День весняного рівнодення в 2018 році

  1. Коли настає весняне рівнодення в 2018 році
  2. Традиції різних країн
  3. Прикмети в день Весняного рівнодення 2018
  4. Обряди на Весняне рівнодення в 2018 році

З давніх часів людство жило згідно ритмам природи, тому саме свято весняного рівнодення шанували і відзначали в багатьох культурах. Весняне рівнодення є передвісником астрономічного початку весни.

Наші пращури вміло визначали наступ весняної пори року за допомогою Солнца. Більшість стародавніх народів вважало цей день великим і незвичайним святом.

День весняного рівнодення в 2018 році - 20 березня. Якщо бути точним, весняне рівнодення відбудеться о 19 годині 15 хвилин за московським часом.

Коли настає весняне рівнодення в 2018 році

Потрібно відзначити, що в різних точках землі, а також в різні роки, ця подія відбувається в різні дні і час доби. Дізнатися рівнодення нескладно - в цей день схід Сонця можна спостерігати практично точно на сході, а захід, практично точно на заході. Весняне рівнодення спостерігається завжди в березні, а дата дня рівнодення припадає на 19, 20 або 21 число. Найбільш раннє весняне рівнодення спостерігалося 19 березня 1696 року у 15 год 5 м, а найпізніше - 21 березня о 19 год 15 м. Але жителям XXI століття не доведеться сумніватися, адже найближчими десятиліттями весняне рівнодення буде випадати переважно на 20 березня, в наступного разу на 21 число цю подію доведеться лише в 2103 році. Однак творці Григоріанського календаря, днем ​​весняного рівнодення називали конкретно 21 березня, посилаючись на часів Нікейського собору.

Чому ж так важливий цей день? Справа в тому, що саме в той момент, коли Сонце перетне екватор, за астрономічними годинах до нас приходить весна. Саме з цієї причини, з найдавніших часів день весняного рівнодення відзначали як велике свято.

Часто рівнодення помилково називають сонцестоянням. Рівнодення буває весняним і осіннім і характеризуються тим, що в цей час день і ніч практично рівні, власне тому ця подія і називається рівноденням. Сонцестояння ж спостерігається влітку, 20 або 21 червня, а також взимку, 21 або 22 грудня і характеризується тим, що в цей час настає найтриваліший день в червні і ніч у грудні. Сонцестояння - це явище, коли Сонце проходить найвіддаленіші точки екватора.

Традиції різних країн

До того моменту, коли був прийнятий календар люди визначали зміну пори року тільки за Сонцем. Саме в той день коли світло і темрява поділялися порівну і починався відлік нового весняного циклу.

Обов'язково слід зазначити, що день весняного рівнодення для таких країн, як Іран, Афганістан, Таджикистану та інших означає початок Нового року. Саме з цього дня у них починається новий відлік часу. Традиція святкувати і відзначати це свято особливими обрядами або гуляннями бере свій початок ще в часи язичництва. Люди не починали ніяких польових робіт до свята. Виходили обробляти землю тільки після нього, з упевненістю, що природа тепер прокинулася і може прийняти в свою благодатну землю новий зерно, щоб дати хороший урожай і нікого не залишити голодним.

У Німеччині в усі часи з особливою пошаною ставилися до цього свята, він починав відраховувати час польових робіт. Такий же традиції дотримувалися і кельти, тому що у них в один день з'єднувалися два свята - день весняного рівнодення і День богині залишити, вона вважалася у них покровителькою весни.

Єгиптяни по-особливому ставилися до свята і чекали його приходу, щоб почати відраховувати дні до Великодня.

Свій початок свято бере від 325 року. Саме тоді був прийнятий єдиний для християнського світу юліанський календар, в якому чітко була позначена дата весняного рівнодення 21 березня.

Прикмети в день Весняного рівнодення 2018

Як і на всі народні свята, в день весняного рівнодення в 2018 році намагаються за допомогою прийме дізнатися погоду на майбутній рік.

• Так, якщо в цей день був мороз, то говорили, що всіх чекає ще сорок морозів.

• Багато слов'яни це свято намагалися провести якомога веселіше, так як вірили, що чим радісніше вони проведуть цей день, тим більше прихильною і щедрою буде до них природа.

• Також в день весняного рівнодення вважали проталінкі, і вірили, що якщо нарахувати їх сорок штук, то весна буде щасливою.

• У цей день не можна було думати про погане, так як багато хто вірив, що це обов'язково збудеться.

• Вважалося, що бажання, загадане в цей день, обов'язково збудеться.

Обряди на Весняне рівнодення в 2018 році

Ще слов'яни, зустрічаючи свято весняного рівнодення, проводили ритуали, які закликали до себе тепло і проганяли залишився холод. І сьогодні під час традиційних гулянь можна побачити, як ритуальний багаття запалюють через збільшувальне скло, а потім гості свята із задоволенням перестрибують через нього, щиро вірячи, що полум'я може очистити від усього поганого і злого. Молоді люди вірили, що такий стрибок додасть їм сил вирости справжніми богатирями, а дівчата мусили зустріти своє жіноче щастя і стати улюбленими дружинами і матерями.

Багато охочих і сьогодні є стрибнути через такий ритуальний вогонь, але не у всіх є можливість. Тому саме для цих людей підпалювали вогненну кулю, через який можна було легко пройти всьому, хто хотів. Навіть маленькі діти із задоволенням брали і беруть участь у такій грі.

Зустріч весни багато значила для наших предків, до такої події вони готувалися, щоб весело і щедро вступити в новий період року. Традиції слід пам'ятати і шанувати, щоб зберегти історію свого народу.

РЕКОМЕНДУЄМО ПОЧИТАТИ:

Змови в день Весняного рівнодення

Великий піст 2018

Чому ж так важливий цей день?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация