День Святого Миколая - Традиції. Ворожіння. Подарунки

  1. Історія свята Святого Миколая
  2. Прикмети на День Святого Миколая
  3. День Святого Миколая в католицтві
  4. Традиції
  5. Молитва в День Святого Миколая
  6. Ворожіння на День Св. Миколая
  7. Ворожіння на судженого
  8. Ворожіння на взуття
  9. Що подарувати дітям
  10. Що подарувати дорослим

Свято Святого Миколая Чудотворця сьогодні став святом народним. Раніше ж, 6 грудня (за григоріанським календарем) та 19 грудня (за юліанським календарем) католики і православні всього світу згадували Миколу, зведеного в ранг Святого за свої добрі справи. В Україні в День Святого Миколая люблячі батьки таємно вночі кладуть своїй малечі під подушки подаруночки, нібито залишені там самим Cвятого. І основна частина дітей вірить в це чудо, намагається бути зразковими і слухняними, чекає свята і радіє його приходу.

До слова сказати, з цього дня починаються численні зимові свята (Різдво, Новий рік, старий Новий рік, Масниця і так далі).

Історія свята Святого Миколая

Свято Святого Миколая Чудотворця сьогодні став святом народним

Святий Миколай

Жив колись давно (III-IV століття) єпископ Микола, згодом Святий, і творив він всілякі богоугодні справи, тому і прозваний був людьми Миколою Угодником. З дитинства Николаша, син багатих людей, мав славу хлоп'ям добрим, чуйним, мягкосердим і щедрим, шанував Бога і батьків, молився про справедливість, любов, милосердя. Залишившись сиротою, хлопчик, віддав все своє майно людям і подався у священики. Він не просто утворював з дня в день молитви, він таємно, щоб ніхто не знав і не відав, творив добрі справи, допомагав нужденним. А ще міг лікувати і керувати природою, тому його вважають покровителем мандрівників і тварин.

День Святого Миколая з давніх давен відзначали особливо, з ритуалами, традиціями, ворожіннями, дотримуючись прикмети та інші народні повір'я

Свято починався з того, що найстарший в родині чоловік вбирався Миколою і обдаровував усіх домочадців, особливо діточок, подарунками. Традиція писати листи Миколаю Чудотворцю бере початку також з давнини. У своїх записках діти писали Миколі про свої мрії і читали йому молитви.

У День Святого Миколая всі пригощаються «миколайчиками» - солодкими медовими печеньки.

У День Святого Миколая всі пригощаються «миколайчиками» - солодкими медовими печеньки

медове печиво

Прикмети на День Святого Миколая

  • До Дня Святого Миколая обов'язково слід роздати всі борги.
  • У свято Святого Миколая Чудотворця обов'язково треба було з усіма помиритися.
  • Сніг укрив землю до святкового дня, чекай морозну зиму.
  • Іній покрив землю в переддень свята - чекай доброго врожаю і добробуту сім'ї.
  • Холодний День Святого Миколая віщував холодну зиму, а теплий святковий день - сонячну і теплу зимову погоду.
  • Добра прикмета, якщо з раннього ранку господар будинку встигне обійти всі своє господарство і погодувати домашніх тварин.
  • Європейці загадують в цей день заповітне і добре бажання, і Микола обов'язково його виконує. Вірте, і бажання втілиться в життя!
  • Чим більше добрих справ ви зробите в День Святого Миколая, тим більше здоров'я вам буде подаровано Чудотворцем

День Святого Миколая в православ'ї

Православними віруючими свято Святого Миколая відзначалося і відзначається 19 грудня, з веселощами, народними гуляннями, посиденьками і подарунками діткам. З ранку проходить служба в честь святого в церквах, і потім починається саме свято з частуваннями (пироги з пісною начинкою і пиво), улагоджуванням всіх суперечок і сварок (так чинили наші предки). Крім дітей Дня Святого Миколая з нетерпінням чекали дівчата, вбираються в очікуванні свого нареченого і вечорами цього дня ворожили на судженого.

День Святого Миколая в католицтві

Католики відзначають свято Святого Миколая Чудотворця 6 грудня причому в кожній країні по-своєму. У Нідерландах, наприклад, діти пізно ввечері напередодні Дня Святого Миколая виставляли біля каміна свої начищені черевики з сіном і морквою для оленів Санта Клауса, щоб вранці знайти в обувке подарунок.

У Франції вулицями ходить Микола, обдаровували дітей солодощами. Угорська і румунська дітвора залишає свої черевики на підвіконні, а чеські, польські та німецькі діти для отримання подарунка від Святого Миколая вішають на камін різдвяний панчіх.

В Україні діти, як і всі діти планети, з нетерпінням чекають дива, слухаються батьків, які не пустують, на заході країни виставляють до дверей свої чисті черевички, а на сході - чекають подарунки під подушкою.

Традиції

Звідки ж взялася традиція готувати чобіт, панчіх, або носок для подарунків від Святого Миколая Чудотворця?

Одна з легенд говорить, що одна з «допомог» Святого Миколая була упакована в мішечки, які він закинув в камінну трубу трьом бідним сестрам, які не мають ніякої можливості через свою злиднів вийти заміж. Ось Микола і подарував їм придане, яке прямо з труби потрапило в їх панчохи, розвішані біля каміна для просушування.

Ще однією доброю традицією, окрім подарунків дітям, є милостиню жебракам і бездомним у вигляді фінансової допомоги, їжі, одягу. У селах в цей день прийнято старим і немічним людям допомагати дровами, і взагалі робити якомога більше добрих справ.

Молитва в День Святого Миколая

Віруючими найбільш часто читаються саме молитви Миколі Чудотворцю, вони допомагають щирим і чистим людям в їх бідах вже протягом тисячі років. Молитва Святого Миколая є дуже сильною і дієвою, правда тільки в тому випадку, якщо той, хто молиться свято вірить в силу Миколи Чудотворця, чесний перед собою і Богом. Святий Миколай обов'язково озивається на прохання таких людей, адже він їх Заступник і Божий помічник!

Микола, Угодник Божий, помічник Божий,

ти і в поле, ти і в будинку, і в шляху, і в дорозі,

на небесах і на Землі.

Поклади і збережи від усякого зла.

Амінь (3 рази) і перехреститися.

Ворожіння на День Св. Миколая

Ворожіння на кільці

Логічним завершенням свята Святого Миколая були дівочі ворожіння на предмет заміжжя. Для цього бралося колечко жінки, яка перебуває в щасливе заміжжя, підвішувалися на своєму волоссі і тримали над склянкою води. Коснувшееся об стінку склянки кільце означало, що заміжжя в поточному році не бувати. Швидко обертається на волосині колечко віщувало швидке весілля, а повільно хитається - весілля подвійну (дівчина два рази буде заміжня).

Ворожіння на судженого

Перед сном кожна дівчина, яка мріє про нареченого, вимовляла такі слова: «Звужений-ряджений, прийди до мене випити водиці». Прівідевшіеся уві сні молодець і був нареченим.

Ворожіння на взуття

Знімаєш туфельку з лівої ноги і закидаєш її за поріг. Носок туфлі вказував напрям, звідки чекати судженого. Якщо носок був спрямований назад в будинок, то весіллі не бути найближчим часом. Були ще ворожіння на рушниках, цибулинах і іншої атрибутики. Дівчата чекали.

Дівчата вірили Святому Миколаю Чудотворцю, і диво обов'язково траплялося

Що подарувати дітям

Подарунки дітей радують завжди, особливо, якщо вони виправдовують їх очікування. Тому, краще вам поразузнать, що ваша дитина хотів би отримати в подарунок від Святого Миколая. А взагалі це може бути що завгодно:

  • одяг, тільки нехай вона буде яскравою, з коханим мультяшним принтом, наприклад, і, звичайно солодощі типу цукерок і шоколаду;
  • спечений торт або печиво, тематично прикрашені зірками, добрим дідусем з бородою;
  • іграшки за віком (м'які, конструктори, настільні ігри, канцелярські набори);
  • дітям старшого віку дарують дитячу косметику для дівчаток і для хлопчиків (гелі для душу, шампуні).

Подарунки на День Святого Миколая

Що подарувати дорослим

Не варто забувати і про подарунки для дорослих в День Святого Миколая, це, однозначно, буде їм приємно. Членам сім'ї в якості приємної несподіванки будуть потрібні їм речі і речі: халати, піжами, гаджети, посуд, інструмент, риболовецькі снасті і інші. Універсальним подарунком будуть солодощі: коробки цукерок і тістечок. Сміливо укладайте ваші сюрпризи під подушки улюбленим, і ви побачите, як вони їх здивують і щиро порадують!

Щастя вам в День Святого Миколая - свято Світла, Доброти і Радості!

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация