День пам'яті жертв Голодомору - де і які пройдуть заходи

Фото: AFP

День пам'яті жертв Голодомору: як Україна відзначить 85 річницю https://cdn.segodnya.ua/img/article/10931/37_main_new.1511542545.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/10931/37_tn.1511542545 .jpg 2017-11-25T07: 04: 15 + 02: 00 Україна Українці традиційно запалять свічки в пам'ять про тих, хто загинув в результаті геноциду

З 1998 року після указу екс-президента України Леоніда Кучми остання субота листопада визнана Днем пам'яті жертв голодоморів. Два роки по тому було прийнято рішення про перейменування пам'ятного дня, який став називатися Днем пам'яті жертв голодоморів і політичних репресій.

Нагадаємо, перший масштабний голод припав на 1921-23 роки. Другий, найбільш руйнівний за кількістю жертв і найвідоміший, трапився в 1932-33 роках. Третій голод стався в післявоєнні роки, в 1946-47-му. В Україні Голодомор 1932-1933 років визнано геноцидом українського народу , Організованим керівництвом ВКП (б) і урядом СРСР шляхом створення штучного масового голоду, який призвів до багатомільйонних людських жертв у сільській місцевості на території Української РСР та Кубані, переважну більшість населення якої становили українці.

Меморіал пам'яті жертв Голодомору. Фото: архів "Сегодня"

Трагічні події найбільш масштабного з трьох голодоморів забрали, за деякими даними, від 3 до 4,5 мільйонів життів в Україні. Також наводяться дані про 7 мільйонів загиблих, і навіть вони не є остаточними. Найбільше українців загинуло в Київській, Харківській, Дніпропетровській, Одеській, Чернігівській, Житомирській, Полтавській, Сумській і Черкаській областях.

Голодомор в Україні 1932-1933 років офіційно визнали геноцидом українського народу такі країни: Австралія, Грузія, Еквадор, Естонія, Канада, Колумбія, Латвія, Литва, Мексика, Парагвай, Перу, Польща і Угорщина. Деякі держави в офіційних зверненнях засудили Голодомор як акт знищення людства. Це Андорра, Аргентина, Бразилія, Ватикан, Іспанія, Італія, Словаччина, США, Чехія, Чилі.

Вперше слово "голодомор" прозвучало в кінці 1987 року на виступі секретаря ЦК КПРС Володимира Шербіцкого з нагоди 70-річчя СРСР: тоді був визнаний факт голоду 1932-33 років.

Фото: AFP

В Україні Верховна Рада офіційно визнала Голодомор 1932-33 років геноцидом українського народу в 2006 році. Згідно з документом, публічне заперечення Голодомору вважається незаконним. Президент України Петро Порошенко на 72 сесії Генасамблеї ООН закликав країни-члени організації визнати Голодомор в 1932-1933 роках актом геноциду українського народу.

25 листопада 2017 року заходи, присвячені пам'яті загиблих, проходять у всій Україні. У столиці основні жалобні заходи пройдуть на території Національного музею "Меморіал жертв Голодомору". У них візьме участь президент Петро Порошенко. У храмах Києва проведуть поминальні панахиди.

О 16.00 вся Україна вшанує пам'ять загиблих хвилиною мовчання. Також традиційно пройде громадська акція "Запали свічку" - з настанням темряви українці у себе в будинках поставлять біля вікон запалені свічки. Проведення розважальних заходів в країні замінять тематичними. Будуть показані фільми, проведені різні виставки та презентації.

Фото: архів "Сегодня"

Маршрут транспорту в Києві буде змінено в зв'язку з пам'ятними заходами. Через задіяння території "Меморіалу жертв Голодомору" з 12:00 до закінчення заходів (орієнтовно до 18:00), зміниться графік тролейбусів маршруту №38 і автобусів маршруту №24. Тролейбуси курсуватимуть: ст.м. "Видубичі" - вул. Кіквідзе - бул. Лесі Українки (до вул. Новогоспітальной). Автобуси маршруту №24 курсуватимуть: Музей історії України у Другій світовій війні - вул. Цитадельна - вул. Московська - вул. Грушевського, далі за чинною трасі.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация