День Незалежності: зірки розповіли про ставлення до політичних змін в Україні - День незалежності, Руслана, Кондратюк, Скрипка, Лорак, Приходько, Полякова, Луценко

З кожним роком Україна, немов прекрасна жінка, стає красивішим, мудрішими, сильнішими.

В останні кілька років на її долю випали важкі випробування, але вона з честю їх переносить, доводячи світу свою самостійність.

І все це тільки завдяки людям, які були і залишаються патріотами своєї країни.

Читайте: Великобританія привітала Україну з Днем Незалежності в віршах: Відеофакт

На честь 25-го Дня Незалежності України зірки шоу-бізнесу розповіли "Обозревателю", що для них означає патріотизм; як вони сприйняли свого часу розпад СРСР і утворення нової, незалежної держави, і як в зв'язку з цими подіями змінилося їхнє життя.

Руслана

Патріотизм - це любов. Буває, що люди кричать про любов до своїх другим половинкам, а на ділі виявляється, що це тільки слова. Так і з патріотизмом. Любити свою Батьківщину потрібно так само, як маму, тата, чоловіка і друзів. Якщо в українців вийде не відокремлювати любов до рідних від любові до країни, а просто відчувати її, тоді ми станемо надійним тилом України.

Коли Україна стала незалежною, я вчилася у Львівській консерваторії. Моїми друзями були люди творчі - музиканти, тому всі наші думки були про музику і кар'єрі. Ми відразу тоді зрозуміли, що музика в Україні стане вільніше, а значить цікавіше, і у нас з'явиться можливість проявити себе. Україна абсолютно незалежна по духу країна, а українці - бунтарі, в хорошому сенсі цього слова. Наша нація не звикла, щоб їй диктували умови і норми. Зараз ми повинні не шукати допомоги ззовні, а зміцнювати свій фундамент. Коли людина щаслива сам по собі - до нього тягнуться люди, так буде і з нашою країною, ось побачите.

Ігор Кондратюк

Патріотизм - це, в першу чергу, означає не зраджувати держава і його атрибути. Не подобається Україна - їдь в іншу державу. А по-друге, патріот любить свою країну і пишається нею. Хоча останнім для тонких цінителів, враховуючи українські реалії.

Для всіх, народжених в СРСР, головна зміна - це саме утворення української держави. В деталях перелік змін займе сторінки! Хоча фактично війна за незалежність триває і зараз. І закінчиться нашою перемогою. Це зрозуміло всім, хто хоча б трохи цікавився історією України і українців.

Анастасія Приходько

Патріотизм живе в душі. Або він є з народження, або його немає! Це питання легко проілюструвати за допомогою "антиМайдан". У людей, які за 100 гривень на мітингу в підтримку Януковича стояли, патріотизму немає з народження. І є ми, які стояли безкоштовно в холод, мороз і під водометами, тому що ми щиро вірили і віримо в процвітання країни. Патріотизм - це любов до своєї країни, людям і підтримка у важкий для неї час!

Коли була проголошена незалежність України, мені було 5 років, мені нема з чим порівнювати. Але знаю відмінно, що незалежність - це добре! Завжди краще бути незалежним, заради цього варто пройти через труднощі. Найстрашніше бути додатком до чогось.

Олег Скрипка

На сьогоднішній день багатьом українцям відома назва "ура-патріот". Це коли люди просто створюють картинку патріотизму і його експлуатують. "Ура-патріоти" якраз протилежні справжнім патріотам. Вони разом з ворогами України віддаляють нашу незалежність. Я вважаю, що справжній патріотизм - побутової. Це те, наскільки ти кожен день послідовно є прихильником незалежності і процвітання своєї держави. Наприклад, сімейний патріотизм, який перевіряється дуже просто: на якій мові ти розмовляєш? Люди можуть бити себе в груди і носити вишиванки до п'ят, але якщо твої діти не розмовляють мовою своєї держави, це просто маска і картинка.

У мене розуміння незалежності України відбувався поступово і досить довго. Можу зізнатися, що патріотом я став за кордоном. Коли Україна здобула незалежність, я переїхав працювати в Париж. І саме там я спостерігав, наскільки французи є послідовними і Непафосна патріотами. Якраз "ура-патріотизм" у Франції не вітається. Але послідовна підтримка власної мови, культури, музики, кухні у всіх французів прекрасно уживається з інтересом до інших культур світу. Це прекрасна модель, яку я взяв на озброєння. Потрібно бути відкритим всьому світу і одночасно пам'ятати, що основний фундамент тебе закладений на твоїй рідній землі.

Щоб стати особистістю, треба народитися, треба отримати своє тіло. Ставши незалежною, Україна отримала свої території, отримала свою конституцію. Це таке свідоцтво про народження. А потім треба, щоб з цієї дитини народилася особистість. Процесссов, які відбуваються у нас зараз, не дуже прості, але зараз загартовується сам образ країни, народу, нації. Ми маємо великий шанс зробити нашу країну прекрасною. Ми повинні це зробити. Я залишаюся оптимістом.

Оля Полякова

Хвиля патріотизму, яка сьогодні прокотилася по країні, з одного боку, безумовно, піднімає національний дух, сприяє самоідентифікації кожного українця, як громадянина національної держави, здатної захистити його права. Але, з іншого боку, нашими почуттями маніпулюють політики, і знаходиться досить бажаючих паразитувати на нашій потреби відчувати себе єдиним і успішним народом в сильній державі.

Тому для мене День незалежності - не тільки державне свято, але ще й особисте свято власної внутрішньої свободи, почуття відповідальності за своє життя і життя своєї родини, особистого успіху і самодостатності. Незалежність країни повинна починатися з особистої незалежності її громадян. Незалежності від бідності, злиднів, хвороб і воєн.

Злата Огневич

Я вважаю, що патріотизм починається з самого дитинства. Це частина виховання, вбирається з молоком матері. Коли батьки вчать дитину любити свою країну, пишатися всілякими досягненнями, знати її історію. Ми завжди повинні бути частиною єдиного цілого і вставати на захист країни, коли цього вимагають обставини.

У той момент, коли Україна стала незалежною, я як раз переїхала з батьками до Криму. У той час взагалі відбувалися глобальні геополітичні зміни і люди не знали, що їх чекає далі. Я була занадто мала, щоб зрозуміти, що ж несуть в собі ці зміни, але чітко пам'ятаю, як в повітрі витало слово "свобода".

Складно стати незалежною державою, коли в твою політичне життя постійно втручаються інші і дають рекомендації, як жити і будувати ця сама держава. Я думаю, що справжня незалежність - забезпечити гідний рівень життя всім громадянам.

Але іноді мені здається, що український народ не був готовий отримати в свої руки таку бажану незалежність, немов людина, яка ніколи в руках не тримав дорогоцінних скарбів, не готовий морально до отримання величезної спадщини. Наша національна особливість - емоційність і пристрасність. Але ж величезним судном можна управляти тільки з холодним розумом. Тому отримання незалежності - це випробування на моральну витримку всієї української нації, іспит на стриманість, самовладання і інтелект цілого народу.

Віталій Козловський

Патріотизм для мене - це любов до своєї країни, це прагнення робити свій внесок в її благополуччя та процвітання. В цьому відношенні я, безперечно, патріот. Але мене пригнічує те, що сьогодні часто відбувається підміна понять - і під маркою патріотизму іноді має місце націоналізм в крайньому ступені або чиїсь особисті інтереси, приховані за видимістю любові до Батьківщини. Або маніпуляції свідомістю людей, прикриті, знову-таки, "патріотичними" мотивами. Щоб не піддаватися цьому, потрібно тверезо мислити, аналізувати інформацію, відокремлювати істинне від нав'язаного і чесно, з любов'ю, робити свою справу.

Україна стала незалежною, коли мені було 6 років. У той час я жив у Львові з батьками. Фактично все моє свідоме життя проходила вже в незалежній державі. Якщо проводити паралель між долею окремо взятої людини і держави, то незалежність - це велика відповідальність за свою долю, за всі прийняті рішення, за майбутнє. Але в той же час це перспективи, нові горизонти і можливості. До незалежності потрібно прагнути, але при цьому розуміти, що її становлення - процес непростий і не миттєвий. Потрібно бути готовими до складнощів. Хочеться вірити, що в Україні все складеться благополучно, настане мирний час і наш народ незабаром відчує всі переваги життя в незалежній високорозвиненій державі.

Аніта Луценко

Патріотизм для мене - це ті хлопчики, які стоять і захищають нашу батьківщину. Патріотизм - перш за все, коли країна для тебе, як свій власний будинок. Дуже погано, коли у тебе вдома все акуратненько і гарненько, а на вулиці ти сміття. Для мене патріотизм - коли ти розумієш, що прийшов сюди жити і навколо повинно бути так само чистенько і добре, як у тебе вдома.

Сергій Гладир

Патріотизм - це небайдужість людини до своєї батьківщини, людям. Це антонім радикалізму. Це прагнення до праведного мислення і створення кращих життєвих умов в колі своєї родини і своєї країни, в основі якого лежить любов!

Після проголошення незалежності України з'явилася надія мислити і жити незалежно від нав'язаних стереотипів. Було і розчарування від того, що надію дали, а мислити по-новому доводиться вчитися самому, шляхом проб і помилок, іноді наступаючи на ті ж граблі. Як то кажуть, "ламати не будувати". Бути незалежним - це велика мудрість.

У кожної дитини є мама і тато, які його виховують і вирощують. Потім відпускають в зрілу незалежне життя. Часто буває так, що батьки ще самі діти, і тоді вони не можуть відпустити свою дитину - адже їм ні з ким буде грати. Тоді дитина приймає рішення сам. Він або залишається з мамою і з татом, залежним від них все життя, або він всіляко намагається виростити себе і стати незалежним від батьківської нав'язливої ​​опіки. Як ви думаєте, наскільки складно такій дитині стати зрілим, набратися мудрості, стати прикладом і в майбутньому хорошим батьком? Ось так доводиться і нашої улюбленої України. Нашому дитині, якій ніхто не хоче і не може допомогти встати на ноги.

Рената Штіфель

Батьківщину, як і батьків, не вибирають. Це нам дано долею. Патріотизм - це повага до своєї країни, народу і одночасно гарне і шанобливе ставлення до будь-якої іншої країни або народу. Адже не можна сказати - я, мовляв, патріот і тому свою країну повинна любити і поважати більше, ніж правила і закони іншої країни. Я завжди ставлюся з інтересом до культури будь-якої країни, де б я не знаходилася, і скрізь говорю, що я українка. Я пишаюся тим, що я українка.

Як показує історія, чи ми робимо помилки або йдемо вірним шляхом, можна зрозуміти дишь через десятиліття. Я вважаю, що Україна дуже сильна, з багатою історією, з великим потенціалом і ресурсами країна, яка здатна бути самостійною, незалежною державою і при цьому в дружніх відносинах з усіма сусідами.

Катерина Бужинська

Патріотизм - це моральний принцип, закладений в дитинстві. Любов до батьківщини на рівні сім'ї. Гордість за свою державу. Я - українка, я з України! Завжди з гордістю відповідаю, коли за кордоном запитують, звідки я. Це моя батьківщина, мій рідний дім.

Свій творчий шлях я починала в той час, коли відбувався період становлення незалежної України. Коли я представляла нашу країну на міжнародних конкурсах і фестивалях, про Україну в той час мало хто знав. Для мене було важливо донести, що українці - це нація, Україна - це окрема держава. Наприклад, на міжнародному вокальному фестивалі Сан-Ремо-2001 мені доводилося відстоювати право співати українською, перемога була за мною - в Італії прозвучала українська пісня, а діаспора плакала, почувши рідну мову. Через 25 років існування України як незалежної держави рівень культури українців зріс. Стали цінувати і поважати рідну мову, традиції і звичаї своїх предків, пишатися всім тим, чим славиться наша країна. З'явилося і зміцнилося бажання зберегти культурнон надбання, захистити інтереси своєї громади і народу в цілому. Українці стали єдиною нацією, коли за свою країну, як за сім'ю.

Ассоль (Катя Гуменюк)

Патріотизм - це любов до країни, де ти народився і живеш, любов до свого народу і своєї культури, це бажання не тільки знати свою історію і традиції, а й також поширювати і примножувати їх.

Я вважаю, що довгі роки боротьби за незалежність в будь-якому випадку були не марними. Для культури, в широкому сенсі слова, з'явилося більше можливостей. Особисто я, як виконавець і автор текстів власних пісень, відчуваю свободу в творчому плані, можливість висловлювати свої думки і свій світ в музиці без обмежень, без утисків. Найголовніше для мене, що я маю можливість займатися тим, що мені подобається, справою свого життя. Вважаю, що ми отримали право вибору, а це головне!

Артем Гагарін (Студія "Квартал 95")

Патріотизм для мене - це любов до країни, як любов до рідної людини. Це вміння цінувати все гідності і приймати можливі недоліки. Це коли ти щиро радієш перемогам і підтримуєш за часів поразок. Захищати її, коли хтось "ображає". Я дуже не люблю, коли патріотизм переходить у фанатизм, і ще більше не люблю, коли доходить до популізму. "Патріотів" зараз дуже багато, а на ділі вкрай мало тих, хто готовий жити тут і робити щось на благо цієї країни.

Мені здається, для нашої країни самі глобальні зміни відбулися починаючи з 2013 року, який став переломним в нашій свідомості. Тоді ми зрозуміли, наскільки ми любимо нашу країну і на що кожен з нас заради неї готовий. Хтось же, навпаки, в цей складний період вирішив пов'язати своє життя з іншою країною. Це його право і вибір.

Україна - красива велика країна зі своєю багатою історією і не менш багатим майбутнім, з чималим переліком досягнень та ще більшими перспективами. Її незалежність - це її свобода.

співачка Lilu

Патріотизм - це те, чого не купиш за гроші.

Коли проголосили незалежність, я не особливо розуміла, що саме сталося. Але я бачила, що одні чогось бояться, а інші - чомусь дуже радіють. Мені з боку було цікаво: що ж це таке - незалежність, і як Україна з цим буде жити. Столиця перемістилася до Києва. З'явилося відчуття, що "дихати стало вільніше", є можливість зламати стару систему і почати будувати нове майбутнє країни. Було багато обіцянок з вуст політиків і ЗМІ і, звичайно, багато планів і надій на майбутнє у населення.

У нас є можливість стати самостійним і сильною державою, інше питання - скільки на це йде часу, але, дай Бог, все вийде!

Олег Собчук (гурт С.К.А.Й.)

Бути патріотом - це, перш за все, відчувати внутрішню єдність з країною / містом / селом / будинком, коли ти подумки з ними. Це вміння бути оптимістом і вірити, що в якій би біді ти не знаходився - настануть світлі часи і благополуччя. Це нескінченна віра в силу і дух народу, адже тільки люди, ми, прості українці, можемо домогтися позитивних змін. Не обов'язково ходити з прапором і запевняти оточуючих, що ти любиш Батьківщину. Кожен по-різному може проявляти свій патріотизм. Хтось тихенько допомагає знедоленим людям, не чекаючи розголошення своєї благодійності, хтось збирає мітинги, бажаючи уваги до себе. З власного досвіду знаю, де б я не був, в яку б країну не занесли гастролі з групою - Україна понад усе, завжди в серці, в піснях.

У 1991 році мені було всього 11 років. Мені здається, після проголошення незалежності молодь почала відходити від радянського мислення. З'явилося бажання розширити горизонти не тільки сприйняття світу, а власних сил - вчитися чомусь новому, розкрити свої таланти, не боятися ризикувати. З'явилася свобода слова і свобода вибору, народ став ухилятися від нав'язування чого б то не було. Ми стали більш розкутими, впевненими - без думок "хто що скаже чи подумає". Незалежність - це прояв волі, внутрішньої і зовнішньої. На щастя, я це відчуваю.

Зміни були потрібні! Бажання зростання і розвитку - найкращі двигуни прогресу. Це як з дитинством і дорослішанням - поетапний процес, коли на кожній сходинці ми набуваємо певні знання і досвід. Україна стала незалежною - знайшла власний шлях, без підказок. Тому всі злети і падіння - на совісті вже дорослої України та її жителів. Досить сподіватися на когось, ми самі по собі. 25 років - це чудовий вік для нових звершень і самовдосконалення.

Ольга Ракицька

Патріотизм - це значить з повагою Дотримуватись Законів и порядки країни. Елементарно вікінуті сміття в урну, а не на землю - це теж патріотизм. Є приказки: добро там, де нас немає. Так ось, патріотизм для мене - це ще й уміння радіти тому, що ти самє тут, де ти є, и Прагнення делать світ навколо себе краще. Любити свою країну - це розуміти, що тобі ніхто і нічого не винен. Якщо хочеш щось змінити, почни з себе. Любити свою країну - це не означає ненавидіти іншу. Найбільша цінність - це любов. Для мене на першому місці сама людина, і неважливо з якої він країни.

Влад Дарвін

Патріотизм починається з поваги і розуміння - поваги до будинку, в якому ти живеш, до своїх сусідів і до їхньої думки, поваги до вулиці, по якій ти йдеш, і до зустрічним перехожим, до найближчого скверу, парку, озера, до природних багатств навколо ; поваги і розуміння до кожної людини, до дитини і до літнього, до олігарха і до бездомному, до законно обраному президенту і до опозиції, до того, хто діє і до того, хто може помилятися. Тому що без поваги неможливо створити що-небудь довговічне - ні будинок, ні дорогу, ні країну, ні громадянське суспільство.

Коли Україна стала незалежною державою, я йшов до першого класу. Я пам'ятаю, з якою любов'ю про нашу країну розповідала перша вчителька - Наталія Михайлівна Колесникова. Напевно, з того моменту і почалося формування мене як громадянина України. Я не пам'ятаю, яким було життя до проголошення незалежності України, зате я пам'ятаю, яким надихаючим був підйом нашого народу на початку дев'яностих.

Група AVIATOR

"Патріотизм - це почуття обов'язку перед улюбленою країною. Країна для нас асоціюється з нашою роботою, з нашими улюбленими, вчителями та друзями, які зробили нас - нами. Коли ти пишаєшся своїми людьми, пишаєшся країною і готовий зробити все, щоб в країні стало краще жити - це і є патріотизм, - каже фронтмен групи AVIATOR, Дмитро Тодорюк.- Після проголошення незалежності ми відчули себе українцями. ми повноцінний народ зі своєю мовою, культурою і поглядами, ми маємо право жити вільно ".

Як повідомляв "Обозреватель", Ранее Вакарчук розповів, коли Україна отримає справжню незалежність .

Тільки в нашому Instagram ві дізнаєтеся всі секрети Винника!

Наприклад, сімейний патріотизм, який перевіряється дуже просто: на якій мові ти розмовляєш?
Як ви думаєте, наскільки складно такій дитині стати зрілим, набратися мудрості, стати прикладом і в майбутньому хорошим батьком?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация