День святого Миколая 2019

  1. Чому все так люблять Миколи?
  2. Традиції 19 грудня
  3. Ворожіння на день святого Миколая
  4. Ворожіння заміжніх жінок
  5. Прикмети на зимового Миколая
  6. Які подарунки вибирають на свято
  7. Що забороняється робити на свято

День Святого Миколая - незвичайний і добре свято для дорослих і дітей

День Святого Миколая - незвичайний і добре свято для дорослих і дітей. Батьки і діти занурюються в казкову і особливу атмосферу цього старовинного урочистості. Щороку дітлахи чекають і радіють презентів, знайденим під своїми матрацами та подушками. А дорослі 19 грудня на зимового Миколая намагаються згадати традиції проведення святкового дня, а також способи ворожіння і різні знамення, про які їм розповідали ще бабусі.

зміст:

Чому все так люблять Миколи?


Ікони святого споконвіку розміщували біля образів Ісуса та інших шанованих святих. Як ми знаємо, Микола був добрим і великодушним християнином, про його милосердних діяннях до наших часів збереглися розповіді і повір'я. Він рятував від голоду не лише окремих людей, а й цілі міста, допомагав бідним і нужденним в грошах і участі людям. Крім того, Микола був покровителем моряків і дітей, особливо з бідних сімей. Він годував голодних, лікував хворих дітей і намагався всім зробити подарунок.

Традиції 19 грудня


У колишні часи дітлахи направляли свої послання не Дідові Морозу, а саме зимового Миколи. Чому з'явилася ця традиція в день Миколая? Зрозуміло, вона пов'язана з добрими і щедрими справами святого, який завжди обдаровував усіх знайомих і незнайомих малюків солодощами та подарунками. І хоча свято Миколая спочатку був переважно церковним, в окремих країнах він став народним і улюбленим.

Раніше в цей день спозаранку в храмах проходили служби в честь Миколая. Члени сім'ї набували найбільшу свічку і після молитви ставили її Миколі, щоб він цілий рік захищав усіх від негараздів, хвороб і бід. Потім все йшли по домівках або в гості, де сідали за святковий стіл. Так як в цей час ще триває різдвяний піст, то господині частували своїх гостей і домочадців пісними стравами - млинцями, тушкованими грибами, пирогами з яблуками, картоплею з рослинним маслом і цибулею, борщем з дрібною рибкою, різними соліннями, пряниками і печивом з медом.

Молодь, ледь перекусивши, вибігала на вулицю. Там їх чекало катання з гір на санках. Багато сідали в сани, запряжені кіньми. Сани і коней дівчата прикрашали яскравими стрічками і квітами.

З особливим нетерпінням свято чекали не тільки дітлахи, а й молоді незаміжні дівчата. На вуличних гуляннях красуні демонстрували свої найпривабливіші вбрання і взуття, а також сподівалися знайти своїх звужених. А коли починався вечір, то дівчата поспішали зібратися разом, щоб поворожити на долю і дізнатися дату весілля.

Ворожіння на день святого Миколая


Веселі гадання по взуттю

Незаміжні дівчата знімали з ноги туфельку, виходили на ганок і підкидали її в повітря. Згідно з умовами ворожіння, носок туфельки вказував напрям, звідки до дівчини прийде суджений. А ось якщо туфелька падала носком у бік ворожбитів дівчата, то заміжжя в цьому році можна не чекати.

сон

Наші прабабусі вірили, що будь-який сон приходить не просто так. Всі сни є віщими, про щось нас попереджають і відповідають на багато питань. Увечері перед святом молоді дівчата ставили в головах своєму ліжку чашку з колодязною водою, а коли лягали спати, тричі промовляли: «Суджений мій ряджений, чекаю тебе випити чистої води!». Якщо в цю ніч дівчині снився хлопець або чоловік, то значить і бути йому чоловіком.

гілочка дерева

19 грудня дівиці, які мріють знайти чоловіка, виходили в сад і зривали невелику абрикосовий або вишневу гілочку. Гілку вони ставили в вазу з водою. Якщо гілочка до весни не вмирала, а пускала листочки і навіть квіти, то і наречений десь поруч.

А ось наступне ворожіння дівчата проводили не тільки на Миколая, а й перед Різдвом. Варто було взяти обручку у щасливій заміжньої жінки, бажано близької подруги або родички. Висмикнути з голови волосся і підвісити кільце на нього. У склянку набрати води, акуратно взяти волосся з кільцем і підтримати його над склянкою. Добра вість про майбутнє весілля - кільце має крутитися, але про краю склянки не вдаряти. А якщо кільце стукнеться про скло, в цьому році сватів годі й очікувати.

Ворожіння заміжніх жінок


Любили на свято поворожити не тільки дівчини на виданні. Заміжні жінки також були не проти провести вечір за ворожіннями. Чоловіки у них вже були, а ось якщо вони бажали позбавити їх від пияцтва або подарувати комусь із членів сім'ї здоров'я, то слід провести один старовинний обряд. Кілька подруг збирали разом різні старі речі, папір, сіно та солому. Потім майстрували із зібраних речей опудало коня. Отриману фігурку перев'язували червоними стрічками і мотузками, виносили на подвір'я і підпалювали. Вони вірили, що таким чином будинок і близькі люди очищаються від усілякої скверни і хвороб.

Прикмети на зимового Миколая


Наші прабабусі дуже уважно ставилися до прикмет, особливо на день Святого Миколая. Багато подій, що відбуваються на свято, вважалися значними і впливають на життя. Пильна увага зверталася на погодні умови і поведінка тварин. Морозний і сонячний день на свято віщував врожайна літо і осінь, а якщо сипався сніг, то всі чекали через тиждень відлига. Теплий зимовий Микола передбачав настання суворих морозів. А ось гарний іній радував всіх землеробів - вони готувалися до багатих врожаїв весняних зернових культур. Дощ на Миколая, хоча і трохи псував свято, віщував хороший урожай озимих.

Також на зимового Миколая хороші господарі на залежувались в ліжках. Рано вранці треба було встати і обійти свій двір і будинок. Вважалося, що такий простий обряд допомагав захистити будинок і сім'ю від пристріту і невдач на весь рік.

Всі грошові борги слід віддати до дня Миколая. Який би не був борг, його необхідно повернути з вдячністю, інакше доведеться довго бідувати і перебиватися з копійки на копійку. Напевно, багато прикмети на день Миколая актуальні і наші дні.

Які подарунки вибирають на свято


Подарунки на день Святого Миколая робляться всім дітлахам, але чому б не піднести сюрприз і дорослим членам сім'ї. Якщо на свято ви запрошені в гості, то невеликі, але приємні подарунки можна зробити всім.

Що зазвичай дарують на свято дітям:


• в якості основного подарунка можна приготувати іграшки. Це можуть бути і м'які іграшки, і пазли, і всілякі головоломки, і конструктори. Якщо дитина любить читати, то книги та енциклопедії будуть дуже до речі. Малюкам також можна купити розмальовки або казки з яскравими ілюстраціями;

• для маленьких родичів можна придбати якісь корисні подарунки, наприклад, одяг або взуття, шкільні рюкзаки або шкільне приладдя;

солодощі на день Святого Миколая можна піднести в якості основного презенту або як доповнення до будь-якої речі. Святковий настрій подарує домашнє печиво, виконане своїми руками.

А які подарунки на Миколая можна підносити дорослим членам сім'ї? В якості презенту цілком підійдуть солодкі набори - печиво, цукерки, мармелад або зефір. Нехай дорослі згадають свої дитячі роки. Також дорослі завжди радіють корисним подарункам, наприклад, теплого плед, красивим чашках або різним господарським аксесуарам. Чоловікам можна купити хороший алкоголь, різні речі для риболовлі або якісь корисні пристосування для автомобіля.

Що забороняється робити на свято


Так як день Святого Миколая відноситься до великих церковних свят, на нього слід виконувати встановлені правила. В іншому випадку можна легко залучити до своєї персони чимало бід і неприємностей. На такий світлий і добрий свято ні в якому разі не можна лаятися або лихословити, сваритися чи битися. Інакше вся негативна енергетика в майбутньому повернеться з подвійною силою. Також не рекомендується робити будь-яку важку фізичну роботу. Шити, в'язати або прибирати будинок також не можна. На свято треба сходити в храм, помолитися, подати милостиню тим, хто її потребує.

Що можна зробити на день святого Миколая 2019? Можна заздалегідь подбати про подарунки для вихованців місцевих дитячих будинків, причому крім солодощів та іграшок вони напевно потребують і в постільній білизні, і в книгах, і в лікарських препаратах. Якщо відвезти іграшки та солодощі важко, треба обов'язково відправити на розрахунковий рахунок дитячої організації благодійну допомогу. Святому Миколаю такий жест обов'язково б сподобався.

Це цікаво:

Новорічні подарунки татові 2019-2020

Подарунки на різдво 2019-2020

Новорічні подарунки батькам 2019-2020

Чому все так люблять Миколи?
Чому з'явилася ця традиція в день Миколая?
А які подарунки на Миколая можна підносити дорослим членам сім'ї?
Що можна зробити на день святого Миколая 2019?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация