День Святої Катерини: традиції, повір'я та ворожіння

День Святої Великомучениці Катерини вважається одним з найбільш значущих жіночих свят в православному календарі День Святої Великомучениці Катерини вважається одним з найбільш значущих жіночих свят в православному календарі. І не дарма, адже саме Катерина є покровителькою всіх наречених, які мріють про щасливе заміжжя.

З давніх-давен в цей день Святій Катерині молилися молоді дівчата, які бажають зустріти судженого і скоріше вийти заміж, вагітні жінки, просячи легких пологів і здоров'я дитини, і молоді хлопці, просячи про красиве, люблячої і працьовитої дружині.

Гадали на Катерини, як напередодні, так і в сам день святкування. Напередодні дня святої Катерини, до світанку (поки півні ще не встали) дівчата ходили в сад за вишневої гілочкою. Принісши гілочку додому, ставили її в вазочку з водою поруч з образами. Якщо гілочка пустить листочки до Різдва, значить бути весіллі в цьому році, якщо гілочка випустила листочки після Різдва, значить дівчині судилося зустріти судженого в цьому році, а ось з весіллям доведеться почекати, а якщо гілочка не тільки листя пустить, а й розквітне - стане дівчина не тільки дружиною але і мамою.

Гадали на вишні не тільки дівчата, а й хлопці. Так якщо гілка пускала багато листя і пишно цвіла, хлопець вірив, що і дружина у нього буде красива, любляча і працьовита, коли ж гілка пускала листя, але не цвіла, значить судилося хлопцеві одружується з дівчиною простий і нічим не примітною, а коли ж гілка зовсім не цвіла, значить і дружина буде лінива і сварлива.

У саме свято Катерини ворожили на суджених точно також як на Андрія та Різдво. Так, дівчата лягаючи спати, загадували щоб звужений прийшов напоїв, розчесав, нагодував або просто здався, запитували у перехожих імена, підслуховували під вікнами, кидали черевики, заглядали в дзеркала, капали воском та інше.

У селах на Катерини влаштовувалися вечорниці. Дівчата разом варили пшеничну кашу. Цією кашею пригощали хлопців з села і ворожили на каші. Так, в окрему тарілку накладали ложку каші, і по черзі виходили опівночі на вулицю, ставали на ганок і зазивали: «Іди, іди, суджений, кашу їсти». Таким чином вони намагалися привернути нареченого.

Увечері напередодні свята дівчата постили, а перед сном читали молитву своєї покровительки:

Катерині
О, свята Катерино, діво і мученице, істинна Христова невісто! Молимо тебе, яко велію благодать дарував ти Наречений твій, найсолодший Ісус, якоже осоромимо принади мучителя, мудрістю твоєю п'ятдесят ветий перемогла ти і, напоївши їх небесним вченням, до світла справжня віри наставила єси, тако випроси і нам ону Божу мудрість, та й ми , який розірвав вся підступи адскаго мучителя і знехтувавши світу і плоті спокуси, гідні з'явимося Божественної слави і до разширению святої нашея православної віри судини гідні станемо, і з тобою в небесній скинії Господа і Владику нашого Ісуса Христа величаємо і прославляємо по всі повіки. Амінь.

Якщо і ви мрієте про щасливе подружнє життя, тоді не полінуйтеся помолитися перед сном 6 грудня, а вранці (7 грудня до обіду) сходіть до церкви і поставте свічку перед іконою Великомучениці Катерини і вона неодмінно допоможе вам в справах ваших серцевих.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация