День прав людини - свято 10 грудня поняття прав людини


10 грудня по всьому світу відзначається свято День прав людини. Саме в цей день в 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини.

Основні положення декларації документа в тій або іншій формі повторюються в багатьох міжнародних договорах, в конституціях держав-членів ООН. Звернення до прокурора або його помічникам - один із способів захисту основних прав і свобод, передбачених Конституцією Росії. Але лише в декількох країнах День прав людини є офіційним святом і неробочим днем.


Давайте в День прав людини докладніше торкнемося поняття прав людини.

В юридичній науці існують різні класифікації прав особистості. Права людини - одна з різновидів цих прав. У сучасному розумінні права людини - це невід'ємні властивості, найбільш суттєві можливості розвитку, які визначають міру його свободи. Права людини - складне, багатогранне, філософське, етичне, політологічне і правове поняття. Існує багато граней цього суспільного явища і наукового поняття.


З точки зору походження, права людини є невід'ємними властивостями особистості, що випливають із самої природи і соціальних умов її існування. З точки зору змісту, це міра можливої ​​поведінки особистості, забезпечена правовими нормами і моральними вимогами. Якщо розглядати їх в аспекті співвідношення особистості і держави, то вони служать межею здійснення державної влади. Вся система прав людини гарантує можливість користуватися досягнутої суспільством свободою. Безумовно, кожне право людини належить окремої особистості, невід'ємне від неї і не може бути відчужене яким-небудь способом, але в той же час вся система прав людини має найбільший соціальний зміст. По суті, це - способи захисту людства від численних загроз його існуванню.


За своїм соціальним призначенням права людини - засоби захисту, за допомогою яких людство прагне відобразити загрозу термоядерної катастрофи, екологічної кризи, зупинити зростання міжнародної злочинності і наркомафії, голод і злидні, панівні в багатьох країнах, СНІД та інші небезпечні явища. З точки зору їх реалізації, права людини покликані забезпечити можливості володіння кожною людиною, групами людей, народами і всім людством в цілому певними, найбільш суттєвими матеріальними і духовними благами.


Права людини - одна з вічних проблем людства. Її вирішували протягом тисячоліть, розглядаючи з точки зору політики, права, етики, релігії, філософії. Проблема прав людини вирішувалася по-різному в залежності від епохи, її ідей, традицій, соціальних пріоритетів.

У сучасних міжнародно-правових документах відображений певний стандарт прав людини, який є результатом тривалого процесу формування еталонів відповідно до норм сучасного демократичного суспільства. Протягом тисячоліть людина відвойовував у держави все більше прав для себе, а держава, в свою чергу, все більше визнавало в людині вільну особистість.


Права людини носять природний, природжений характер. Ніхто не може позбавити людину його невідчужуваних прав - на життя і особисту недоторканність, свободу думки, совісті і релігії, на приватну життя і т.д. Одним з основних ознак сучасних прав людини, заснованих на принципах свободи, рівності, справедливості, є їх універсальний характер.

Сучасний світ характеризується тим, що процес розширення прав людини і громадянина відбувається в результаті розвитку норм як національного, так і міжнародного права. Цей двосторонній процес допомагає взаємному збагаченню законодавств і дозволяє підняти планку прав людини на новий рівень. Таким чином, ми бачимо, що проблема прав людини в сучасному світі вийшла за національні рамки і набула міжнародного звучання. Пріоритет прав людини закріплено в універсальних і європейських правових документах.


Права людини і поняття «свобода» зародилися вже в стародавні століття. Перша згадка про свободу зустрічається в XXIV в. до н.е. Права людини існували вже в Стародавній Греції і Стародавньому Римі і закріплювали цінність закону і законності. Вся історія являє собою безперервну боротьбу людини з державою по відвоювання все більших прав і свобод людини, все більших можливостей для законного захисту своїх прав. З кожним етапом розвитку людства правами починають володіти все більша кількість соціальних верств. У сучасному суспільстві кожна людина, незалежно від його положення, має певний набір невід'ємних прав і свобод.


В рамках Європейської конвенції про захист прав людини і основних свобод були вироблені не тільки принципи прав людини, але і механізм, їх захищає. Цей механізм на сьогоднішній день найефективніший в світі, так як він забезпечує конкретну захист порушених прав людини шляхом забезпечення можливості фізичним особам подати скаргу до Європейського Суду з прав людини.

Ми вітаємо всіх зі святом 10 грудня з Днем прав людини!

Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий сайт www.inmoment.ru обов'язкова!

Теги: свято 10 грудня , День прав людини

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация