День гніву під парасолькою

12 жовтня в Москві пройшов День гніву. акція була санкціонована владою столиці , Проте опозиціонери не змогли втриматися від провокацій.

Фото: AP

Акція, організатором якої традиційно виступив "Лівий фронт" Сергія Удальцова, повинна була пройти під гаслами "Пора міняти владу!", А її учасники повинні були принести з собою не тільки "чорні мітки" (будь-які предмети чорного кольору як символ недовіри громадян до політики , що проводиться владою), а й висунути кандидатів в Народний парламент Росії. Учасники акції мали відповісти на питання "Кого б ви хотіли бачити кандидатом в Народний парламент?", Після чого названі кандидати включалися б у список для проведення альтернативних виборів, старт яких намічений на 4 грудня.

Зрозуміло, успіх такого вуличного праймеріз визначався кількістю учасників, яких, згідно з прогнозами одного з організаторів - Костянтина Косякина, повинно було прийти не менше 500 чоловік. "До виборів ситуація загострюється, невдоволення зростає. Фактично влада плюють на народ. Через те, що у нас вже визначено, хто буде президентом, а хто - прем'єром, незадоволених буде дуже багато в цей раз, може бути, навіть більше 500 осіб . Ми очікуємо, що весь спектр опозиційних організацій буде представлений на Дні гніву ", - заявив він в інтерв'ю радіо" Свобода ".

Читайте: День чергового гніву

Зрозуміло, що ці очікування не виправдалися.

Перший тривожний дзвіночок пролунав з берегів Неви. У Петербурзі активісти місцевого відділення "Лівого фронту", які проводили "День гніву" біля офісу "Єдиної Росії" на Кінногвардійському бульварі, змогли зібрати за повідомленням міських ЗМІ всього 10 (!) Чоловік. Як розповів "Фонтанке.ру" лідер пітерських "лівих фронтовиків" Максим Малишев, учасники акції прикріпили до ручки вхідних дверей офісу партії чорну стрічку, після чого, не привертаючи уваги поліції, розійшлися.

Приблизно стільки ж зібралося в Нижньому Новгороді. Причому, на відміну від Петербурга, там пікет опозиціонерів був санкціонований.

У Москві справи йшли трохи краще. За найоптимістичнішими оцінками співчуваючих ЗМІ, до 19.00 біля пам'ятника Карлу Марксу в центрі Москви зібралося не більше півтори сотні людей. Судячи ж за повідомленнями блогерів, що публікують також фотозвіти з заходу, чисельність присутніх становила близько 30-50 чоловік. Хоча, креативності "гніватися" можна було тільки позаздрити. Так, дощова погода, яка превентивно була зобов'язана перешкодити проведенню мітингу, була звернена на користь опозиціонерів. "День гніву. Над Кремлем згустилися чорні хмари", - пише в своєму мікроблозі в Твіттері захисник Хімкинського лісу Ярослав Нікітенко.

Але якщо опозиціонери ще знаходили в собі сили жартувати, то ось журналістам було не до сміху. "Холодно і мокро! Треба заборонити проводити мітинги в погану погоду!" - обурюється фоторепортер Ілля Варламов. "Я там буду як журналіст, але дуже незадоволений. Перш за все, Удальцовим", - пише журналіст Олександр Черних.

Також по темі: РОТ-Фронт поскаржився буржуям

Примітно, що учасники не підтримали заклик організаторів прийти в чорному одязі і чорних окулярах. Не було помічено і анонсованих "чорних міток". А про вибори в Народний парламент і зовсім ніхто не згадував.

В цілому акція пройшла спокійно і могла б завершиться спокійно. Але, як видно, організатори вирішили додати революційного драйву, вирішивши пройти маршем в бік Старої площі, щоб залишити у Центрвиборчкому і біля входу в адміністрацію президента РФ "чорні мітки" і приладдя для гоління для глави ЦВК В. Чурова. Раніше, нагадаємо, що московська влада заборонила проведення ходи, посилаючись на те, що учасники ходи створять перешкоди для руху автотранспорту. І без цього, до речі, в середу ввечері Москву накрив транспортний колапс, так що революціонери швидше за все тільки погіршили ситуацію.

В результаті традиційно були затримані Сергій Удальцов і Костянтин Косякін. Так що можна вважати, що черговий День гніву вдався.

Учасники акції мали відповісти на питання "Кого б ви хотіли бачити кандидатом в Народний парламент?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация