Державне пенсійне забезпечення: види формування пенсії в РФ, умови вибору варіанта, відділення накопичувальної частини

  1. Особливості різних видів пенсійного забезпечення
  2. Формування накопичувальної пенсії
  3. Відмова від накопичувальної частини
  4. Терміни та умови вибору варіанту виплат
  5. Накопичувальне пенсійне забезпечення зі страховою частиною
  6. Страхове пенсійне забезпечення
  7. Вигоди і втрати при збереженні накопичувальної частини
  8. Спосіб переходу до недержавного пенсійного фонду

Безбідне старість - це те, що повинно очікувати кожного чесно трудящого громадянина країни, який досяг пенсійного віку. Для забезпечення такої вже зараз варто задуматися, як краще сформувати майбутню пенсію.

Особливості різних видів пенсійного забезпечення

Вибирати спосіб формування пенсійної суми необхідно тим, хто підходить під зазначені рамки:

  1. громадяни РФ, що складаються в системі ОПС (обов'язкове пенсійне страхування);
  2. люди, що народилися не раніше 1967 року і в зазначеному році.

Головне питання, яке доведеться вирішити даної категорії трудящих: чи піклується про створення накопичувальної частини пенсії.

Згідно ФЗ про пенсійне забезпечення громадян, існує два види формування виплат:

  1. Створення накопичувальної пенсії (Становить шість відсотків від заробітної плати).
  2. Створення страхової пенсії без формування накопичувальної її частини (шістнадцять відсотків).

Більш наочно обидва види представлені в таблиці 1.

Таблиця 1 - Особовий рахунок застрахованої громадянина

Тариф,%

Відрахування на страхову пенсію

Відрахування на накопичувальну пенсію

Разом

Перший варіант

10

6

16

Другий варіант

16

0

16

Детальніше розглянемо кожен варіант, виділивши головні особливості.

Формування накопичувальної пенсії

Щоб залишити накопичувальну пенсію, важливо своєчасно звернутися із заявою в керуючу компанію (приватної чи державної) або Пенсійний фонд (державний і недержавний). Особливістю її формування є зниження суми страхових накопичень.

Відраховуються кошти являють собою інвестиції на ринках (фондовому, фінансовому), якими займаються НПФ або УК. Тут криються два явних мінуси:

  1. Дохід знаходиться в прямій залежності від результатів вкладення коштів накопичувальної пенсії. Цілком можливі збитки через невдалі інвестиції при несприятливому стані фондового ринку країни.
  2. Держава не індексує накопичувальну складову пенсії. Це означає те, що при збитковому інвестуванні можна розраховувати тільки на голі виплати страхових внесків від фірм, на яких ви працювали протягом усього життя.

Відмова від накопичувальної частини

Даний варіант відрізняється наступними особливостями: Даний варіант відрізняється наступними особливостями:

  • Сформовані до моменту відмови пенсійні накопичення далі будуть інвестуватися в ринки фондів і фінансів. Після виходу на пенсію вони будуть виплачені в повній мірі.
  • У разі відмови від накопичувальної частини страхова пенсія зростає.
  • Страхова трудова пенсія щорічно піддається індексації відповідно до рівня інфляції.
  • Категорія громадян, які не звернулася із заявою до відповідних органів пенсійного забезпечення до призначеної дати ( «мовчуни»), автоматично формують тільки страхову пенсію.

Терміни та умови вибору варіанту виплат

Терміни досить стислі - до тридцять першого грудня 2015 року доведеться визначитися з пенсійним забезпеченням. Причому ті, хто працюють, мають право зробити це тільки один раз. Приймаючи рішення, варто враховувати важливі фактори:

  • особисті пенсійні цілі;
  • рівень заробітної плати;
  • стабільність доходу;
  • існування або відсутність пасивних джерел доходу;
  • плани на відпочинок або подальшу трудову діяльність після настання пенсійного віку.

Дієздатні громадяни, вперше почали трудиться з січня 2014 року, можуть протягом п'яти років вирішувати, на яку частину пенсії пустити заповітні шість відсотків.

До моменту вибору гроші будуть спрямовані на страхову частину пенсійних накопичень.

Відео про вибір варіанта пенсійного забезпечення і про те, яку вигоду може принести ваш вибір:

Накопичувальне пенсійне забезпечення зі страховою частиною

Люди, раніше визначилися з КК або НПФ, нічого не зобов'язані робити. Автоматично шість відсотків буде відраховуватися на накопичувальну частину, а десять - на страхову. При цьому в майбутньому в будь-який час можна відмовитися від накопичувальної пенсії на користь страхової. Тимчасових обмежень в даній ситуації немає.

Бажають залишити накопичувальну частину зобов'язані вибрати КК або НПФ, звернувшись із заявою до місцевих органів Пенсійного фонду. Після цього важливо підписати договір обов'язкового пенсійного страхування з обраним недержавним ПФ.

Страхове пенсійне забезпечення

Бажають відмовитися від накопичувальної частини можуть нічого не змінювати. З першого січня 2016 року пенсійні внески будуть відраховуватися тільки на страхову частину. Зібрані до цього моменту накопичення державної керуючою компанією будуть вкладатися в різні підприємства. Отриманий прибуток з доходами виплачується застрахованій особі після його виходу на пенсію відповідно до відповідного звернення.

Вигоди і втрати при збереженні накопичувальної частини

Однозначно заявити, чи вигідно залишити накопичувальні 6% однозначно не можна Однозначно заявити, чи вигідно залишити накопичувальні 6% однозначно не можна. На дані питання впливають різні фактори:

  • майбутні доходи людини;
  • період часу до виходу на пенсію;
  • час військової служби;
  • кількість років, проведених у відпустці по догляду за дітьми.

До початку 2015 року величина пенсії залежала від суми страхових внесків, перерахованих роботодавцем за працівника у нього працівника. З нового року зазначені внески визначають тільки накопичувальну частину пенсії (якщо вона залишилася), а основна частина розраховується по-новому (на підставі пенсійних балів ).

За один трудовий рік допустимо заробити до десяти балів, за умови, що накопичувальна пенсія не формується і заробітна плата вище встановленої величини. Ті, хто отримують менше і збирають на майбутню пенсію за новою системою пенсійного забезпечення, заробляють меншу кількість балів.

Неотримання максимального числа балів і збереження накопичувальних шести відсотків не означає, що майбутня пенсія буде нижче, ніж у тих, хто відповідає першим двом умовам. Дохід від інвестування накопичувальної частини недержавним ПФ цілком здатний з лишком покрити дефіцит балів. Але спрогнозувати точні вигоди складно.

Важливо тільки розуміти, що сама накопичувальна частина не витрачається на виплати пенсій сьогоднішнім пенсіонерам. Вона формується на певному рахунку ( СНІЛС ), Вкладається в перевірені фондові і біржові ринки, так як НПФ зацікавлений у високому заробітку.

Важливий і той факт, що довічні накопичення допустимо заповідати або передати кому-небудь. А це очевидна вигода.

Спосіб переходу до недержавного пенсійного фонду

Вивчивши НПФ країни і вибравши найнадійніший, гарантує не тільки збереження, але примноження заощаджень, залишається тільки перевести туди накопичувальну пенсію. Для цього необхідно зробити наступні дії:

  • Звернеться до обраного фонд особисто або іншим способом, якщо він передбачений (по телефону, залишивши заявку на сайті).
  • Заповнити анкету спільно з співробітником НПФ, для того щоб підготувати необхідні документи для переказу грошей.
  • Дочекатися листа з трьома екземплярами договору обов'язкового страхування, інструкцією, що дозволяє грамотно його оформити, картою клієнта і конвертом з адресними даними для відправлення листа.
  • Отримати консультацію від співробітника колл-центру щодо подальшого поводження в ПФ Росії із заявою, в якому вказана прохання перевести накопичувальну частину.
  • Надіслати заповнені та завірені підписом отримані документи (два примірники договору, один залишити собі), розписку про прийняття заяви до ПФР (оригінал або копію) в конверті зі зворотною адресою.

Подальші дії робить НПФ. За допомогою смс-повідомлення вас повідомлять про отримання комплекту документів. Після перекладу накопичувального фонду НПФ висилає клієнту повідомлення про те, що гроші переведені, і він став його клієнтом.

Про те, що зміниться, якщо ви перекладете накопичувальну частину пенсії до недержавного пенсійного фонду:

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация