Депутати Держдуми будуть єдині в питаннях безпеки і зовнішньої політики

В'ячеслав Володін демонструє свою прихильність всім фракціям Думи

Андрій Гордєєв / Відомості

Новий спікер Держдуми В'ячеслав Володін (за нього проголосували 404 депутати) на першому засіданні палати заявив, що для підвищення якості прийнятих законів необхідно, щоб «всі точки зору були розглянуті, різні варіанти запропонованих рішень вивчені, а аргументи почуті». За його словами, слід створити такі умови для роботи Держдуми, які дозволять всім фракціям і депутатам брати активну участь в обговоренні питань і впливати на прийняття рішень. При конституційну більшість єдиноросів опозиції в Держдумі доведеться важко: в деяких комітетах взагалі не виявилося представників ЛДПР і КПРФ. Так, голова комітету з ЖКГ есер Галина Хованська просила лідерів цих фракцій делегувати туди «хоч кого-небудь зі своїх представників». Пріоритетами для депутатів Володін назвав соціально-економічний порядок, позначену в травневих указах президента, питання національної безпеки і міжнародної політики.

В'ячеслав Володін демонструє свою прихильність всім фракціям Думи   Андрій Гордєєв / Відомості   Новий спікер Держдуми В'ячеслав Володін (за нього проголосували 404 депутати) на першому засіданні палати заявив, що для підвищення якості прийнятих законів необхідно, щоб «всі точки зору були розглянуті, різні варіанти запропонованих рішень вивчені, а аргументи почуті»

Єдинороси не раз заявляли, що пріоритет цієї сесії - розгляд федерального бюджету на 2017 р Лідер есерів Сергій Миронов вчора повідомив, що партія довнесет 19 законопроектів, обіцяних під час передвиборної кампанії, - поправки до пенсійного законодавства, блок законопроектів з охорони здоров'я, ініціативи про погодинну оплату праці і збільшенні зарплат бюджетників до рівня держслужбовців вищої ланки, скасування внесків на капремонт і ліквідації транспортного податку. Фракційних ініціатив багато - по скасування банкрутства ТСЖ, по можливості прямого договору з енергопостачальними компаніями, по відновленню кооперативів, розповіла Хованская. «Конституційна більшість швидше небезпечно для єдиноросів, тому що нам не звикати працювати в меншості. Але оголошені побажання про те, що враховуватися будуть все думки, звучали щиро і підтвердилися рівним розподілом комітетів », - каже Хованська. «У нашому комітеті у єдиноросів більшість, і їх позиція буде залежати від уряду і державно-правового управління президента», - говорить голова комітету з праці Ярослав Нілов (ЛДПР). «Ми будемо просувати свої ініціативи щодо підвищення мінімального розміру оплати праці та пенсій», - пообіцяв Нілов. «У комітеті з міжнародних справ немає пріоритетів фракцій - у нас одна Росія, ми будемо працювати як єдина команда», - заявив «Відомостям» голова комітету Леонід Слуцький. Прислухатися до всіх фракцій і враховувати думку всіх - амбітне завдання, але досвіду Володіна на неї вистачить, впевнений депутат.

Уряд вже підтримано

Комітет з праці Держдуми встиг в середу підтримати законопроект уряду про одноразову виплату пенсіонерам в 2017 р замість індексації. Голосування з цього законопроекту пройде в п'ятницю.

Пріоритетні закони для КПРФ - законопроект про дітей війни і проект закону про освіту, розповів комуніст Дмитро Новиков. У правлячої партії є природне бажання створити умови для ефективної роботи, на доказ нею були зроблені деякі кроки - наприклад, пролонговано пакетну угоду про керівних посадах, каже комуніст. Маючи більшість, прийняти будь-який закон - не проблема і чи вистачить у них витяги враховувати думку всіх - це питання, продовжує депутат. «Навіть коли у єдиноросів не було конституційної більшості, рішення приймалися виходячи з думки простої більшості», - нагадує він. Дума буде складатися з двох «поверхів»: на першому будуть одностайно прийматися загальнофедеральних закони та ініціативи Кремля без конкуренції між єдиноросами і опозицією. Зате конкурентні відносини можливі на «другому поверсі», де стануть обговорювати міжрегіональне розподіл бюджету, виконання федеральних програм, - тут буде видна боротьба регіональних лобістів, оскільки одномандатники лояльні і партії, і регіональним елітам, пояснює політолог Дмитро Орєшкін.

«Конституційна більшість існує тільки на стадії безпосередньо голосування, а не на стадії обговорення та опрацювання законів, де важливіше якість аргументів і вагомість запропонованих альтернатив. Ідея Володіна і полягає в тому, щоб законотворчий процес не зводився до голосування, але включав якомога більше погоджень і обговорень », - говорить голова ради директорів фонду ІСЕП Дмитро Бадовський. Навіть новий порядок роботи Держдуми - три тижні пленарної роботи в місяць замість двох, з перебудовою роботи комітетів і слухань під новий графік - орієнтований саме на таке «повільне» і, відповідно, більш глибоке законотворчість, пояснює він.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация