День прапора України 2017: фото прапорів-реліквій із зони АТО

У мережі показали фото 10 українських прапорів-реліквій із зони проведення АТО на Донбасі.

Знімки опублікувала Wikipedia.

Прапор України з-під Іловайська Донецької області був подарований бійцеві 93 ОМБр Олександру Куренко його другом перед відправкою в зону АТО. Стяг використовувався підрозділом зенітників, в якому служив Куренко.

Крім того, під час виходу з Іловайського "котла" 29 серпня 2014 року прапор був в машині ЗІЛ-131 з зенітною установкою в кузові. Авто потрапило під обстріл, двоє бійців загинули, а що залишилися пересіли на інший транспорт, але пізніше потрапили в полон терористів. Понівечений прапор був знайдений в згорілій машині ЗІЛ-131 пошуковою групою Місії "Евакуація 200".

Понівечений прапор був знайдений в згорілій машині ЗІЛ-131 пошуковою групою Місії Евакуація 200

Прапор з-під Іловайська

Цікаву історію має прапор 92-й ОМБр. Він був закріплений на антені одного з танків Т-64БВ 92-ї окремої механізованої бригади, яка намагалася з 27 на 28 серпня 2014 року прорвати оточення російських військ під Іловайськом. Тоді колонна ротний-тактичної групи потрапила під ворожий артилерійський і кулеметний обстріл. В результаті 11 людей загинули, ще кілька були поранені. Українських військових поховали жителі сіл Новоарьевка і Колоски в Старобешівському районі Донецької області.

Місцеве населення також знайшло прапор України і заховав його від "ДНР". Восени 2016 року, коли пошукова група Місії "Евакуація-200" ексгумувала братську могилу, люди передали їй прапор.

У Житомирській області учні Новоград-Волинського вищого профучилища виготовили для українських бійців прапор. З грудня 2014 по січень 2015 року він перебував у штабі сектора "С" в Дебальцеве Донецької області. Пізніше стяг повернувся в Новоград-Волинський, де його розмістили в Музеї бойової справи.

Прапор штабу сектора "С" в Дебальцеве

Ще один символ був знайдений під час боїв в селищі Перемога Новоайдарського району Луганської області. Українські волонтери виявили його на спаленої бронемашини бійців АТО.

Прапор з району бойових дій в Луганській області

Прапор 4-ї механізованої роти 2-го механізованого батальйону 28-ї окремої механізованої бригади перебував на позиціях сил АТО під Мар'їнка під час спроби штурму з боку терористів 3 червня 2015 року. Українські воїни відбили атаку супротивника.

Також до реліквій можна справедливо віднести прапор 41-го окремого мотопіхотного батальйону, який захищає Україну.

Також до реліквій можна справедливо віднести прапор 41-го окремого мотопіхотного батальйону, який захищає Україну

Прапор 41 ОМПБ (Чернігів)

Прапор взводного опорного пункту 53-й окремої механізованої бригади перебував з бійцями в жовтні-грудні 2014 року, а також в період з лютого до липня 2015 року, коли захисники виконували бойові завдання по утриманню Бахмутськой траси.

Під таким прапором боролися воїни 5-го дивізіону артилерійської розвідки 55-ї окремої артилерійської бригади. Герої неодноразово вступали в бій з російськими бойовиками під Амвросіївка і Іловайськ, а також біля Авдіївки, Донецького аеропорту, Маріуполя і Волновахи.

Прапор мінометної батареї 79-ї окремої аеромобільної бригади бойовий шлях від Миколаєва до КПП "Довжанський" на кордоні з Росією і від Красного Лиману до Маріуполя.

Так, восени 2014 року батарея "Цунамі" займала позиції в селищі Піски під Донецьком. Тоді командири знаменитих "кіборгів", які йшли на ротацію, залишали на прапорі свої побажання.

Під таким прапором в серпні 2015 року воєнних несли службу біля Авдіївка (Донецька область). Там українські воїни під головним символом країни обороняли ключову позицію поблизу аеропорту Донецька.

Прапор Зведеного загону Повітряних сил Збройних сил України

Як повідомляв "Обозреватель", раніше вперше український прапор з'явився на карнавалі в Которі .

Підписуйся на наш Telegram . Отримуй тільки найважливіше!

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация