День народження російської горілки - 31 січень 2019


День народження російської горілки в 2019 році відзначається 31 січня .

Незважаючи на неоднозначне ставлення суспільства до теми споживання алкоголю, не можна не визнати того факту, що горілка є одним із символів нашої країни, тому немає нічого дивного в тому, що у цього водно-спиртового розчину навіть є свій день народження. Звичайно, неформальний. Приводом для нього послужила захист Дмитром Івановичем Менделєєвим докторської дисертації «Про з'єднання спирту з водою», яка відбулася 31 січня 1865 року Петербурзі, проте це зовсім не означає, що великий російський хімік винайшов горілку.

Міцні напої (до 56 градусів) на Русі вживали вже в 11-12 століттях. Біле хлібне вино в Росію завели в 15-16 століттях або зі Скандинавії, або Генуї. Слово «горілка» існує в російській мові в 14 століття, і спочатку воно означало спиртовий настій трав. Потрібно відзначити, що виготовлення і продаж міцного алкоголю завжди вважалося на Русі справою ганебним, піддавалося осуду з боку церкви і обкладалося високими податками з боку держави.

Але повернемося до Менделєєва. Метою роботи великого російського хіміка було вивчення питомих ваг розчинів етилового спирту з водою в залежності від температури і концентрації. Ні фізіологічне, ні біохімічне вплив цих розчинів на живий організм Менделєєва не цікавили. В результаті своїх досліджень він встановив, що при концентрації спирту близько 46% відбувається граничне зменшення обсягу змішуються рідин і взаємне розчинення води і етанолу один в одному. Це дослідження Менделєєва було однією з робіт, використаних чиновниками при складанні Статуту про питних зборах 1886 року. Цифра рівно 40% була використана для зручності підрахунку обсягів виробленого алкоголю. Починаючи з 19 століття і до цього дня, горілку в Росії виробляють за допомогою розведення чистого етилового спирту водою.

Щороку в світі виробляється і продається майже 5 мільярдів літрів горілки. Цікаво, що найбільшим виробником і споживачем горілки є США, а Росія займає лише друге місце, але при цьому Росія попереду планети всієї за рівнем смертності від наслідків алкогольної залежності. Напевно, немає людини, яка не знає про негативну дію алкоголю. Літр горілки вважається смертельною дозою для людини, серед наслідків алкоголізму - інфаркт, інсульт, цироз печінки, рак. Незважаючи на це, в Росії сформувалася своєрідна культура споживання горілки, елементами якої вважають і холодний клімат, і економічну ситуацію в країні, і особливу душевну організацію росіян.

Музеїв горілки в Росії кілька: перший відкрився в Угличі в 1996 році, є музей в Смоленську, Москві і Тюмені. Поимя цього, музей горілки можна відвідати в Амстердамі. Найдорожчою горілкою в світі вважається шотландська «Diva» за ціною від $ 4 000 до $ 1 000 000 за пляшку. Так, позолочену і інкрустовану діамантами.



Автор: Оксана Л., Davno.ru

опубліковано: 2012-08-13 22:59:00
оновлено: 2015-01-28 14:06:43



свята січня



Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация