Депутати провалили голосування за проекти законів про вибори

15157 переглядів 15157 переглядів   Україна молода   Нардепи не проголосували ні за один з трьох законопроектів про вибори до Верховної Ради, всі вони відхилені

Україна молода

Нардепи не проголосували ні за один з трьох законопроектів про вибори до Верховної Ради, всі вони відхилені.

Як заявив з трибуни парламенту спікер Андрій Парубій спочатку засідання, народні обранці повинні були проголосувати за те, щоб вибрати за основу один з трьох зареєстрованих законопроектів про вибори.

Для розгляду були запропоновані проекти законів про вибори, авторства депутата від "Опозиційного блоку" Юрія Мірошниченка - №1068, авторства депутатів від "Батьківщини" - №1068-1 і групи депутатів від різних партій - 1068-2.

Зазначені документи пропонували різні моделі виборів до Верховної Ради.

Перед початком голосування Парубій зазначив, що закликає голосувати за проект закону №1068-2, поданий народними депутатами Віктором Чумаком, Леонідом Ємцем і іншими, зареєстрований 11 грудня 2014 року.

"Цей закон більше всіх наближений до системи виборів за відкритими списками і його схвалила Венеціанська комісія, тому закликаю голосувати за основу саме за цей документ", - сказав спікер.

Він зазначив, що якщо жоден документ не буде проголосований, то за основу буде обраний той проект закону, який набере більше голосів.

За три спроби голосування жоден з документів не набрав достатньої кількості голосів.

Пізніше депутати спробували проголосувати за те, щоб повернути законопроект №1068-2, який набрав 177 голосів, на доопрацювання авторів. Але голосів знову не вистачило.

Таким чином всі виборчі законопроекти вважаються відхиленими.

"Вітаю, колеги, ми пройшли перший етап виборчої реформи", - іронічно заявив Парубій.

Після цього присутні депутати почали скандувати "Ганьба".

Як пояснив в коментарі "Українській правді" один з авторів даного законопроекту Леонід Ємець, він не здивований ходом голосувань, хоча і розчарований.

"Хоч і були домовленості в Раді, що за основу буде прийнятий той документ, який набере найбільше голосів, але депутати не проголосували за те, щоб повернути його авторам на доопрацювання. Тому, можна вважати, що голосування провалено і жоден з документів не прийнятий за основу ", - сказав Ємець.

"Я не здивований результатом, тому що судячи з тієї кількості депутатів, які були присутні, було зрозуміло, що голосів не вистачить", - зазначив він.

Як відомо, зараз опозиція т ребует від влади скасувати "систему Януковича ", При якій половина Ради обирається за партійними списками, інша - за мажоритарними округами. Повернення Конституції зразка 2004 року передбачала обрання Ради з чистою пропорційною системою. Але навіть після втечі Януковича депутати так і не змогли скасувати мажоритарку.

Яна Міланова, УП

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация