День Георгіївського хреста

День Георгіївського хреста 3.7 з 5 на основі 47 оцінок.

«Імператорський Військовий орден святого великомученика і Побідоносця Георгія» був заснований 26 листопада 1769 г. Він має коротку назву: «Орден св. Георгія ».

Пізніше були встановлені конкретні умови, за якими видавався цей пам'ятний знак відмінності.

Орденом нагороджувалися ватажки військ, які здобули «повну перемогу» в бою з ворогом або захопили ворожу фортецю. Цю нагороду можна було отримати за захоплення прапора ворога, взяття в полон головнокомандуючого ворожого війська і інші видатні подвиги.

У статуті нагороди було також зазначено: «Сей орден ніколи не знімати, бо заслугами оно купується».

Ця почесна нагорода мала чотири ступені. За перший подвиг, кавалер нагороджувався орденом 4й ступеня. І з кожною наступною заслугою ступінь ордена збільшувалася. Таким чином, до ордена Святого Георгія 1й ступеня міг бути представлений тільки людина, яка скоїла 4 видатних подвигу.

Нижча ступінь ордена була в вигляді золотого хреста з розширюються променями від центру, покритими емаллю білого кольору. У центрі хреста на круглому рожевому тлі було вміщено зображення святого Георгія верхи на коні, який влучив у змія списом.

Багато хто вважає, що на символі зображена битва з драконом, а не зі змієм. Це поширена помилка. У геральдиці дракон уособлює добро.

Помилка цілком обгрунтована. У геральдиці, як змій, так і дракон зображені крилатими. Єдина відмінність - кількість лап: у дракона - дві, а у змія - чотири. Цей нюанс і призводить до хибного розуміння зображення.

3-й ступінь нагороди зовні нічим не відрізнялася від попередньої, але носилася вона на нашийною стрічці, а не в петлиці.

Орден 2-го ступеня, був більшого розміру. Він так само носився на стрічці на шиї, але до нього додавалася нагрудна золота зірка, на якій був вигравіруваний девіз: «За службу і хоробрість».

І нарешті, вища, 1-я ступінь ордена святого Георгія складалася з такого ж великого хреста, який носився через праве плече на широкій Георгіївській стрічці і зірки на грудях.

Всі ступеня ордена видавалися з почесною Георгіївською стрічкою, призначеної виключно для кріплення ордена на грудях.

Автоматично-створене зображення на основі результатів пошуку Google за назвою свята
Автоматично-створене зображення на основі результатів пошуку Google за назвою свята.
Джерело зображення: https://images.google.ru/ (електронний ресурс)

привітати друзів

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация