День Святого Валентина: історія і традиції свята

14 лютого - це день, коли звістка світ відзначає День Святого Валентина, або День всіх закоханих.

День всіх закоханих - це свято романтики, кохання та ніжності. У цей день прийнято дарувати коханим і дорогим людям квіти, цукерки, повітряні кульки та інші приємні подарунки.

Невід'ємний атрибут свята - "валентинка" - невелика листівка з освідченням у коханні. Валентинки, як правило, роблять у формі серця і прикрашають трояндочками, коли вони цілувалися ангелами, голубками або кошенятами.

Історії виникнення Дня Святого Валентина

Як відомо, історія походження Дня Святого Валентина пов'язана з декількома легендами.

Згодної однією легендою, в 269 році римський імператор Клавдій II прагнув завоювати світ, але для здійснення цього задуму армії не вистачало воїнів. Правитель був упевнений в тому, що всьому виною сімейне життя, на яку солдати витрачають багато часу. Клавдій II видав указ про заборону одруження під час військової служби. Всупереч указу молодий священик Валентин нібито таємно вінчав закоханих. Коли імператор довідався про це, то засудив Валентина до смертної кари.

Коли Валентин сидів у в'язниці і очікував виконання вироку, він нібито закохався в сліпу дочку тюремника Юлію і зцілив її. Перед стратою він залишив їй прощальне послання і підписався як "Твій Валентин". Саме з цим моментом пов'язують і появу Дня всіх закоханих, і звичай дарувати валентинки.

За непокору правителю священику відрубали голову, а пізніше Валентин був канонізований католицькою церквою. Через дві сотні років, в 496 році папа римський Геласій I оголосив 14 лютого Днем святого Валентина.

Якщо вірити іншою легендою, то День Святого Валентина виник як пам'ять про римських патриціїв Валентині, який був таємним християнином і звертав в нову віру своїх слуг. Після того, як він провів обряд вінчання для двох з них, всі троє були затримані вартою. Як представник вищого класу, Валентин міг уникнути кари, але його слуги такого привілею не мали.

Як представник вищого класу, Валентин міг уникнути кари, але його слуги такого привілею не мали

Однак легенди про Святого Валентина живуть в умах і серцях людей вже кілька століть, а свято всіх закоханих дарує моменти щастя і допомагає відкривати справжні почуття.

Традиції Дня Святого Валентина

Традиційно на День всіх закоханих люди дарують один одному різні ласощі в формі сердечок, квіти і маленькі сувеніри. Також 14 лютого закохані обмінювалися маленькими подаруночки: рукавичками, кільцями, ласощами. Незмінними атрибутами свята залишаються "валентинки", червоні троянди, голуби і купідони.

Вважається, що перше привітання з Днем Валентина, яке збереглося донині, в 1415 році написав Чарльз, герцог Орлеанський, своїй дружині, в той час як був укладений в Лондонський Тауер після його захоплення в битві при Азенкуре. Кілька років по тому король Генріх V найняв письменника на ім'я Джон Лидгейт, щоб той склав "валентинку" для Катерини Валуа.

Перші "валентинки" створювалися власними руками. Найталановитіші писали акростихи, а пізніше в Британії почали друкувати збірники віршів - закохані вибирали найкращі і переписували їх в "валентинку". З цього і почалося виробництво "валентинок" в промислових масштабах. Ця ідея виникла у американки Естер Гауленд. Всього за рік вона продала листівок на суму 5000 доларів.

За кількістю продажів, "валентинки" посідають перше місце, поступаючись тільки різдвяних листівок. Крім того, більшість "валентинок" купують жінки, чоловіки більше "спеціалізуються" на цукерках, шоколадки і букетах троянд. У зв'язку з цим прагматичні люди вважають День святого Валентина грандіозним маркетинговим ходом.

Також читайте, що не можна дарувати на День Святого Валентина.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация