Державний архів Дніпропетровської області

Державний архів Дніпропетровської області вважається не найпростішим в роботі дослідників, це пов'язано зі строгими вимогами до підтвердження родинних зв'язків при пошуку родоводів і поганий збереженням документів.

Знаходиться архів на віддалі від центру міста, на вулиці Михайла Грушевського (К. Лібкнехта), читальний зал відкрито понеділок-четвер з 10:00 до 17:00.

Лібкнехта), читальний зал відкрито понеділок-четвер з 10:00 до 17:00

Вивіска біля входу в Державний архів Дніпропетровської області

В єдину колекцію зібрані метричні книги парафій Катеринославської губернії, це головне джерело генеалогічної інформації. Записи православних церков в масі своїй збереглися з другої половини XIX століття, і тільки рідкісні екземпляри вціліли з XVIII століття.

Відомості про євреїв зберігаються в документах Катеринославської, Новомосковської, Павлоградської синагоги, Нікопольського рабинату, Кам'янського та Петропавлівського молитовних будинків з другої половини XIX століття.

Документи католиків за 1853-1918 рр. слід шукати в Державному архіві Саратовської області, а в Дніпропетровському держархіві зберігаються тільки книги Катеринославського за 1897-1920 рр. і Кам'янського за 1892-1897 рр. костьолів. Метричні книги лютеранської кірхи за 1832-1885 рр. зберігаються в Російському державному історичному архіві і тільки з кінця XIX до початку XX ст. в Державному архіві Дніпропетровської області.

Пропуск в читальний зал держархіву

Є документи про грецьких, болгарських, єврейських, німецьких та ін. Колоністів заселяли Новоросійське землі в кінці XVIII - початку XIX ст. Матеріали щодо етнічних німців (фольксдойче) були вивезені німцями під час окупації, з 18 фондів відомих на 1943 рік до нас дійшов лише один - Контора опікунства новоросійських іноземних поселенців.

Всього ж за час ВВВ архів втратив до 90% документів, деякі фонди були передані в центральні історичні архіви Києва, Москви, Санкт-Петербурга.

Це тільки мала частина нюансів, які потрібно враховувати при роботі в архіві над родоводу.

Замовити пошук документів

Другий корпус архіву (колишній партійний архів) знаходиться на вулиці Ярослава Мудрого, працює по п'ятницю (потрібно записатися заздалегідь, так як співробітники архіву виїжджають в цей корпус в міру накопичення заявок).

Другий корпус (Партійний архів)

У «партійний архів» зібрані фонди Комуністичної партії: Обкоми, райкоми, місцеві партійні організації, трудові архіви підприємств Дніпропетровської області.

Працює другий корпус по п'ятницях (потрібен попередній запис)

Офіційний сайт архіву

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация