День в історії 16 грудня, Бостонське чаювання, Перша згадка про Молодечно, клуб «Мілан», Іван Ахремчик, народився Філіп Дік, Крістіан Діор відкрив у Парижі модний будинок, тридцять восьма серія аніме-серіалу «Покемон»

Білоруські автомобілісти провели вихідні з користю, вони активно збирали підписи проти нового податку - держмита з власників авто. А ось 16 грудня 1773 року, 340 років тому, американські колоністи викинули в гавань Бостона ящики з чаєм в знак протесту проти податку на чай, введеного Великобританією. Подія, відоме згодом як Бостонське чаювання, стало початком Американської революції і викликало гостру політичну кризу. Про це та інші події 16 грудня в проекті порталу www.interfax.by День в історії.

Бостонське чаювання сталося з двох причин: фінансові проблеми в Британській Ост-Індської компанії і безперервні розбіжності про ступінь парламентської влади над Британськими американськими колоніями. Британський уряд видало «Чайний закон», що дозволив Ост-Індійської компанії продавати чай в північноамериканських колоніях за ціною вдвічі нижчою, ніж раніше, а також дешевше, ніж у Великобританії і у будь-яких місцевих чайних торговців і контрабандистів. У Бостоні розцінили вибіркову скасування податків на чай як чергову спробу Великобританії зупинити рух за незалежність в колоніях.

Семюел Адамс - лідер американської революційної угруповання «Сини свободи» і його сподвижники закликали вантажоодержувачів чаю Ост-Індійської компанії припинити свою діяльність. Склади, лавки і навіть вдома не побажали підтримати заколот піддавалися погромам.

16 грудня три корабля з дешевим британським чаєм стояли в Бостонському порту в очікуванні розвантаження. Місцева влада не дозволили кораблям відправитися назад до Британії. Тоді мітингувальники, переодягнувшись в костюми індіанців племені могавков для маскування, протягом трьох годин скинули 342 ящики чаю в воду. Перевдягання в воїнів-могавков було дуже символічно - це показало, що борці ототожнюють себе з Америкою.

Перша згадка про Молодечно прозвучало в присяжні листи від 16 грудня 1388 року новгород-сіверського князя Дмитра Альгердовіча великому князю Великого князівства Литовського Ягайло.

Назва міста походить, швидше за все, від річки Молодачанкі, яка зникла після меліоративних робіт. У ХV ст. на річці побудували дерев'яний замок, який неодноразово страждав від пожеж і був зруйнований в XVIII в. В кінці XVI ст. Молодечно входило в 20-ку найбільших міст Великого князівства Литовського. У різний час міст володіли литовські магнати Заславські, Мстиславська, Огинські.

Архів міста зберігає документи з історії Молодечно, починаючи з 20-х років ХХ століття. Основні ж матеріали чекають своїх дослідників в архівах Литви, Росії, Польщі.

Кінці 1899 року. Заснований футбольний клуб «Мілан». Першим тренером команди став Герберт Кілпін. Саме він придумав форму клубу і її кольору: чорний і червоний. Червоний колір символізував диявола, покровителя команди, а чорний - небезпека, яка загрожувала всім його суперникам. Прізвисько до команди приліпилося моментально - «Дияволи». Емблемою клубу став щит із зображенням герба міста Мілана - пурпурного хреста на білому полі.

На сьогоднішній день італійський професійний футбольний клуб «Мілан» є одним з найбільш титулованих клубів світу і входить в десятку футбольних клубів з найвищими доходами.

1903 рік 1903 рік. У Мінську народився Іван Ахремчик, живописець, народний художник Білорусі, професор. Працював в області портрета, тематичної картини, пейзажу, монументального живопису. Одна з кращих його робіт - «Захисники Брестської фортеці».

Ахремчик очолював кафедру «Малюнок, акварель і скульптура» Білоруського політехнічного інституту. «Це величезна удача, що багато років він навчав малюванню майбутніх архітекторів на нашому факультеті, - згадують сучасники художника. - Отримавши прекрасну освіту в Москві, Іван Йосипович у своїй творчості продовжував традиції російської академічної школи, яка особливо строго сповідувала малюнок, його ретельне побудова, причому не за зовнішніми ознаками, а за внутрішньою логікою: скелет і м'язи. Це добре видно в його роботах. Програмна картина Ахремчик "Захисники Брестської фортеці" майже канонічна. Фігури ідеальні в своїх пропорціях, закінчених рухах, вони вивірені, виразні, підпорядковані головній темі картини. Детально опрацьовані обсяг, форма, пейзаж, антураж, особи, їх вираження ».

Ім'я Ахремчик присвоєно Республіканському коледжу мистецтв в Мінську.

16 грудня 1928 року в Чикаго народився   Філіп Дік,   один ізсамих сильних фантастів ХХ століття 16 грудня 1928 року в Чикаго народився Філіп Дік, один ізсамих сильних фантастів ХХ століття. Його надзвичайний письменницький дар дозволяє створюваним фантазіям здійснюватися в альтернативних реальностях. Все це викликало захоплення читачів і призводить до сих пір - у Філіпа Діка армія шанувальників. «Раніше фанати наукової фантастики були просто тролями, дурників. Дивовижно неосвічені люди з великими дивацтвами. Тому я читав наукову фантастику потайки », - говорив сам письменник.

Найвідоміші його твори: «Той, що біжить по лезу бритви», «Убік», «зберігати машина», «Чи мріють андроїди про електроовець?», «Особлива думка» та інші.

«Сфера інтересів Діка - це розпад, а його повісті починаються з вихідної гармонії і закінчуються станом повної деструкції, - писав Станіслав Лем про творчість Діка. - Але це руйнування не супроводжується громами і блискавками і викликано не війнами і стихійними лихами, хоча Дік їх теж описує. Будинки, міста, цивілізації, планети перетворювала на руїни ціла армія фантастів. Дік йде далі: він руйнує реальність. Його твори можна назвати об'єктивізованими проектами внутрішніх конфліктів, це доводить той факт, що серед героїв Діка безліч наркоманів, истериков, манекенів, керованих на відстані людським розумом, фанатиків, однак серед них немає жодного божевільного. Це і зрозуміло, так як він поміняв правила гри на протилежні: його персонажі залишаються внутрішньо нормальними всупереч оточуючого їх світу, бо цей світ вражений божевіллям, він розкладається, розпадається на окремі шматки, подібно мозку шизофреніка, але вони, мешканці світу, летячи в прірву на останньому уламку реальності, зберігають здоровий глузд. Дік руйнує світи своїх героїв, але вони виходять з цієї катастрофи цілими і неушкодженими ».

16 грудня 1946 року 41-річний Крістіан Діор відкрив у Парижі модний будинок. У своїй першій же колекції 1947 року Діор створив абсолютно нову концепцію New Look. Це була «романтична лінія», з новим варіантом кріноліну, тонкою талією і прилеглим ліфом. Витончені плечі, вузька талія, округлі стегна, що розвіваються довгі спідниці, вуаль, що приховує очі, рукавички і легка хода - цей образ передавав уявлення самого Діора про жіночність.

Здавалося, новий силует, названий New Look, злякає покупця, який звик за роки Другої світової до коротких спідниць і квадратним піджаків, але сталося навпаки. Втомлені від обмежень і злиднів, парижанки із захватом прийняли колекцію.

Саме завдяки своєму оптимізму і гострого інстинкту, що дозволяє йому вгадувати, що потрібно післявоєнної Франції, Діор став одним з тих, хто допоміг повернути Парижу звання столиці світової моди.

16 грудня 1997 в Японії була показана тридцять восьма серія аніме-серіалу «Покемон», яка викликала епілептичний припадок у 686 дітей.

Приблизно на двадцятій хвилині серії в сцені, де Пікачу використовує «Удар блискавки» на антивірус, за сюжетом стався вибух - цей вибух супроводжувався дуже швидкою зміною двох контрастних кольорів - червоного і синього. Зміна кольорів була з частотою в 12 герц, чотири секунди спалаху займали більшу частину екрану, а дві - весь екран. При перегляді цієї сцени у глядачів з'явилися симптоми помутніння зору, головного болю, запаморочення і нудоти.

Хоча багатьом постраждалим стало краще вже в машині швидкої допомоги, більше 150 дітей було госпіталізовано. Експертиза, проведена пізніше, показала, що у 5-10% глядачів були легкі симптоми, при яких госпіталізація була не потрібна. Близько 12 000 дітей також повідомляли про проблеми, проте дослідники скептично поставилися до їх показаннями і схилилися до думки, що така велика кількість постраждалих пояснювалося вже не безпосереднім впливом серії, а масової істерією навколо неї.

Громадський резонанс був величезний. В Японії прибрали з прилавків відеокасети з аніме «Покемон», провели масштабне дослідження технології виробництва мультфільму, в США критикували жорстокість японського аніме, а в Росії припустили, що Японія відчуває новітню зброю масового виробництва.

Ось ще про що варто згадати: 16 грудня - День Світовий німоти і Тиші. За старих часів вважалося, що в цей день, день Іван Мовчальник слід постаратися менше говорити. Адже мовчання - можливість побути наодинці з самим собою, з власними думками, відчути єдність з Богом. Якщо кому дасться в понеділок помовчати, то будьте впевнені, весь рік будете надзвичайно промовисті.

Галина Абрамович

Найвідоміші його твори: «Той, що біжить по лезу бритви», «Убік», «зберігати машина», «Чи мріють андроїди про електроовець?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация