ДЕНЬ ЛІТНЬОГО СОНЦЕСТОЯННЯ. СВЯТО ІВАН КУПАЛА. ІГРИ, Ворожіння І ПРИКМЕТИ. Обговорення на LiveInternet

  1. маківка літа
  2. обереги
  3. Як гадати на Івана Купала: ворожіння на любов
  4. Як гадати на Івана Купала: ворожіння на долю і бажання

Природно, такий дивовижний день не міг залишитися непоміченим нашими предками. Найбільше значення річному і зимового сонцестояння, весняного та літнього рівнодення надавали друїди.

У слов'янській традиції 21 червня бог Сварог і Матір Сва - Лада народжують бога Перуна - самого грізного бога, громовержця слов'янського пантеону.

Перуну підвладні стихії природи, він, перш за все, бог грози, грому. Перун вважається родоначальником небесного вогню, який сходить на землю, дає життя. Також наївні батьки часто «призначали» Перуну бути богом дерева, каменю, води. І правда, чого розпорошуватися? ..

З настанням весняного тепла він запліднює землю дощами і виводить з-за хмар ясне сонце.

Одружений Перун був на богині Мокоші. Але не плутайте день народження Перуна і Перунів день, який слов'яни відзначали на місяць пізніше - 21 липня, коли, згідно з традицією, вся нечисть страждає від Перунових стріл, і під їх ударами перетворюється в тварин.

Перунів день пишно святкували і присвячували військовим утіх і баталій. А ось день народження Перуна ніяк особливо не відзначають.

маківка літа

На думку фахівців, літнє сонцестояння дуже сильно позначається на всьому живому. Як ілюстрацію, вони призводять світ флори: до цього дня більшості рослин намагаються досягти свого максимального зростання, а після тільки користуються накопиченими силами.

Якщо ви посієте насіння після 21 червня - рослини не зійдуть, або сходи вийдуть слабкими, кволими, рослини не зацвітуть і не принесуть плодів, навіть якщо їх перенести в тепле закрите приміщення і штучно подовжувати світловий день. Але зелених друзів не обдурити; вони знають, що наближається час зимового сну, і вже після 23 вересня, дня осіннього рівнодення, темний час доби візьме верх над світлим ...

обереги

На той факт, що вже 22 червня День буде на кілька секунд коротше, а ніч довше ( «тьма перемагає!»), Збудовано чимало теорій про те, що в ніч літнього сонцестояння нечиста сила знаходить особливе могутність, і треба бути вкрай пильним, щоб не попасти до неї в лапи.

Але все ж літнє сонцестояння насичує простір могутньої, сонячною енергією, і в цей день цілком можна відчути себе магом. 21 червня підходить для програмування майбутнього - на позитив, на реалізацію своїх найсміливіших мрій. Особливо сильними будуть люди, народжені в «вогняні» періоду Зодіаку - Леви, Овни і Стрільці. Люди знаків Землі і Повітря менш могутні, а ось людям водяних знаків від інтрижок з сонцем варто утриматися і провести сонцеворот спокійніше. Мрійте, але не диктуйте космосу свої умови.

«Водяні» більше схильні до сум'яття розуму і недобрим впливів, тому їм треба оберегти за допомогою мішечка солі. Весь день носите його з собою, а вночі висипте сіль і викинете сам мішечок.

день Літа

21 червня відомо як день Літа, який з незапам'ятних часів святкують на Британських островах. Основні обряди і ритуали подібні до тих, які практикуються в честь дня зимового сонцестояння - 21 грудня.

У день літнього сонцестояння люди збирали цілющі трави і коріння, так як вважалося, що в цей період лікувальна сила рослин зростає в кілька разів. А в ніч з 21 на 22 червня розводили багаття, танцювали навколо них, стрибали через вогонь. Через вогонь пропускали і домашню худобу, це, на думку древніх, надавало йому тваринам плодючість і захищало від псування.

Зв'язок з культом сонця мав і поширений серед шотландців звичай катати з гір чи крутих обривів річок колеса, повиті соломою і запалені. Іноді при цьому ворожили: якщо колесо горіло весь час, поки котилося, то урожай буде хорошим.

За уявленнями кельтів, таємниче магічне значення в цей період повного розквіту всієї природи мав і папороть: опівночі він нібито розквітав на коротку мить. Сміливці відправлялися опівночі в ліс, щоб побачити квітку папороті і зібрати його насіння. Такі походи вважалися дуже небезпечними, так як ця рослина пильно охороняли феї і різна нечиста сила. Той, кому все ж таки вдавалося дістати насіння, міг стати невидимим і спостерігати танці та ігри фей в цю чарівну ніч.

Від нечистої сили допомагали зібрані в цю ніч ягоди бузини і прибиті над дверима і над воротами гілочки берези. Береза ​​грала істотну роль в обрядах дня літнього сонцестояння у всіх кельтських народів.

У ніч на 21 червня багато ворожили. У Шотландії в цю ніч улюблені давали один одному клятву вірності біля окремо стоїть величезного каменя, або близько священного джерела.

І в наші дні в багатьох місцях Британських острова июнь вважається найбільш підходящим місяцем для укладення шлюбів.

Чи не правда, багато в святі Літа нагадує наш Івана Купала? Це не випадково: день Івана Купала також пов'язаний з літнім сонцестоянням, але в силу переплетення християнських і язичницьких традицій, а також з-за боротьби юліанського і григоріанського календарів він «змістився» на пару тижнів пізніше. Може, воно й на краще - на Купала прийнято полоскати в природних водоймах, які стають трошки тепліше ...

************************************************** ************************************************** *********

Свято Івана Купала або Іванов День відзначається в наш час 7 липня. Свято це має язичницьке походження, і з давніх-давен він був приурочений до дня літнього сонцестояння. Але з прийняттям християнства свято трохи змістили за часом, зв'язавши його з днем ​​народження пророка Іоанна Хрестителя або Івана Предтечі. Потім, коли в Росії був прийнятий новий календар (григоріанський), свято Івана Купала і зовсім віддалився від дня літнього сонцестояння: до прийняття християнства його відзначали 20-22 червня, а сьогодні він святкується 7 липня.

Свято Івана Купала здавна супроводжувався обрядами, пов'язаними з водою, вогнем і травами. Що, загалом-то, не дивно, адже це свято літа. В день Івана Купали обов'язково купалися в річках, озерах і морях. На зорі набирали джерельну воду і вмивалися нею - вважалося, що ця вода очищає від усього лихого.

Очисними властивостями наділяли і багаття, запалені на Івана Купала. Святкування супроводжувалося стрибання через багаття: хто вище і далі стрибне - той буде більш вдалим інших. Але головне - не перемогти, а стрибнути, закликавши удачу. У цих же ритуальних вогнищах матері спалювали одяг, в якій дитина лежала хворим - багаття несли хвороба.

Взагалі, в ніч на Івана Купала йшли галасливі веселощів - часто до самого ранку. Бажано було спати, а перебувати у всеозброєнні, адже в цю ніч активізувалися потойбічні сили, які могли завдати шкоди сплячій людині. Люди плели вінки, водили хороводи, бігали наввипередки, грали в пальники. Але так як свята були приписані містичні властивості, не обходилося і без язичницьких ворожінь. Гадати на Івана Купала було традицією, особливо популярною у молодих дівчат.

Поворожити на Івана Купала можна і сьогодні. Це цікава розвага для теплої святкової ночі. А може бути, ніч ця насправді містична, і ворожіння дозволить відкрити завісу таємниці і дізнатися долю? Отже, як же ворожили на Івана Купала в давнину? Наведемо кілька ворожінь на Івана Купала, які можна повторити і в наш час. Ворожіння проводяться в ніч з 6 на 7 липня після опівночі.

Як гадати на Івана Купала: ворожіння на любов

1. «Любить - не любить». Це ворожіння дозволяє дізнатися, полюбить вас та людина, до якого у вас є почуття, і будете ви разом. У дерев'яну широку ємність (глибоку миску, діжку і т.п.) потрібно налити свеженабранной води. У воду опустити дві квітки без стебел (краще, якщо це будуть свіжозірвані польові квіти - наприклад, ромашки).

Обидва квітки потрібно опускати в воду одночасно, відвернувшись або закривши очі. А далі - спостерігати за їх поведінкою. Якщо квітки зблизяться - значить, молоді будуть разом. Якщо виявляться по різні боки ємності, значить, бути разом не судилося. Якщо квітки довго не зупинятимуться, продовжуючи плавати, значить, молодих чекають бурхливі стосунки і весілля .

Якщо квітки довго не зупинятимуться, продовжуючи плавати, значить, молодих чекають бурхливі стосунки і   весілля

2. Ворожіння на травинка. У ніч на Івана Купала треба вирвати дві довгі, соковиті травинки (осока, жито, пирій та ін.). Причому одна травинка повинна бути довша за іншу. Та, що довше, уособлює чоловіка, а коротша - жінку. Травинки потрібно цієї ж ночі підвісити вище, поруч одна з одною. Результати ж гадання будуть видні не відразу: потрібно дочекатися, поки травинки висохнуть.

Висихаючи, травинки скукожіваются, скручуються, загинаються і т.п. По тому, як травинки змінять свою форму, можна судити про майбутнє. Якщо кінчики травинок виявляться спрямованими один до одного, значить, бути любові і стабільних відносин.

Якщо кінчики, навпаки, будуть дивитися в протилежні сторони, значить, чекають сварки. Однак це не говорить про розлуку і неможливості спільного щастя.

Якщо довга травинка відхилилася від короткої, це говорить про те, що чоловік абсолютно байдужий до ворожбитів дівчині.

Якщо обидві травинки відхилилися один від одного, значить, відносин не буде.

Якщо ж вони зблизилися і немов сплелися, значить, чекає велика любов і велике щастя.

3. Ворожіння на папороті. Це ворожіння дозволяє дізнатися, хто із знайомих хлопців стане чоловіком дівчини. Для цього дівчині потрібно зірвати в ніч на Івана Купала кілька гілок папороті. Але гілки повинні бути різні і по довжині, і по густоті, щоб відрізняти їх. Гілок потрібно рівно стільки, скільки хлопців дівчина бачить претендентами на місце свого чоловіка.

Гілок потрібно рівно стільки, скільки хлопців дівчина бачить претендентами на місце свого чоловіка

Далі потрібно визначитися, яка з гілочок позначає того чи іншого молодого чоловіка. Потім необхідно підійти до води (струмка, річці, озеру), опустити руку з гілочками в воду і притиснути гілки на дно. Після чого гілки потрібно відпустити і різко підняти руку.

Гілки швидко спливуть, при цьому необхідно стежити за тим, яка ж з них спливе першої. Той молодий чоловік, якого позначала ця найшвидша гілка, стане чоловіком дівчини.

4. Ворожіння на вінку. Потрібно зібрати квіти, сплести вінок і опустити його в воду річки або озера. Якщо вінок швидко потонув, значить, молода людина дівчата її вже розлюбив або скоро розлюбить. Якщо вінок довго тримається на плаву, це обіцяє любов і щастя зі своїм нинішнім молодим чоловіком.

Якщо вінок довго тримається на плаву, це обіцяє любов і щастя зі своїм нинішнім молодим чоловіком

5. Ворожіння на подорожнику. Перед сном потрібно зібрати трохи подорожника і покласти його під подушку. Лягаючи спати, слід вимовити: «Тріпутнік-попутник, живеш при дорозі, бачиш малого і старого, скажи мого судженого!». У цю ніч дівчині повинен наснитися її суджений.

Як гадати на Івана Купала: ворожіння на долю і бажання

1. Ворожіння на букеті. Вночі потрібно зібрати букетик з різних польових квітів і трав. збираючи букет , Необхідно думати про свою мрію, про своє заповітне бажання. Важлива умова: повністю зануритися в свої думки і збирати рослини машинально, не рахуючи їх. Прийшовши додому, потрібно покласти букет під подушку і поспати на ній. Вранці слід уважно оглянути букет: якщо в ньому є рівно 12 видів рослин, значить, ваша мрія збудеться.

2. Ворожіння на багатті. Заздалегідь, 6 липня, потрібно зібрати сухі березові полінця і скласти їх шалашиком. У ніч на Івана Купала розпалити їх і подивитися на полум'я.

Рівне полум'я і приємне потріскування скажуть про те, що життя буде щасливим і цікавою.

Яскраво-червоне полум'я символізує любовну пристрасть. Яскраво-помаранчеве полум'я говорить про те, що божевільних пристрастей не буде, але зате вас чекає тепле, спокійне сімейне щастя. Тьмяне полум'я, навпаки, говорить про тугу і нелюбові.

Якщо вогнище дуже довго розгорається, а полум'я слабке - значить, майбутнє буде нудним, прісним.

3. Ворожіння на свічках. Кілька людей приносять до річки по свічці. свічки розпалюються і одночасно опускаються в воду. Чия свічка згасне раніше, той помре першим. Чия свічка в воді буде горіти довше, тому і життя більше відміряно. У наш час таке ворожіння можна провести і вдома, опускаючи плаваючі свічки в ванну.

У наш час таке ворожіння можна провести і вдома, опускаючи плаваючі свічки в ванну

************************************************** ************************************************** ****************

Після дня сонцестояння у древніх слов'ян наступав сонцеворот, який тривав три дні. У цей період святкувався цілий цикл життєвих перипетій бога Перуна: від народження до смерті, потім магічного неділі і майбутньої перемоги над Скіпер-звіром.

21 червня відзначається день літнього сонцестояння. Це означає, що для жителів північної півкулі землі настав найдовший день у році і, відповідно, найкоротша ніч.

Земля в цей день, здійснюючи рух навколо Сонця і обертаючись навколо власної осі, в черговий раз займає по відношенню до центрального світила таке становище, коли сонячні промені в Північній півкулі прямовисно падають на північний тропік і висвітлюють дно найглибших колодязів. З цього дня сонце повертає на зиму, а значить, день починає поступово зменшуватися.

День сонячного сонцестояння мав величезне значення для людей, які жили тисячі років тому. За часів язичників сонце мало божественною владою над усім живим, а літнє сонцестояння означало найвищий розквіт всіх сил природи. Вважалося, що народжені в цей день мають велику силу.

У народному календарі 21 червня - день Кирила-сонцевороту. На Русі в цей день збирали цілющі трави і коріння, оскільки вважалося, що в цей період лікувальна сила рослин зростає в кілька разів. До цього часу також встигає перша суниця, заради якої "землі поклонишся передо не раз".

На Кирила-сонцевороту було прийнято очищати дітей вогнем, водою і мідної росою. Напередодні дівчата і хлопці ворожили, використовуючи різні квіти і рослини, а закохані клялися один одному у вічній вірності.

Після дня сонцестояння у древніх слов'ян наступав сонцеворот, який тривав три дні. У цей період святкувався цілий цикл життєвих перипетій бога Перуна: від народження до смерті, потім магічного неділі і майбутньої перемоги над Скіпер-звіром. Перун відав силами природи і небесним вогнем, а також допомагав війнам.

До дня літнього сонцестояння також був приурочений свято Купала, присвячений древньому язичницькому богу Купали. Після прийняття християнства в Київській Русі це свято набуло і християнський сенс. 24 червня за старим стилем стали також відзначати свято Різдва Іоанна Хрестителя. Звідси і поєднане назва - день Івана Купали.

Найвеселіше свято древніх слов'ян був заповнений обрядами, пов'язаними з водою, вогнем і травами.

У ніч напередодні Івана Купала дівчата виходили на берег річки і відпускали на воду вінки із запаленими лучиною або свічками. У кого лучинка погорять довше, та проживе довге життя. А якщо вінок проплив недовго або відразу потонув, значить, дівчині не судилося вийти заміж за свого судженого.

В Іванов день прийнято купатися. Правда, в деяких областях селяни побоювалися заходити в воду, адже в цей день відзначає іменини сам водяний, який топить необережних купальщиків.

Очищаючі багаття - це центр святкування купальської ночі. Навколо багать танцювали, через них стрибали. Вважалося, хто вище стрибне, той буде щасливішим. У купальських вогнищах спалювали зняті з хворих дітей сорочки, щоб разом з цим білизною згоріли і хвороби.

Настрибавшись через багаття, молодь влаштовувала гучні веселі ігри, і в першу чергу - пальники.

У купальську ніч нашим предкам особливо вірилося в різні чудеса. Вважалося, що якщо в цей час перелізти дванадцять городів, будь-яке бажання збудеться.

Але найголовнішим героєм в цю ніч ставав папороть, з якою повсюдно пов'язувалися перекази про скарби. З настанням темряви люди йшли в глушину лісу в надії побачити там міфічний цвіт папороті, що розкривається всього на декілька митей опівночі. Вважалося, що квітка вказує шлях до скарбів, як би глибоко вони не знаходилися.

Чого не можна було робити в купальську ніч, так це спати. За народними повір'ями, в цей час оживає не тільки всяка нечисть, але і вся природа: дерева починають розмовляти один з одним і переходити з місця на місце, розмовляють між собою і тварини. А трави в цю ніч наповнюються особливою, чудодійною силою.

Зібраними в Іванов день травами обкурювали хворих, а під час грози кидали в затоплену піч, щоб оберегти будинок від удару блискавки. Квітка Іван-да-Мар'я захищав від злодіїв. За старих часів думали, що, якщо покласти його в кути хати, то брат з сестрою (жовтий і фіолетовий квітки рослини) будуть розмовляти між собою, а злодії, подумавши, що говорять господар з господинею, побояться заходити в будинок.

************************************************** ************************************************** **********

21 червня відзначається день літнього сонцестояння. Це означає, що для жителів північної півкулі землі настав найдовший день у році і, відповідно, найкоротша ніч.

Земля в цей день, здійснюючи рух навколо Сонця і обертаючись навколо власної осі, в черговий раз займає по відношенню до центрального світила таке становище, коли сонячні промені в Північній півкулі прямовисно падають на північний тропік і висвітлюють дно найглибших колодязів. З цього дня сонце повертає на зиму, а значить, день починає поступово зменшуватися.

День сонячного сонцестояння мав величезне значення для людей, які жили тисячі років тому. За часів язичників сонце мало божественною владою над усім живим, а літнє сонцестояння означало найвищий розквіт всіх сил природи. Вважалося, що народжені в цей день мають велику силу.

У народному календарі 21 червня - день Кирила-сонцевороту. На Русі в цей день збирали цілющі трави і коріння, оскільки вважалося, що в цей період лікувальна сила рослин зростає в кілька разів. До цього часу також встигає перша суниця, заради якої "землі поклонишся передо не раз".

На Кирила-сонцевороту було прийнято очищати дітей вогнем, водою і мідної росою. Напередодні дівчата і хлопці ворожили, використовуючи різні квіти і рослини, а закохані клялися один одному у вічній вірності.

Після дня сонцестояння у древніх слов'ян наступав сонцеворот, який тривав три дні. У цей період святкувався цілий цикл життєвих перипетій бога Перуна: від народження до смерті, потім магічного неділі і майбутньої перемоги над Скіпер-звіром. Перун відав силами природи і небесним вогнем, а також допомагав війнам.

************************************************** ************************************************** ***************************

джерела: http://prazdnodar.ru/2011/04/kak-gadat-na-ivana-kupalu/

http://www.oracle-today.ru/news/21607/

http://nnm.ru/blogs/fenrizss/den_letnego_solncestoyaniya_igry_gadaniya_i_primety/

http://www.rian.ru/society/20090621/174962258.html

І правда, чого розпорошуватися?
Чи не правда, багато в святі Літа нагадує наш Івана Купала?
А може бути, ніч ця насправді містична, і ворожіння дозволить відкрити завісу таємниці і дізнатися долю?
Отже, як же ворожили на Івана Купала в давнину?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация