День Космічних військ Росії

  1. Про свято День Космічних військ Росії
  2. Історія космічних військ

Космічні війська Росії призначені для ведення інформаційної діяльності в інтересах виключення можливості раптового нападу противника, підвищення ефективності застосування військ у мирний і воєнний час. Російські технічні засоби контролю, до яких відносяться космічні засоби розвідки, забезпечують завчасне отримання даних про підготовку збройних сил іноземних держав до нападу. За допомогою цих коштів здійснюється контроль дотримання двосторонніх і багатосторонніх міжнародних договорів, угод і конвенцій.


Зміст статті:


Космічні війська забезпечують космічної інформацією федеральні органи виконавчої влади РФ, залучаються для запуску космічних апаратів з цивільної Федеральної космічної програми, комерційним програмами та програмами міжнародного співробітництва. При цьому більшість космічних систем і комплексів, а також елементів наземної інфраструктури розробляються і експлуатуються Космічних військ і Російським авіаційно-космічним агентством спільно як засобу подвійного призначення.


Космічні війська Росії включають в себе: сили космічної розвідки і зв'язку, війська ракетно-космічної оборони, спеціальні війська, частини і підрозділи тилу.

Організаційно Космічні війська включають об'єднання, з'єднання і частини запуску та управління космічних апаратів, окрему армію ракетно-космічної оборони, до складу якої входять три дивізії (попередження про ракетний напад, протиракетної оборони і контролю космічного простору), а також 14 окремих радіотехнічних вузлів РКО. Управління космічними військами забезпечує головний центр випробувань і управління космічними апаратами з 11 окремими командно-вимірювальними пунктами.


Космічні війська відтворені на 1 червня 2001 року на базі сил і засобів Ракетних військ стратегічного призначення, військ Ракетно-космічної оборони в інтересах зростання ролі космічних засобів в системі військової і національної безпеки Росії, зведення до мінімуму загроз, що виникли в зв'язку з виходом США з Договору по ПРО від 1972 р

Космічні війська Російської Федерації беруть участь у проведенні та забезпеченні запусків, управлінні польотом всіх типів ракет-носіїв і космічних апаратів, вирішують широкий спектр завдань в інтересах видів і родів військ Збройних Сил, державних силових структур, соціально-економічного та наукового розвитку країни, міжнародного співробітництва " .

За останні роки Космічні війська неодноразово реформували, об'єднували з ракетними військами стратегічного призначення, знову роз'єднували, поки, нарешті, в червні 2001 року були сформовані Космічні війська Збройних Сил РФ.


Своє головне завдання командування Космічних військ бачило в створенні повномасштабної системи взаємодіючих угруповань сил і засобів, спільно вирішувати весь комплекс завдань стримування агресії проти Росії в космосі ".

Кількісний склад військових супутників стабілізовано на мінімально необхідному рівні. Цього, звичайно, недостатньо, і нарощування потенціалу військового космосу триватиме. В першу чергу, будуть змінюватися якісні характеристики космічних апаратів, які не повинні поступатися зарубіжним зразкам.

Сьогоднішня стратегія розвитку військово-космічної діяльності передбачає, в першу чергу, створення перспективних космічних систем і комплексів зв'язку, навігації, геодезії, картографії та метеорології. На найближчі 5-6 років поставлено завдання морального оновлення всіх ключових елементів орбітального угрупування. І тоді від підтримки необхідного мінімуму можна буде перейти до нарощування використання космічних систем в більш ефективних бойових діях військ.

Космічні війська - війська майбутнього, часу, коли успіх у війні не буде визначатися переміщенням багатотисячних військових з'єднань.


Війна в Іраку показала, що космічні системи і комплекси є найважливішою складовою частиною технічної бази, що створює інформаційну перевагу. Космічні системи добувають і передають інформацію, необхідну для наведення високоточної зброї.

Активна космічна діяльність є важливим свідченням економічної і науково-технічної потужності держави і, в той же час, вона виступає неодмінною умовою його розвитку в сучасних умовах.

Сьогодні кожен літак, кожен корабель, що здійснює міжнародні рейси повинен бути в обов'язковому порядку оснащений приймачем супутникових навігаційних сигналів. Глобальних супутникових систем навігації всього дві: американська - Навстар і наша - ГЛОНАСС. Це величезний ринок космічних послуг. Тому проблеми розвитку вітчизняної космічної навігації приділяється особлива увага на найвищому державному рівні, розроблена і успішно реалізується відповідна Федеральна цільова програма.


Про свято День Космічних військ Росії

1 червня 2001 в історії Збройних Сил Російської Федерації відкрито нову сторінку: на виконання Указу Президента Російської Федерації від 24 березня 2001 року і рішення Ради Безпеки Російської Федерації від 6 лютого 2001 року сформовані і приступили до виконання своїх завдань за призначенням Космічні війська.

4 жовтня 1957 роки людство святкувало свою першу перемогу над земним тяжінням. У цей день вітчизняна ракета досягла першої космічної швидкості і вивела на орбіту навколо Землі перший у світі штучний супутник. Так було покладено початок космічної ери в історії людства.

З самого початку освоєння космосу завдання оборони країни завжди були на першому плані, тому свято День Космічних військ відзначають 4 жовтня - в день запуску в СРСР першого штучного супутника Землі. Офіційно свято було затверджене в 2002 році Указом президента Російської Федерації від 10.12.95 N1239 "Про встановлення Дня ракетних військ стратегічного призначення і Дня військово-космічних сил".


4 жовтня в День Космічних військ Росії ми визнаємо заслуги ветеранів Збройних Сил, які брали безпосередню участь у підготовці та запуску першого штучного супутника Землі.

Історія космічних військ

День Космічних військ Росії - прекрасний привід завітати на сторінку історії.

Історія Космічних військ багата яскравими подіями і героїчними звершеннями, іменами видатних дослідників, вчених, конструкторів. Військові частини космічного призначення завжди чітко і бездоганно виконують найважливіші державні завдання по ефективному освоєнню навколоземного простору, зміцнення оборонного потенціалу Росії.

Ще до запуску першого штучного супутника Землі 4 жовтня 1957 року передбачалося використання космічного простору у військових цілях. Уже в 60-х роках з'явилися перші орбітальні космічні апарати призначені для розвідки. Планувалося розміщення на орбіті зброї для знищень цілей на Землі. У 80-х був план по створенню орбітальної станції, яка була б базою для космічних кораблів, готових завдати ядерного удару в будь-якій точці земної кулі. Природно цьому плану не судилося збутися у зв'язку з тим, що Радянський Союз перестав існувати, і фінансування космічної програми різко скоротилося. До 2001 року більше половини угруповання російських супутників, що знаходяться на орбіті, працювали за межами гарантованого ресурсу. Було вичерпано ресурс і у більшості наземних об'єктів підготовки, запуску та управління космічними апаратами.


1 червня 2001 року відтворені Космічні війська. Командувачем був призначений генерал-полковник Анатолій Пермінова. Були поставлені і основні завдання Космічних військ: доведення інформації попередження вищого військово-політичного керівництва країни про ракетний напад, протиракетна оборона Москви, створення, розгортання, підтримку і управління орбітального угрупування космічних апаратів військового, подвійного, соціально-економічного і наукового призначення.

До цього системи ракетно-космічної оборони і військово-космічних сил входили до складу ракетних військ стратегічного призначення. Причина по створенню Космічних військ була така: підвищити ефективність збройної боротьби на суші, на морі і в повітрі від ефективності використання космічних військових систем, в першу чергу інформаційних (а адже в даний час у військовій справі має місце тенденція до забезпечення переважної військової переваги над противником в першу чергу за рахунок досягнення інформаційної переваги).


У 2002 році одним із головних завдань Космічних військ стала заповнення і підтримку орбітального угрупування космічних апаратів військового призначення, а також забезпечення запусків по Федеральної космічної програми і за програмами міжнародного співробітництва.

Російську орбітальне угруповання в найближчі три-чотири роки чекав прорив. Готуються старти нових моделей ракет і супутників російського виробництва, найбільший космодром буде розташовуватися вже на території країни. У найближчі кілька років у Росії є всі шанси зробити прорив в освоєнні космосу, причому не тільки у військовій сфері. У 2004 році російська присутність на орбіті становить близько 100 супутників, 60% з яких - військового призначення. Це значно менше, ніж у 1990 р, але головне - вдалося зупинити деградацію орбітального угрупування. Якщо порівняти сьогоднішній стан угруповання з 1990 року, то вона зменшилася в 2,5 рази, проте, зіставивши 1999 і 2004 рр., Навіть за умови приблизно однакової кількості апаратів, видно якісна зміна. Вдалося зупинити тенденцію зниження кількості орбітального угрупування і створити передумови до прориву в її розвитку в найближчі роки. Ще зовсім недавно доводилося запускати космічні апарати, розроблені в кінці 80-90-х років минулого століття, значно відстають від сучасних як за терміном служби, так і по функціональності. На даний момент Космічні війська починають льотні випробування супутників, створених вже найближчим часом.

Ми сердечно вітаємо всіх хто пов'язаний з військово-космічної діяльністю з їх святом, з Днем Космічних військ Росії!

Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий сайт www.inmoment.ru обов'язкова!

Теги: свято 4 жовтня , День Космічних військ Росії

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация