Державна короткострокова облігація

  1. трохи конкретики
  2. Нові облігації федеральної позики


державні короткострокові облігації (Абревіатура ДКО) - це державні цінні папери , Що мають термін погашення до 1 року. ДКО - має вигляд бескупонних облігацій, вони розміщуються в ході аукціону з дисконтом до номіналу. Іншими словами, ці цінні папери не виробляються в вигляді окремих паперових бланків - на кожен випуск готується глобальний сертифікат, що в подальшому буде зберігатися в Банку Росії (виконує функції депозитарію).

цінні папери

державні короткострокові облігації були введені для фінансування (неінфляційного покриття) дефіциту держбюджету і сьогодні грають дуже важливу роль для економічного розвитку країни. Перша емісія ДКО почалася в травні 1993 року.

Емітентом ДКО виступає Мінфін РФ. В свою чергу, Банк Росії бере на себе зобов'язання щодо своєчасного погашення заборгованостей по державних цінних паперів. Банк Росії - це генеральний агент, який займається обслуговуванням випуску.

Емісія ДКО проводиться періодично - відбуваються окремі випуски цінних паперів на термін до року. Мінфін РФ спільно з Банком Росії приймає рішення про випуск - в ньому визначається:

  • Період розміщення державних короткострокових облігацій
  • Їх граничний обсяг
  • Можливі обмеження.

Випуск ДКО буде вважатися таким, що відбувся в тому випадку, якщо за весь період розміщення вдалося реалізувати не менше 20% від загальної кількості ймовірних до випуску ДКО.

Власником таких цінних паперів можуть вступати як фізичне, так і юридична особа. Емітент має право встановлювати для кожного з випуску обмеження, що стосуються потенційних інвесторів (обмежити коло осіб, які можуть купити такі цінні папери). Власники отримують дохід, який виражається в різниці між вартістю реалізації та вартістю самої покупки.

Будь-які операції з обігу та розміщення (включаючи також облік власників, а також розрахунки з цінних паперів) проводяться у дилерів (уповноважених організацій) або безпосередньо в установах Банку Росії. Дилер здійснює операції з державними короткостроковими цінними облігаціями, підкоряючись порядку, встановленому в договорі між БР (Банк Росії далі) і дилером. Варто врахувати, що особистий рахунок на Державні короткострокові облігації можна відкрити і обслуговувати тільки в головному банку.

трохи конкретики

Мінфін РФ розміщує в аукціоні, який проводиться «втемну» річні, шестимісячні або тримісячні ДКО. Покупці, присутні на аукціоні, роблять свої ставки, вказуючи ціну в заявці. Зазначена в заявці вартість повинна перевищувати ціну відсікання (цей термін має на увазі нижню ціну розміщення випуску ДКО) або бути рівною цією ціною. Якщо покупець вказує заявку в ціні менше «вхідного порога» - заявка відхиляється.

Як вже говорилося раніше, щоб залучити додаткові інвестиції для фінансування дефіциту державного бюджету, в травні 1993 року уряд ініціював першу емісію ДКО.

Особливість ДКО (в порівнянні з іншими типами державних цінних паперів) - дуже висока прибутковість, від 100% річних і більше. Наприклад, в 1994 році прибутковість ДКО становила 500% річних. Таким чином, вдалося залучити гроші , Як вітчизняних, так і іноземних інвесторів.

Нові облігації федеральної позики

У світлі успіху ДКО на фінансовому ринку країни уряд випускає в 1998 році облігації федеральної позики. Основна їхня відмінність від уже присутніх на ринку ГКО - облігації федеральної позики купонні (друкуються на окремих аркушах бланках) і можуть обертатися на вторинному ринку. Розмір купонного доходу розраховується окремо для кожного з періодів виплати.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация