День захисників Вітчизни


23 лютого в Росії відзначається День Захисника Вітчизни.

У російській історії 23 лютого як День Радянської армії і Військово-морського флоту відзначається "в ознаменування загальної мобілізації революційних сил на захист соціалістичної Вітчизни, а також мужнього опору загонів Червоної Армії загарбникам".

З 1922 ця дата 23 лютого традиційно відзначалася як День Червоної армії, з 1946 року - День Радянської армії, з 1949 року - День Радянської Армії і Військово-Морського Флоту.

Після розпаду СРСР свято також продовжують відзначати у ряді інших країн СНД.


З 2002 року за рішенням Державної думи ФС РФ свято 23 лютого в Росії є неробочим днем ​​і ця дата відзначається як «День захисника Вітчизни» відповідно до Федерального закону РФ «Про дні військової слави (переможних днях) Росії» (1995 рік).

24 березня 2006 Держдума ухвалила виключити з офіційного опису свята в законі слова «День перемоги Червоної Армії над кайзерівськими військами Німеччини (1918 рік)», а також викласти в цьому законі в назві даного свята поняття «захисник» в однині (згідно з тим, як це свято до того моменту вже називався згідно ст. 112 Трудового кодексу РФ).

Сьогодні 23 лютого в Росії сприймається як свято чоловіків, що святкується як колегами в своїх колективах, так і в сім'ях, і носить масовий характер. В цей день вітають також і жінок - ветеранів Великої Вітчизняної війни, жінок-військовослужбовців.


Відразу після перемоги збройного повстання більшовиків в Петрограді 7-8 листопада 1917 року Радянській владі довелося вести боротьбу не тільки з внутрішніми ворогами, що не бажають йти в світле комуністичне завтра, але і з зовнішніми ворогами - тривала 1 Світова Війна і бойові дії йшли на території Росії .

Радянський уряд з метою захисту Радянської держави від кайзерівської Німеччини приступило до організації регулярних збройних сил. 28 січня 1918 року голова Ради Народних Комісарів В. І. Ульянов (Ленін) підписав декрет "Про організацію Робітничо-селянської Червоної армії (РСЧА), а 11 лютого декрет" Про організацію Робітничо-селянського Червоного флоту "- (РККФ). До Червоної армію і Червоний флот приймалися трудящі, добровільно виявили бажання служити в лавах збройних захисників Вітчизни.

18 лютого 1918 року австро-німецькі (тільки німецьких дивізій було 39) і турецькі війська, віроломно порушивши перемир'я, укладене 15 грудня 1917 року, вторглися в Радянську Росію і приступили до окупації України, Білорусії та Прибалтики.


21 лютого німецькі війська захопили Мінськ. У цей день Радянський уряд звернувся до народу з відозвою "Соціалістична Вітчизна в небезпеці!".

23 лютого в Петрограді був проведений день Червоної Армії під гаслом захисту соціалістичної Вітчизни від "кайзерівських військ". Тільки в Петрограді на відсіч ворогу піднялися десятки тисяч добровольців. Новосформовані частини РККА відразу ж вступали в бій проти німецьких військ.

Треба сказати, що багато істориків ставлять під сумнів факт якої б то не було помітної перемоги в ці дні 1918 року. Газети того часу не містять переможних реляцій. Чи не говорили про річницю перемоги і через рік - в 1919 р Подібні згадки почали з'являтися лише на початку 20-х років.

З 1922 року 23 лютого набуло характер великого всенародного свята, як День Народження Червоної Армії. 22 лютого 1922 на Червоній площі відбувся парад військ Московського гарнізону, а ввечері - урочисте засідання Мосради разом з представниками військових частин Московського гарнізону.


23 лютого 1942 року
Голова Ради Народних Комісарів, він же нарком оборони СРСР, він же Верховний головнокомандуючий Й.Сталін видав наказ. У ньому були підведені підсумки восьмимісячної боротьби з німецько-фашистськими загарбниками.

А вони, ці підсумки, були страшними. Мільйонні втрати. Сотні відданих міст, цілі республіки ... Але були і обнадійливі рядки: нищівний розгром німців під Москвою!

Прем'єр-міністр Великобританії Уїнстон Черчілль звернувся до нас з посланням з нагоди річниці Червоної Армії: "З цього урочистого приводу я передаю вираз того захоплення і вдячності, з якими народи Британської імперії стежать за їх подвигами, і нашої впевненості в переможному закінченні війни ... "Старий лис добре усвідомлював, що якщо не Червона Армія, яка стала на шляху коричневої чуми, то доля всієї Європи була б вирішена.


А ось що записав у своєму щоденнику 23 лютого Франц Гальдер, начальник генштабу сухопутних військ нацистської Німеччини: "Очікуваного настання супротивника в честь дня Червоної Армії не сталося. Обстановка без істотних змін ..."

Гальдер лукавив, заспокоював сам себе. Бої повсюдно йшли жорстокі. Не даремно ж Гітлер незабаром відправить свого начштабу у відставку, як і ще майже двісті генералів. Головна причина цього полягала в провалі бліцкригу.

23 лютого 1943 року
До цього дня Червона Армія підготувала подарунок з подарунків, розгромивши німців під Сталінградом і взявши в полон майже двісті тисяч солдатів і фельдмаршала Паулюса.

У черговому своєму наказі Сталін підвів підсумки двадцатімесячной боротьби проти німецько-фашистських полчищ. Особливо були відзначені останні успіхи військ Ленінградського і Волховського фронтів на мгінско напрямку. І хоча операція не дала великих територіальних результатів, вона змусила противника підтягти великі резерви, знявши їх з інших ділянок.


Отримано була в Москві телеграма від президента США Франкліна Рузвельта: "Прийміть наше глибоке захоплення Червоною Армією, її чудовими, неперевершеними у всій історії досягненнями. Вона зупинила ворога під Ленінградом, під Москвою, на Кавказі і, нарешті, в безсмертному Сталінградській битві сама перейшла в велике наступ ".

23 лютого 1944 року
Напередодні 26-ї річниці Червоної Армії наші війська форсували Дніпро, і Президія Верховної Ради СРСР прийняла Указ про присвоєння звання Героя Радянського Союзу понад двомстам генералам, офіцерам, сержантам і рядовим. Кілька тисяч воїнів були відзначені орденами і медалями.

Починався третій і заключний період Великої Вітчизняної. В рядах діючої армії перебувало понад шість мільйонів солдатів і командирів. А на озброєнні було п'ять тисяч і танків, дев'яносто тисяч знарядь, вісім з половиною тисяч літаків. Це була сила, здатна остаточно знищити ворога.


23 лютого 1945 року
Наказ Верховного Головнокомандуючого за номером п'ять про підсумки зимового наступу. Наша земля вже очищена від загарбників, нанесений небувалий удар від Балтики до Карпат.

Другий і Третій Білоруські фронти ведуть бої в районі Кенігсберга, Перший Український вийшов на Одер. Завершено Вісло-Одерская, Варшавсько-Познанська, Сандомир-Силезская операції. Радянські люди користуються кожною хвилиною, щоб послухати радіо: на скільки ще наші просунулися, які міста взяли?


Старий "друг" Уїнстон знову надіслав послання: "Майбутні покоління визнають свій обов'язок перед Червоною Армією так само беззастережно, як це робили ми, які дожили до того, щоб бути свідками цих чудових перемог ..." Попереду були ще два місяці запеклих боїв і самий завзятий - за Берлін.

У всі часи мужність і героїзм російських воїнів, слава і могутність російської зброї була невід'ємною частиною величі Російської держави.

Так, уже кілька десятиліть 23 лютого ми широко і всенародно відзначаємо свято захисника Вітчизни, ми відзначаємо його з гідною урочистістю і особливою теплотою.

23 лютого - день військової слави Росії, яку російські війська здобули на полях битв. Спочатку в цьому дні закладений величезний сенс - любити, шанувати і захищати свою Вітчизну, а в разі необхідності, вміти гідно її відстояти. Захищати рідну російську землю воїнам доводилося дуже часто, але завжди російський солдат з честю виконував свій обов'язок.


Звичайно, особливу увагу і значення 23 лютого - День захисника Вітчизни придбав в рік 60-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній Війні. У Росії Велика Вітчизняна Війна торкнулася абсолютно кожної сім'ї. Для всіх, перемога - це найбільший подвиг народу за всю світову історію, але, це така трагедія, яка ні в якому разі ніколи більше не повинна повторитися.

В даний час, незважаючи на певні труднощі, ми можемо бути спокійні за мир на нашій землі, за чисте небо над головою, завдяки справжнім захисникам і патріотам Батьківщини.

Ми від щирого серця вітаємо всіх Росіян зі святом 23 травня Вдень захисника Вітчизни, бажаємо вам і вашим близьким міцного здоров'я, щастя і благополуччя, нехай ваше життя завжди висвітлює велика слава перемог російської армії, сила і міць російської зброї, любов і відданість своїй Вітчизні.

Автор: Пономаренко Надія
Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий сайт www.inmoment.ru обов'язкова!

Теги: свято 23 лютого , День захисників Вітчизни

Радянські люди користуються кожною хвилиною, щоб послухати радіо: на скільки ще наші просунулися, які міста взяли?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация