Депутат пояснив, чому інститут банкрутства фізосіб запрацює тільки з 2019 року

Введення інституту банкрутства фізичних осіб з 1 січня 2019 року дасть змогу надати необхідний час для врегулювання процедури виявлення банківських рахунків фізичних осіб Введення інституту банкрутства фізичних осіб з 1 січня 2019 року дасть змогу надати необхідний час для врегулювання процедури виявлення банківських рахунків фізичних осіб.

Про це під час публічного обговорення проекту Кодексу України про процедури банкрутства (законопроект № 8060 від 26.02.2018 р) в Укрінформі повідомив народний депутат України Руслан Сидорович.

«Коротко по тим проблемам, які ще не вирішені у нас в законопроекті (про Кодекс України щодо процедур банкрутства (№8060) - ред.). Ми пропонуємо запуск інституту фізичних осіб тільки з 1 січня 2019 року. Чому ж так нескоро? Момент перший - у нас відсутня процедура виявлення банківських рахунків фізичних осіб, і тут є дві великі проблеми: проблема перша, як забезпечити цей процес не порушуючи банківської таємниці. Раніше ми обговорювали з НБУ, як це можна було б вирішити на законодавчому та технічному програмному рівні, але це поки на рівні ідеї, і якщо ми будемо запускати цей інститут лише з 1 січня 2019 року, то є шанс, що до того часу ми можемо це зробити. Другий проблемний момент - це зміни до Податкового кодексу », - сказав Сидорович.

За його словами, зміни до Податкового кодексу необхідно приймати окремим законопроектом. Ці зміни торкнуться списання податкового боргу як для фізосіб, так і для кредиторів.

«Цей момент (зміни до Податкового кодексу - ред.) Ще поки не підготовлений, але я сподіваюся, що ми постараємося його підготувати до другого читання», - зазначив Сидорович.

Як повідомляв Укрінформ, на минулому тижні Верховна Рада прийняла за основу депутатський законопроект про Кодекс України щодо процедур банкрутства (№8060), який передбачає процедуру банкрутства фізичної особи. Проектом Кодексу пропонується встановити умови та порядок відновлення платоспроможності боржника-юридичної особи або визнання його банкрутом та застосування ліквідаційної процедури з метою повного або часткового задоволення вимог кредиторів, а також відновлення платоспроможності фізичної особи. Кодекс складається з двох книг: перша книга стосується корпоративного банкрутства, тобто процедури банкрутства юридичних осіб, друга - відновлення платоспроможності фізичної особи, зокрема, визнання фізичної особи банкрутом в разі його нездатності виконувати свої майнові зобов'язання.

Проектом в частині реформування корпоративного банкрутства, серед іншого пропонується: ліквідувати зайві бар'єри і спростити доступ до процедур, зокрема, самого боржника, збільшити можливості для санації і створити ефективні механізми позасудового врегулювання, виключити всі положення, які можуть розглядатися як підстава для звільнення від боргів , крім випадків, коли кредитори на це погоджуються і об'єднати мирову угоду і санацію в єдину процедуру.

www.ukrinform.ru

8:21 | 27 Березень 2018

Чому ж так нескоро?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация