День міста з переходом на китайський

  1. У нас часто виходить так, що на рівному місці трапляється такий бардак, що можна за голову хапатися...
  2. Все на мітинг?
  3. Соцмережі - від неробства
  4. іменем Путіна
  5. Що в підсумку?

У нас часто виходить так, що на рівному місці трапляється такий бардак, що можна за голову хапатися і кликати на допомогу. І трапляється щось не від недбалості: і відпрацьовано все, і розплановано, але хтось забув про людський фактор, написав в програмці про шикарний салют, який наполовину профінансують гості делегації з Китаю, і заспокоївся. Про те, що з міркувань ввічливості і тактовного прийому Чита поступилася перші мелодії делегації КНР, під які в небо полетіли вогні, якось не додумалися говорити багато і часто, щоб почуло більшість тих, хто прийде ввечері 29 травня на площу Леніна.

Прийшли близько 18 тисяч осіб, які, закинувши голови, спочатку не звернули уваги на китайські наспіви, але після кілька разів повторене в пісні слова «Маньчжурія» прислухалися. Завершувати День міста в Читі, яка рік тому гуркотіла мітингами проти передачі сільгоспугідь Китаю в оренду - це було сильно. Сильно відважно і безглуздо, тому що сподіватися на те, що 18 тисяч осіб враз зрозуміють, що салют разом з Днем міста завершує дні Маньчжурії в Читі і три пісні поставили тільки тому, відразу ж оттенив їх європейською класикою, - це як вірити в те, що Баба Яга за всю свою казкову життя не з'їла жодного Івана, який прийшов оцінити сільську архітектуру курячих ніг у хати.

І в натовпі знайшовся забайкальський майже вже професійний організатор мітингів, пікетів і комітетів громадянської боротьби Стас Захаров, який через півгодини після фінальних акордів написав у соціальній мережі Facebook пост, який я боюся цитувати через можливі - і вельми, на мій погляд, обґрунтованих - звинувачень в розпалюванні національної ворожнечі.

Все на мітинг?

З емоційністю, гідної шматків тексту, написаних всередині урбанізованих районів Захаров повідомив, що День міста закрили гімном Китаю і закликав патріотів штовхнути загарбників під м'які місця, вийшовши 11 червня, напередодні Дня Росії, на мітинг. Після читання послання протестуючого Станіслава Захарова хочеться надіти каску і піти воювати навіть тим, хто був на площі і, повторюся, чув те, що день міста закрили класикою. Пізніше з'ясувалося, що на початку феєрверку звучав не гімн Китаю, а пісня «Я люблю Маньчжурію», а 40 тисяч глядачів, про яких писав Захаров, в даних адміністрації міста трансформувалося в 18 тисяч чоловік. У них віриться більше - площа маленька.

Все, що відбувається в Забайкаллі і місті Чита, Все, що відбувається в Забайкаллі і місті Чита

На момент написання цього тексту тільки в мережі «Однокласники» постом Захарова поділилося понад тисячу осіб. Скільки встигли прочитати його і перепостити в тому ж Facebook, історія замовчує, тому що адміністрація сайту вирішила пост екстремістським і видалила його. Пост з відверто пересмикнути деталями розлетівся, як гарячі пиріжки, і до ранку 30 травня соцмережі гули обуренням. А вони, як уже не раз доводила сучасна історія, за лічені години здатні виводити натовпу на вулиці.

Соцмережі - від неробства

Мабуть, відсутність своєчасної реакції на те, що відбувається можна пояснити тільки ставленням керівників міста до соціальних мереж: навряд чи користуються самі, не мотивують на їх моніторинг співробітників і відверто не розуміють, як може спрацювати та чи інша запис в житті міста. Тому замість оперативного коментаря весь понеділок глави міста займалися проводами китайської делегації.

Чи не зорієнтовані на оперативне коментування співробітники прес-служб просили направити їм офіційні запити. Безумовно, за федеральним законом «Про засоби масової інформації» термін надання інформації хоч за письмовою, хоч за усним запитом - 7 днів. Але за той час, поки безпосередні організатори свята відмовчувалися, Станіслав Захаров спокійно писав нові пости і розігрівав публіку.

Я не раз писала про майстер-класі керівника прес-служби МНС Росії, яка говорила про те, що офіційні особи під час гострих ситуацій повинні реагувати максимально швидко і роз'яснювати людям, що сталося, з яких причин і що робиться для вирішення проблеми. Без запитів з боку журналістів (і таке можливо) самим дзвонити і давати спікерів, а спікерам - бути готовими погасити набирає обертів хвилю в будь-який час доби. Це як при паніці і плутанині не очі закривати, а кричати: «Усім залишатися на місцях, спокій».

В результаті першої на те, що сталося на наш запит на другу добу після салюту відреагувала прес-служба губернатора.
«Я звернула увагу керівництва міської влади на те, що дрібниць при проведенні такого рівня заходів не може бути. Більш того, зобов'язала надалі підключатися до організації будь-яких заходів за участю іноземних делегацій міністерство міжнародного співробітництва та зовнішньоекономічних зв'язків Забайкальського краю », - процитували в прес-службі тимчасово виконуючу обов'язки губернатора регіону Наталю Жданову.

З приводу китайських пісень на святах в Забайкаллі занепокоєння вона не висловила: «Це наші сусіди, ми з ними підтримуємо відносини добросусідства і співробітництва, тому те, що китайська музика звучала в ці дні на забайкальської землі, не бачу нічого страшного. Інша справа, як це було організовано », - сказала Наталія Жданова.

На третю добу вранці відповідь прислали з прес-служби адміністрації міста. До його складання поставилися скрупульозно, попередньо перевівши всі три китайські пісні, що прозвучали на площі Леніна 29 травня.

«Артисти з Маньчжурії виступали на багатьох святкових майданчиках - на концерті в честь відкриття Днів Маньчжурії в Читі, на стадіоні СибВО і так далі. Майстри ушу продемонстрували свою техніку, юні художники запросили всіх на виставку робіт. Центральної дитячої міській бібліотеці було передано в дар книги китайських авторів. Медичні працівники обмінялися досвідом. А представники ЗМІ міста Маньчжурії уклали з читинськими колегами договори про обмін інформацією та співробітництво. Ці три дні подарували чітінцев незабутнє свято, який завершився феєрверком, - йдеться у відповіді. - Прикро, що частина жителів нашого міста піддалася на провокацію і очорнила гарний подарунок, зроблений Читі від чистого серця. Інтернет рясніє несправедливими докорами і закликами взяти участь в акціях протесту. Проти чого протестувати плануємо? Проти знайомства з цікавою культурою сусідньої країни? Так, може, варто просто закрити всі межі, виключити з нашого навчання іноземні мови, книги і музику зарубіжних авторів, перестати вивчати світову історію? Чи не до цього ведуть такі заклики? ».

іменем Путіна

В адміністрації нагадали про гостинність, з яким приймають Читинські делегації в Китаї, і кивнули в бік президента: «У сучасній політичній ситуації президент Російської Федерації Володимир Володимирович Путін постійно акцентує увагу на необхідності зміцнювати дружбу і співробітництво зі східними сусідами. Маленька Чита - частина величезної країни. І в масштабах нашого міста ми підтримуємо політику глави держави і пишаємося багаторічною дружбою Чити і Маньчжурії ».

Про підтримку лінії президента ближче до вечора того ж дня заявив глава Читинської міської думи Анатолій Михальов, який брав активну участь як у святкуванні, так і в налагодженні зв'язків з Китаєм під час свого перебування мером Чити.

«Думка однієї людини не висловлює думки майже 18 тисяч городян, які перебували 29 травня в День міста на площі Леніна. Жителі крайового центру - люди розсудливі, які усвідомлюють, що живуть у прикордонній території. Вони розуміють важливість побратимських відносин для підняття рівня дружби і співпраці. Тим більше, в світлі останніх політичних подій в світі, коли ведеться всебічна, активна і складна робота по збереженню міжнаціональної дружби, на що постійно звертає особливу увагу президент Росії В.В. Путін », - йдеться в листі за підписом Михальова.

Глава міськдуми написав, що організатори Дня міста намагалися зробити святкування Дня міста максимально цікавим, тому запросили в Читу понад 140 артистів з Маньчжурії, на всіх майданчиках свята виконували в тому числі і пісні російською мовою.

Анатолій Михальов нагадав, що під час проведення днів Чити в Маньчжурії на відкритті і закритті звучали пісні фолк-театру «Забайкаллі», а саме свято відкривався гімном Чити.

«Звертаю увагу користувача соціальної мережі Facebook на неприпустимість пропаганди або агітації, збудливою соціальну, расову, національну чи релігійну ненависть і ворожнечу», - попередив він Захарова, пославшись на статтю 29 Конституції Росії.

Що в підсумку?

У підсумку звичайна ситуація із запрошенням іноземної делегації та приголомшливим завершенням свята вилилася в істерику в соцмережах з перспективою розвитку цієї істерики до рівня акції протесту. Якщо така трапиться, то владі міста потрібно буде дякувати за це тільки свою тактику недостатніх роз'яснень до салюту і тактику страуса - після нього. Безумовно, при будь-якій небезпеці добре мовчати і ховати голову в пісок, але в такий спостережної позиції, на жаль, не видно, хто і з якими намірами до тебе підходить.

Все на мітинг?
Все на мітинг?
Проти чого протестувати плануємо?
Проти знайомства з цікавою культурою сусідньої країни?
Так, може, варто просто закрити всі межі, виключити з нашого навчання іноземні мови, книги і музику зарубіжних авторів, перестати вивчати світову історію?
Чи не до цього ведуть такі заклики?
Що в підсумку?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация