цієї дати можна по-різному. Зараз в побут увійшло слово «переворот»: мовляв, більшовики на чолі з Леніним скористалися моментом, зібралися в купу, підключили п'яних матросів і взяли штурмом Зимовий палац, де засідав Тимчасовий уряд.

Насправді, якщо б не було причин для революції, то її б просто не відбулося.

Насправді, якщо б не було причин для революції, то її б просто не відбулося

У Росії свято поступово втратив своє значення. Хронологія подій така: у 1990 році на Червоній площі пройшов останній парад у відзначенні річниці революції; в 1992 року 8 листопада стало робочим днем, хоча 7 листопада залишилося вихідним; в 1996 році 7 листопада отримала нову назву - День злагоди і примирення; в 2005 році в Росії заснували День народної єдності, який відзначається 4 листопада, і 7 листопада стало звичайним робочим днем.

Однак в Білорусі досі святкують День Жовтневої революції. Правда, трактування подій придбала інший відтінок. Зокрема, підкреслюється, що завдяки революції білоруський народ знайшов державність.

реальний Брест

Схожі статті:

Виставка «Історія і традиції 4 бронетанкового батальйону» проходить в Бресті

У Бресті для вуличних музикантів сьогодні відкрили майданчик

Рогачук: Я чекаю пропозицій від брестчан за новими культурним заходам в нашому місті

Анна Яцкевич: нашу культуру і історію ми повинні знати в обличчя

Чим для Вас є День Жовтневої революції?
Ви залишилися членом КПБ і не здали свій членський квиток?
Ви не читали вчорашнє звернення Президента?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация