Депутати посилили відповідальність за несплату аліментів

  1. Депутати посилили відповідальність за несплату аліментів

03 Июля 2018

Депутати посилили відповідальність за несплату аліментів
03 Июля 2018   Депутати посилили відповідальність за несплату аліментів   Ілюстрація: dpchas

Ілюстрація: dpchas.com.ua

Рада посилила відповідальність за несплату аліментів

Верховна Рада України схвалила в другому читанні законопроект №8296 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання".

Про це повідомляє Еспресо.TV.

Документ підтримали 230 депутатів.

Законопроект, зокрема, передбачає з метою захисту хворих дітей призначати суспільно корисні роботи порушника в разі несплати аліментів протягом трьох місяців. Таким чином термін заборгованості для призначення таких робіт уменьшено.В разі повторення правопорушення протягом року передбачається стягнення у вигляді суспільно корисних робіт на термін від 240 до 360 годин.

Щодо осіб, які ухиляються від адмінстягнення у вигляді суспільно корисних робіт пропонується встановити адміністративну відповідальність і передбачити покарання у вигляді адмінарешту до 10 діб, а в разі злісного ухилення - кримінальна відповідальність з позбавленням волі до 2 років.

Законопроектом також передбачено зобов'язання засуджених до обмеження або позбавлення працювати з метою виконання рішень суду про стягнення аліментів на утримання дитини.

Також зменшується до тримісячної сума сукупної заборгованості зі сплати аліментів на утримання хворої дитини для винесення держвиконавцем постанови про обмеження виїзду боржника за кордон, заборона на керування транспортними засобами, користування зброєю і полювання.

Також вводиться нарахування штрафів при заборгованості більше суми відповідних платежів за рік (20% від суми несплачених аліментів), за 2 роки (30% від суми несплачених аліментів), за 3 роки (50% від суми несплачених аліментів).

Крім того, передбачається автоматизований арешт коштів боржника та встановлюється можливість того з батьків, з ким за рішенням суду проживає дитина з інвалідністю або важко хвора дитина, самостійно вирішувати питання про тимчасове виїзді дитини за кордон з метою лікування, навчання, відпочинку в разі заборгованості другого з батьків за три місяці. Раніше ця норма діяла щодо заборгованості за півроку.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация